Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Przód wyżej niż tył -jaki może być powód


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 mirko

mirko
  • Forumowicz
  • 72 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:00, 05.11.2009

Witam
Mam taki problem że tak jak widać na zdjęciu przód jest wyżej niż tył i jestem ciekaw jaki może być powód .Chciałbym aby przód siedział niżej albo ostatecznie chociaż na równo.
Gdy kupowałem auto gość mówił że najprawdopodobniej jest jakiś sportowy zawias ale nic nie widać bo konserwacja jest na sprężynach i amorkach.
Dołączona grafika

#2 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 09:37, 05.11.2009

Masz LPG. Może zawieszenie nie wytrzymuje obciążenia pełnym zbiornikiem gazu i dlatego tak to wygląda? Gdybam tylko, ale podobnie miałem w Oplu i właśnie taka była przyczyna (duży zbiornik toroidalny i słabe zawieszenie z tyłu).

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#3 mirko

mirko
  • Forumowicz
  • 72 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:03, 05.11.2009

quicksilver77 tak mam LPG
loot 8-) niech sobie dalej tam leży

#4 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:29, 06.11.2009

Wazacy kilkadziesiat kilogramow zbiornik LPG (z gazem) az taka roznice by spowodowal ? Nie chce mi sie wierzyc w to.
Na chlopski rozum, to chyba rozne sprezyny masz z przodu i z tylu (tylko kto cos takiego robi ?).

#5 mirko

mirko
  • Forumowicz
  • 72 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:42, 06.11.2009

V12 Też jakoś nie chce mi się wierzyć że przez LPG , w takim razie by wychodziło że większość aut powinna przód mieć w górze.
Teoretycznie mogą być inne ale praktycznie mało prawdopodobne.

#6 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 09:10, 06.11.2009

Też jakoś nie chce mi się wierzyć że przez LPG


Ja nie mówię, że to przez LPG, tylko może przez słabe zawieszenie z tyłu... albo mocniejsze i dłuższe sprężyny z przodu? :mrgreen:

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:56, 06.11.2009

Niestety tak się często dzieje przy LPG, że z czasem tył osiada (ciągłe ponad normatywne obciążenie tylnej osi przez zbiornik, musi przygniatać tylne sprężyny), jak chcesz poprawić wygląd masz do wyboru kilka wariantów:
- obniżyć przód (drogo i dużo roboty),
- wymienić tylne sprężyny ( jedna dobra sprężyna pewnie koło 200PLN i też kupa roboty),
- albo kupić gumy usztywniająco-dystansujące na sprężyny ( tanio i szybko, jest pełno tego na allegro)

#8 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:14, 10.11.2009

a ja nie mam gazu i mi dupa tez nizej siedzi :diabelgrin:
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#9 mirko

mirko
  • Forumowicz
  • 72 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:16, 11.11.2009

quicksilver77
Lelo

LPG pewnie się przyczyniło że tak jest jak jest nie wiadomo tylko czy jest jakaś inna jeszcze przyczyna tak jak pisze kolega maGr który też tak ma.

Ja osobiście będę myślał nad gwintem ( jeśli uda mi się taki znaleść ) lub ew sprężyny do -3,5 żeby mogły pozostać seryjne amorki.

Lelo
Twoje pomysły nie są złe ale jak dla mnie:
-obniżenie samego przodu może powodować różne problemy
-wymiana tylnich sprężyn pomoże na jakiś czas
-gumy lubią się przemieszczać i powodują że tył czasem lubi dziwnie się zachowywać
każdy ten sposób przerobiłem we wcześniejszych autach także jakieś doświadczenie jest w tej sprawie ale dzięki kolego.

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:00, 23.11.2009

takie coś może tez być spowodowane odwrotnie założonymi sprężynami, miałem taka akcje w civicu , pan "mechanik" ( o ironio sam posiada hondę ) założył mi tylne springi na przód a przednie na tył efekt był taki ze przód siedział na glebie a tył był wyżej niż w serii troszkę. Nie wiem jak takie coś wygląda w accordzie ale może to jest przyczyna?


Kuźwa dopiero po napisaniu zauważyłem ze ten przypadek jest odwrotny do mojego w civicu ale być może to jest jakiś trop.

#11 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 23.11.2009

U mnie też tył siedzi jakoś nisko i koła mam na lekkim minusie. Ale podejrzewam, że u mnie przyczyną jest troche przeciążenie tyłu przez lata eksploatacji. Może i u Ciebie poprzedni właściciel często jeździł na wakacje




IPB Skin By Virteq