Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

zmniejszenie szumu opon w kabinie

VII szum opon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#31 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 22:56, 11.04.2016

O to ciekawe stwierdzenie o konserwacji uszczelki od wewnwewnątrzsą środki do konewacji gum, ale nie słyszałem by ktoś stosował w uszcz..bryk☺
Oczywiście że w uszczelce od budy-ale do tej opercji zdejmowałem uszczelkę z budy. Wkładałem przez tak zwany łącznik uszczelki. Średnicy nie pamiętam(chyba 8mm, bezbarwny wąż techniczny dostępny w motoryzacyjnym sklepie). Ale trzeba zobaczyć i przymiarkę zrobić. Bo może trzeba zapakować 10 lub 12.
  • 0

#32 podlez

podlez
  • Forumowicz
  • 856 postów
  • Skąd:W-w
  • Silnik:2.2
  • Wersja:CN2
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 09:23, 12.04.2016

hejka.

ja na próbe do Logo zapodam wygłsuzenie przedniego nadkola. O takie cuś:

http://allegro.pl/fo...6114828545.html

Wczoraj w Logo okleiłem matą butylową plastikowe nadkole od środka, ale tylko od wysokości amortyzatora w dół w strone kabiny, czyli połoe nadkola. W druga strone nie wygłuszałem. Zobaczymy czy coś się poprawi :)


Użytkownik podlez edytował ten post 09:24, 12.04.2016

  • 0

#33 Killaz

Killaz
  • Forumowicz
  • 629 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Comfortline
  • KM:102
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:16, 17.04.2016

hejka.
ja na próbe do Logo zapodam wygłsuzenie przedniego nadkola. O takie cuś:
http://allegro.pl/fo...6114828545.html
Wczoraj w Logo okleiłem matą butylową plastikowe nadkole od środka, ale tylko od wysokości amortyzatora w dół w strone kabiny, czyli połoe nadkola. W druga strone nie wygłuszałem. Zobaczymy czy coś się poprawi :)

Nic się nie poprawi, butyl nie jest od tego. Pianką można wyłożyć ale liczy się tylko uszczelnienie jeśli plastikowe nadkole gdzieś odstaje. Ewentualnie poprawa uszczelek w drzwiach które mogłyby puszczać szum do kabiny.

Wysłane z Meizu M2 Note
  • 0

#34 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 12:36, 17.04.2016

Coś tam zawsze da .każda przeszkoda na drodze fali dźwiękowej jest dobra ...tylko jedna lepiej to robi druga  gorzej


Użytkownik Wlodar edytował ten post 18:16, 17.04.2016

  • 0
                       

#35 Robert De

Robert De
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:22, 17.04.2016

Nic się nie poprawi, butyl nie jest od tego. Pianką można wyłożyć ale liczy się tylko uszczelnienie jeśli plastikowe nadkole gdzieś odstaje. Ewentualnie poprawa uszczelek w drzwiach które mogłyby puszczać szum do kabiny.
Wysłane z Meizu M2 Note


No to doradźcie czym uszczelnić/zatkać otwory, które mam w przednich nadkolach, bo poprzednik je połamał w miejscu gdzie się się odgina do wymiany żarówek świateł pozycyjnych i mam tam spore dziury teraz, w których radośnie hula wiatr. Oczywiście doraźnie, do czasu wymiany ich na całe.
  • 0

#36 Killaz

Killaz
  • Forumowicz
  • 629 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Comfortline
  • KM:102
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:25, 17.04.2016

No to jak masz dziury to co innego. Nie wiem dokładnie o co chodzi bo mam VI gena, ale ja u siebie wyciąłem na wymiar piankę kauczukową 9 mm i wsadziłem w szczelinę błotnika:

Ua0Vq1x.jpg

Butylem owszem, możesz uszczelnić, ale jeśli chodzi o wyciszenie, to u ciebie problemem jest szum - wysoka częstotliwość, od tego są pianki, które pochłaniają dźwięk. Butyl tłumi wibracje niskich częstotliwości, czyli np. jeśli wali ci coś w zawieszeniu to wtedy warto wyłożyć nadkola butylem i na to piankę. Do samego szumu, moim zdaniem, butyl ma się nijak.

PS. Ten brud to bynajmniej nie rdza, tylko stara konserwacja błotnika, którą ktoś radośnie spryskał także po drzwiach.


Użytkownik Killaz edytował ten post 17:25, 17.04.2016

  • 0

#37 Robert De

Robert De
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:33, 17.04.2016

Wybacz, ale ja nic z tego zdjęcia nie kojarzę ;) Zrobię jutro zdjęcie jak to wygląda u mnie :)
  • 0

#38 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:48, 17.04.2016



No to jak masz dziury to co innego. Nie wiem dokładnie o co chodzi bo mam VI gena, ale ja u siebie wyciąłem na wymiar piankę kauczukową 9 mm i wsadziłem w szczelinę błotnika:

Ua0Vq1x.jpg


Tą piankę dałeś na całej wysokości (od góry do dołu)? Jak ją zamocowales? Ja robiłem coś podobnego, ale nakleilem na nadkole. Chodziło o wygłuszenie szumu kół. A Twój sposób może mieć wpływ na sam szum wiatru, tylko to trzeba by chyba dość szczelnie zrobić.
  • 0

#39 Killaz

Killaz
  • Forumowicz
  • 629 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Comfortline
  • KM:102
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:18, 17.04.2016

Wydaje mi się, po testach z suszarką, że tamtędy jednak niewiele dźwięku się przedostaje. Ja dałem od góry do dołu, z lekkim zapasem po bokach, które spryskalem klejem i nakleilem.

Wysłane z Meizu M2 Note
  • 0

#40 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:53, 17.04.2016

Jak robisz test z suszarką? Ktoś dmucha suszarką, a druga osoba siedzi w środku u słucha? Czy o coś innego chodzi? Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale suszarka raczej chyba niewielki ruch powietrza powoduje w porównaniu do wiatru przy ponad 100kmph...

Użytkownik Carlos123 edytował ten post 22:53, 17.04.2016

  • 0

#41 Killaz

Killaz
  • Forumowicz
  • 629 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Comfortline
  • KM:102
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:59, 18.04.2016

Jak robisz test z suszarką? Ktoś dmucha suszarką, a druga osoba siedzi w środku u słucha? Czy o coś innego chodzi? Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale suszarka raczej chyba niewielki ruch powietrza powoduje w porównaniu do wiatru przy ponad 100kmph...

Oczywiście, zapewne stosunkowo niewielki, ale wdmu*cenzura*ac nią w kolejne to szczeliny słychać różnicę, a w trakcie jazdy tego nie wybadasz. Spróbuj z resztą, a sam zobaczysz, że niektóre miejsca po prostu są glosniejsze, szczególnie zamknięte przestrzenie jak komora silnika czy bagażnik,dlatego zależy mi na wyciszeniu grodzi i odizolowaniu pianką bagażnika.

Wysłane z Meizu M2 Note
  • 0

#42 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 19:40, 11.03.2017

Szum przejeżdżających samochodów jak i szum lekkiego wiatru (szumu opon ?)można też poprawić przez poprawienie uszczelki samej szyby tej wenętrznej od kabiny.

Po tylu latach słabo przylega do szyby, a nie ma weluru jak winnych samochodach. Po opuszczeniu szyby widać ,że powstaje szpara taka sama jak grubość szyby nawet nie próbuje się zmniejszyć ...Uszczelka jest pusta w środku ..można ją wywinąć i podłożyć inną pod nią odpowiednio grubą uszczelkę lub gąbkę (trzeba dobrać metodą próby.)

 

Raz  zrobiłem .super sprawa ,,,,po czasie poprawiłem ,bo tamta się lekko ubiła ,ugniotła Dołożyłem pasek grubośći 1mm  i teraz jest idealnie.... i niech nikt nie da się zwieść ,że u niego jest szczelnie, bo tak mus się wydaje i widzi ,że jest szczelnie :-)   Nie jest  ...  na pewno nie w siódemce 10 -15 letniej

Efekt słyszalny od razu :zoltek:


Użytkownik Wlodar edytował ten post 20:01, 11.03.2017

  • 0
                       

#43 Robert De

Robert De
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:02, 11.03.2017

Wlodar uszczelkę na całej długości? Czy chodzi tylko o dół szyby?
  • 0

#44 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 21:39, 11.03.2017

dół to swoją drogą.. pewnie czytałeś gdzieś o tym temat ?

w sumie tak

Najwięcej idzie tą uszczelką pionową przy szybie  i rogiem szyby (Tam mamy ucho :-) )   ale jak robimy to ciągnąć już po całości.

Ja doszedłem do wprawy ,że wywijałem ją bez wyciągania całej uszczelki z ramy korytka i tak dokładałem

...ale łatwo się ją wyciąga więc można wyciągnąć będzie wygodniej dołożyć pod nią wypełnienia


  • 0
                       

#45 Robert De

Robert De
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:45, 11.03.2017

A to mam prośbę. Zrobiłbyś przy okazji zdjęcie, gdzie mam ten "uszczelniacz" dokładać? :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, szum opon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq