Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Opony i felgi na zime A2012

VIII Zima felgi opony

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gregos

Gregos
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2,4
  • Wersja:S-Type
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:12, 02.12.2014

Witam,

Stanąłem też przed wyborem opon. Samochód kupiłem na felgach OXigin 19" z oponami Pirelli PZero 235/35.

Jeżdzi się super na zakrętach i na autostradzie. Na deszczu też super w zasadzie nie ma różnicy czy kałuża czyy sucha nawierzchnia, ale niestety nie da się na polskich drogach na moment puścić kierownicę, no i znam płeć ślimaka jak po nim przejadę ;)

Na zimę wolałbym coś wyższego i tu mam pytanie co najlepiej kupić? Widzę, że sporo osób ma 17" na lato, a zima nawet mniej. Zastanawiam się bardziej nad 17" czy 18". Z tego co wyczytałem to mam do wyboru:

1. 18" i opona 235/45

2. 18" i opona 225/45

3. 17" i opona 225/50

Wydaje się, że miedzy 17, a 18 jest niewielka różnica w wysokości.

Proszę o jakiąś konkretną pomoc bo dotychczas jeździełem terenowym co miał oponę 285/70/17 więc nie miało znaczenia nic na drodze.

 

Co do felgi to podoba mi się:

http://www.felgeos.p...Black,0,#oferta

Nie znam się na felgach i taka mi się najbardziej podobała z wyglądu, ale nie wiem czy dobra.


  • 0

#2 Dabrowsky

Dabrowsky
  • Forumowicz
  • 44 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
  • Silnik:2.4
  • Wersja:MUGEN
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:10, 02.12.2014

Na zimowy zestaw lepiej wybrać 17'' i oponki 225/50 ;)


  • 0

#3 seband

seband
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:14, 02.12.2014

Moim zdaniem na zimę najlepiej 17" - do Accorda powinny być 5x114,3 7,5Jx17 ET55. Borbety LV5 Black nie występują w tym rozmiarze. Może lepiej kupić używane oryginały Hondy i ewentualnie dać do piaskowania i malowania proszkowego na czarno?


  • 0

#4 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 19:56, 02.12.2014

Kolega z Forum sprzedaje OEM, 17". Mnie się bardzo podobają,  ale za  dla mnie za dużo szpilek :) :

 

http://www.accordklu...-oem-ctr-enkei/

 

 

 

A tu szersza oferta:

 

 

http://www.accordklu...71819/?hl=felgi

 


Użytkownik Czarnota edytował ten post 20:10, 02.12.2014

  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#5 Gregos

Gregos
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2,4
  • Wersja:S-Type
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:39, 04.12.2014

Dzięki za odpowiedzi. Aktualnie mam ten model i zastanawiam się czy nie wziąć takich zimówek też takich:

http://www.alusy.pl/...rock-black.html

Tu pokazują że są to felgi na zime:

http://www.felgi.pl/...7-50,8-00/p=151

Pytanie tylko który rozstaw bo nie ma 114,3 ET55?

Nie wiem jakie teraz mam, ale nie wiem jak sensownie to sprawdzić na aucie.

Branie z powyższej oferty za 1800 i malować to wyjdą podobne pieniądze.


Użytkownik Gregos edytował ten post 14:23, 04.12.2014

  • 0

#6 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 14:33, 04.12.2014

@Gregos, widzę, że celujesz w ciemny kolor. O gustach się nie dyskutuje ale tylko jedna sugestia, im ciemnieszy kolor, tym felga wygląda na mniejszą. Z tych proponowanych mnie również najbardziej podoba się Borbet z postu nr 1.

W instrukcji obsługi autka masz podane optymalne rozmiary felgi aluminiowej.

Zresztą jak masz OEM, taki jak wspominam w poście nr 4, to niestety trzeba się wczołgać i zapisać numerację.

Kolega Michal_gol, może również udzielić Ci wyczerpujących informacji.

 

Ja również szukam alusów do mojej Hani 16". Ma się mnie podobać i być "podatna" na komfortową renowację. tzn. im mniej fikuśnych żeberek, tym lepszy dotęp z papierkiem ściernym, szczotką drucianą itp.


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#7 Gregos

Gregos
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2,4
  • Wersja:S-Type
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:31, 05.12.2014

@Gregos, widzę, że celujesz w ciemny kolor. O gustach się nie dyskutuje ale tylko jedna sugestia, im ciemnieszy kolor, tym felga wygląda na mniejszą. Z tych proponowanych mnie również najbardziej podoba się Borbet z postu nr 1.

W instrukcji obsługi autka masz podane optymalne rozmiary felgi aluminiowej.

Zresztą jak masz OEM, taki jak wspominam w poście nr 4, to niestety trzeba się wczołgać i zapisać numerację.

W którym miejscu jest wybity numer na feldze?


  • 0

#8 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 00:37, 05.12.2014

Wszystkie zamieszczane przez producenta informacje wybite są od wewnętrznej strony, praktycznie na żebrach. Najwygodniej byłoby zdjąć felgę z koła, umyć przy okazji i spisać. Np. na Allegro porządni sprzedawcy zamieszczają dokładną fotkę feli od środka


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#9 Gregos

Gregos
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2,4
  • Wersja:S-Type
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:31, 05.12.2014

Moim zdaniem na zimę najlepiej 17" - do Accorda powinny być 5x114,3 7,5Jx17 ET55. Borbety LV5 Black nie występują w tym rozmiarze. Może lepiej kupić używane oryginały Hondy i ewentualnie dać do piaskowania i malowania proszkowego na czarno?

 

Według

http://www.alusy.pl/...rock-black.html

nie ma rozmiaru: 5x114,3 7,5Jx17 ET55 czy da sie zastosować ET42? Jak rozumie 114,3 jest jedyną opcją.
 


  • 0

#10 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 00:07, 06.12.2014

@Gregos, przepraszam za zdecydowaną propozycję ale wybierz najpierw model, który Cię najbardziej interesuje/pasi i wtedy przynajmniej ja powiem co ewentualnie należałoby zrobić (dołożyć dystanse lub pierścienie centrujące). Jednego się cały czas trzymaj:  5 x 114,3mm


Użytkownik Czarnota edytował ten post 00:08, 06.12.2014

  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#11 Gregos

Gregos
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2,4
  • Wersja:S-Type
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:49, 13.12.2014

Kupiłem Oxigin 14 Oxrock Black 5x114,3mm ET 42. Do tego opony Dunlop SP WINTER SPORT 4D 225/50 R17 98 V MFS. Będzie trzeba jkieś dystanse lub podobne?


  • 0

#12 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 23:23, 13.12.2014

Bardzo fikuśna, nowoczesny wzór, żeberka zachodzą na rant felgi, trzeba będzie bardzo uważać na krawężniki i przy samym zakładaniu u oponiarza - wymagaj plastikowej nakładki na łyżkę.

Potrzebne jest abyś zmierzył średnicę otworu centrującego felgi (jest pod kapselkiem z nazwą felgi) oraz zmierz średnicę tulei wokół nakrętki piasty koła. Obie te średnice muszą być bardzo podobne wymiarem. Jeśli średnice będą odpowiednie (jeśli jest wyraźna różnica - potrzebne będą pierścienie centrujące), spróbuj bardzo delikatnie założyć jedną felgę na szpilki piasty i delikatnie docisnąć całą powierzchnią do piasty. Jeśli przy dociskaniu zobaczysz/poczujesz (nie obracaj felgi), że zacisk hamulca zaczyna dotykać wewnętrznej powierzchni felgi, to znaczy, że potrzebne są dystanse. Jeśli zacisk nie dotyka felgi, to skręć nakrętkami felgę do piasty i obracaj. Dobrze byłoby zobaczyć jaki jest minimalny odstęp zacisku od felgi. Nie wiem ile powinien on co najmniej wynosić - to trzeba będzie skonsultować u oponiarza.

Rób spokojnie, co by nie porysować nóweczki :)


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#13 Gregos

Gregos
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2,4
  • Wersja:S-Type
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:14, 14.12.2014

Dzięki za pomoc. Właśnie zastanawiałem się czego wymagać u oponiarza żeby nie porysował felgi. Nie wpadłem że takie proste jak plastikowe nakładki. 

Aktualnie też mam te felgi tylko 19" czyli jak rozumie z powyższego to powinienem ewentualnie mieć takie dystanse lub pierścienie aktualnie założone?

Jutro jadę wymieniać.


  • 0

#14 bin

bin
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:H
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:41, 15.12.2014

Ja tylko wtrącę od siebie, że w przypadku opon klasy premium najwyżej sklasyfikowane zostały odpowiednio:

 

- Continental ContiWinterContact TS830 (tutja chyba nie powinno być zdziwienia)

- GoodyearUltraGrip 8

- Semerit Speed-Grip 2

- Dunlop SP Wintern Sport 4D

- Michelin Alpin 4A

- Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serie 3

 

Niektóre modele sklasyfikowane niżej w poszczególnych dyscyplinach wypadały lepiej od tych z pierwszych miejsc. Np SEmerit Speed-Grip 2 lepiej sprawują się na mokrej nawierzchni od tych Continental ContiWinterContact - jest to po prostu śrenia ocena. Ranking ten można znaleźć na Motointegrator... warto zajrzeć przed podjęciem decyzji o zakupie.


  • 0

#15 Gregos

Gregos
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2,4
  • Wersja:S-Type
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:47, 15.12.2014

Przeglądałem rankingi, opinie polskie i zagraniczne i finał był taki że Dunlop i Conti to to samo a różnice będą wynikać w zależności od samochodu, wielkości opony, stylu jazdy i warunków.

Jak przeglądałem różne testy i opisy to w wymienionej wyżej czołówce zmieniały się miejscami. Zdecydowałem się na Dunlopa bo teraz jest akcja 4 za 3.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, Zima, felgi opony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq