Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Bagaznik otwierany z pilota


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
96 odpowiedzi w tym temacie

#76 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:38, 01.04.2010

tafun, to moze jeszcze sie pochwalisz jaki byl koszt przeróbki? :-D

#77 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:25, 01.04.2010

tafun, to moze jeszcze sie pochwalisz jaki byl koszt przeróbki? :-D


Bardzo proszę:
1. Zamek z siłownikiem: 50zł
2. Kabelek: ok 5zł
3. Obudowa pilota: 50zł (nówka sztuka z ebay, taniej to tylko używka)

Czas realizacji ok 2-3 godziny zależy od sprawności manualnej wykonawcy ;-) .

M.

----------

MA8>CH6>ED9>CH1>EU5>CG2>EJ9>ZF1


#78 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:08, 01.04.2010

Ja też przymierzam się "umilić" sobie otwieranie bagażnika - zamek już zakupiony :mrgreen:
A jak rozwiązałeś podłączenie? Z zamka wychodzi kostka 5-cio pinowa - co z czym połączyć :hmm:
Na e-bay'u znalazłem takie coś:
1. http://cgi.ebay.co.u...=item2c53b80fbd
2. http://cgi.ebay.co.u...=item439e5ec8f1
Ktoś ma konto i może zamówić - chętni na pewną będą a na przesyłkę zrobimy zrzutkę :mrgreen:

#79 figo

figo
  • Forumowicz
  • 308 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:59, 06.04.2010

na pilot też bym się pisał, bo niestety brak jest go u mnie.

Można by zorganizować zakup grupowy :mrgreen:

#80 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:06, 13.04.2010

Ja też przymierzam się "umilić" sobie otwieranie bagażnika - zamek już zakupiony :mrgreen:
A jak rozwiązałeś podłączenie? Z zamka wychodzi kostka 5-cio pinowa - co z czym połączyć :hmm:
Na e-bay'u znalazłem takie coś:
1. http://cgi.ebay.co.u...=item2c53b80fbd
2. http://cgi.ebay.co.u...=item439e5ec8f1
Ktoś ma konto i może zamówić - chętni na pewną będą a na przesyłkę zrobimy zrzutkę :mrgreen:


Ja kupiłem tu:
http://cgi.ebay.co.u...em=150425284356

obudowa mimo, że wygląda jak oryginalna raczej taka nie jest ale na szczęście jakością jej nie ustępuje, zrobiona z takich samych materiałów. Ma tylko nieco inną budowę bo nie ma np. z tyłu specjalnej klapki na baterię.

A co do kabelkologii. Jeśli zdobędziesz zamek z pełną wtyczką (wtyczka+gniazdko) i kawałkiem wiązki to bez problemu przepniesz kabelki bo maja ten sam kolor. Pozostanie Ci jedynie jeden, ten nowy do dołożenia a z tym też nie będzie problemu bo pozostanie Ci w dużej wtyczce od strony zamka tylko jeden wolny kabel.

Gdybyś miał problem w zdobyciu wtyczki to takie same występują w drzwiach kierowcy ale nie wiem w jakim modelu Hondy (prawdopodobnie w CRV ale w innych też możesz poszukać). Ja dostałem taką wiązkę przy okazji zakupu przycisku do grzania i sterowania lusterek. I jak znalazł jedna z nich pasowała do zamka w klapie :-).

pozdro

M.

----------

MA8>CH6>ED9>CH1>EU5>CG2>EJ9>ZF1


#81 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:25, 13.04.2010

Gdybyś miał problem w zdobyciu wtyczki to takie same występują w drzwiach kierowcy ale nie wiem w jakim modelu Hondy (prawdopodobnie w CRV ale w innych też możesz poszukać). Ja dostałem taką wiązkę przy okazji zakupu przycisku do grzania i sterowania lusterek. I jak znalazł jedna z nich pasowała do zamka w klapie :-).


Zamek już mam... Na obudowy czekam... Ale właśnie zamek dostałem bez wtyczki (gniazdko jest) :-/
Spróbuje jeszcze poszukać tej wtyczki na jakimś szrocie, ale jak nie znajdę to trzeba będzie "na stałe" zamontować. I stąd moje pytanie który kabel z którym połączyć :?:

A z tej kostki z drzwi to kolory kabli są takie same, bo nie chcę czegoś źle podłączyć co by się nic nie zjarało :roll:

#82 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:03, 14.04.2010

I stąd moje pytanie który kabel z którym połączyć :?:


Tak jak pisałem sprawa jest banalnie prosta. Wypinasz lub ucinasz kable przy kostce. Te, które lecą z wnętrza. Przy nowym zamku masz wtyczkę z 5 kabelkami. 4 z nich mają te same kolory jak Twoje 4, które już masz. Pozostaje Ci wpięcie nowego kabelka i połączenie go z tym piątym , który w nowej wtyczce zostanie bez "pary".

Jak kupisz na szrocie taką 6 pinową wtyczkę to robisz tak:
Wypinasz ze swojej 4 pinowej wszystko jak leci. Bierzesz nową 6 pinową i też wypinasz wszystko. Następnie swoje kabelki z pinami (te z klapy, które przed chwilą wypiąłeś z 4 pinowej wtyczki) wpinasz do tej kupionej 6-pinowej wtyczki zwracając uwagę aby zgadzał się układ kolorów z gniazdkiem od strony zamka. Wykorzystując wolny pin ze starej kostki lutujesz do niego nowy piąty kabelek, wpinasz wszystko do wtyczki i voila.

Tu masz mniej więcej jak wyciąga się takie piny z kostek:

Dołączona grafika

Jak będziesz miał wszystkie elementy to się możemy spiknąć pokażę Ci wszystko.

pozdro
M.

----------

MA8>CH6>ED9>CH1>EU5>CG2>EJ9>ZF1


#83 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:21, 24.04.2010

Jako, że udało mi się dzisiaj (wreszcie) dostać wtyczkę do kostki zamka (podeszła z elektrycznych lusterek z civic'a) chciałem zabrać się do montażu i okazało się, że nie wiem co z czym połączyć :oops:
U mnie zwykły zamek wygląda tak:
Dołączona grafika
Dochodzą do niego tylko dwa kabelki (czarny i pomarańczowy):
Dołączona grafika
Zamek z mechanizmem elektrycznym wygląda tak:
Dołączona grafika
Jego kostka z pięcioma kabelkami wygląda tak:
Dołączona grafika
Natomiast wtyk do kostki (z lewej) wygląda tak i jak widać ma inne kolory kabelków, bo jest z czegoś innego:
Dołączona grafika
Kolego tafun, napisałeś że w kostce do "zwykłego zamka" miałeś cztery kabelki, które przepiąłeś do wtyku nowego zamka i dołożyłeś jeden kabelek (ten przeciągnięty od biało-czerwonego). Ja mam problem bo mam tylko trzy kabelki (pomarańczowy, czarny które już były + biało-czerwony - dołożony). Nie wiem co z czym połączyć :oops:
Natomiast kolega luk2103 ma zamontowane elektryczne otwieranie klapy tylko na trzech kabelkach (które już mam), czyli wychodzi na to że dwa nie są potrzebne czy co :?:
W samym zamku (z pięcioma kabelkami) wygląda to tak:
Dołączona grafika Dołączona grafika
Niebieski z zielonym paskiem (ten po prawej na pierwszym zdjęciu) to jest prawdopodobnie ten który trzeba połączyć z biało-czerwonym. Zostaje podłączenie czarnego i pomarańczowego do któryś z trzech (niebieskiego, zielonego, brązowego). Wtedy zostanie nie podłączony czarny + jeden z tych trzech.
Ktoś wie o co "kaman", bo ja się już pogubiłem :roll:

#84 luk2103

luk2103
  • Forumowicz
  • 239 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:40, 24.04.2010

Natomiast kolega luk2103 ma zamontowane elektryczne otwieranie klapy tylko na trzech kabelkach

Zgadza się bo 2 ida do czujnika czy klapa nie jest otwarta i 1 do mechanizmu otwierania


Patrząc na twój i mój zamek doszedłem do następujących wniosków
-Niebieski z zielonym paskiem trzeba połączyć z biało-czerwonym
-Wyeliminował bym kolory niebieski i zielony które ida do "takiego małego czegos" ponieważ u mnie tego nie ma. Myśle ze jest to czujnik od od seryjnego alarmu ale nie jestem pewny na 100%.
-I zostaja czarny i brązowy dla czujnika.

Nie mam 100 procentowej pewności ale ja bym tak podpiął

pozdrawiam luk2103

#85 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:07, 25.04.2010

No właśnie... Ciekawe co to jest "to małe coś" :hmm:
Spróbuję podpiąć tak:
- biało-czerwony + niebieski z zielonym paskiem
- pomarańczowy + brązowy
- czarny + czarny
... i zobaczymy co się stanie :-P

#86 luk2103

luk2103
  • Forumowicz
  • 239 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:13, 25.04.2010

Spróbuję podpiąć tak:
- biało-czerwony + niebieski z zielonym paskiem
- pomarańczowy + brązowy
- czarny + czarny
... i zobaczymy co się stanie :-P


tak powinno być dobrze

#87 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:25, 25.04.2010

No i stało się... Działa :!: :mrgreen:
Podpiąłem dokładnie tak jak napisałem wyżej i wszystko chodzi bez zarzutu. Dodatkowo założyłem wygłuszenie klapy, tak że nie widać plątaniny kabli :-P Teraz jeszcze czekam na obudowy do pilotów i będzie pełnia szczęścia :mrgreen:

#88 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:50, 25.04.2010

kamil.ekonom, Gdzie zamawiałeś obudowę do pilota??

#89 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:04, 25.04.2010

kamil.ekonom, Gdzie zamawiałeś obudowę do pilota??

Obudowy są z "ebay.uk". Kupiłem od forumowicza CarsMARSHALL dodatkowego pilota i poprosiłem czy by mi nie zamówił tych obudów - i zamówił :ok Teraz czekam na przesyłkę... :mrgreen:

#90 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:46, 26.04.2010

Kupiłem od forumowicza CarsMARSHALL dodatkowego pilota i poprosiłem czy by mi nie zamówił tych obudów - i zamówił :ok


Dobrze wiedziec. kiedys tez bede musial zwrocic sie do niego z taka prosba :D




IPB Skin By Virteq