Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Wyciek i błąd nr 1

VI sonda lambda sonda lambda wyciek kopułki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Snajper

Snajper
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:21, 30.11.2014

Panowie mam do Was prośbę o pomoc, podpowiedź.
 
Mianowicie na tygodniu żonie zapalił się Check Engine, zauważyła również nierówną pracę silnika. Wczoraj zrobiłem samo-diagnostykę i wyszedł mi kod błędu 1"podgrzewany czujnik tlenu (sonda lambda) - podstawowa. Przy okazji zauważyłem wyciek oleju w miejscu łączenie kopułki z ... (no właśnie nie jestem mechanik ani żaden spec więc nie będę szpanował tylko pokażę na zdjęciu)

Załączony plik  IMAG0888.jpg   107,67 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  IMAG0889.jpg   97,84 KB   6 Ilość pobrań

 

I teraz tak, ponieważ w domu jestem 2-3 dni w miesiącu (wiadomo rodzina na pierwszym miejscu) a moja praca nie daje mi możliwości dostępu do internetu nie mam możliwości przekopać całego forum (wiadomo rodzina na pierwszym miejscu) aby wszystkiego się dowiedzieć dlatego liczę na Was. 

 

- Po pierwsze - żona zaczyna ostatni miesiąc ciąży i musi w środę jechać do lekarza - droga w obydwie strony to około 45 km - czy w autem w takim stanie może jechać licząc że wróci czy lepiej kombinować jakiś inny transport. Auto i tak pojedzie do mechanika ale ci w mojej okolicy i tak są na tyle oblegani iż nie mam co liczyć na natychmiastową naprawę więc co robić?

- Po drugie - na szybko na forum znalazłem informację iż (wyciek oleju) do wymiany mam oring a i prawdopodobne że i simering bo ewidentnie na łączeniu jest mokro a nie tylko się poci, tak więc  -czy z czystą wiedzą z forum i podstawowymi narzędziami i dopiero gdzieś przed świętami dam rade sam wymienić te elementy?Czy może lepiej wstawić auto mechanika i niech on działa?

- Po trzecie - sonda lambda, czy błąd oznacza jej agonię i konieczność wymiany czy przyczyna może leżeć gdzieś w okolicy sondy.

 

Sorry Panowie że idę na łatwiznę ale uwierzcie mi iż wczoraj o 6 rano przyjechałem do domu a jutro rano już wyjeżdżam i choć bym chciał to nawet za mocno nie mogę się wczytać w forum bo po prostu brakuje czasu. Z góry bardzo dziękuję tym wszystkim którzy zechcą pomóc.

 

Pozdrawiam serdecznie


  • 0

#2 Kardynal

Kardynal
  • Forumowicz
  • 1011 postów
  • Skąd:Nieistotne
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CA5 EX Gaźnik
  • KM:103
  • Paliwo:PB
  • Rok:1987
  • Nadwozie:Aerodeck Automatik
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 18:51, 30.11.2014

Według mnie wyciek oleju jest niegroźny.
Zdarza się ze uszczelka (0-ring) z czasem puszcza trochę oleju.
Trzeba wymienić ale to nie musi być natychmiast.
 

 

Sonda lambda to inny problem.
 

o-rin.jpg?lgfp=3000


Użytkownik Kardynal edytował ten post 18:54, 30.11.2014

  • 1

I-I O N D A – Nie chcę nic innego!    


#3 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 17:34, 01.12.2014

Wygląda na to że puszcza uszczelnienie ośki aparatu bo podcieka z jego wnętrza. Chyba Przemkowal coś takiego zmieniał.

Użytkownik accord034 edytował ten post 17:35, 01.12.2014

  • 1

#4 Snajper

Snajper
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 01.12.2014

czyli chyba lepiej oddać to jakiegoś mechaniora... bo raczej tego za dobrze nie zdiagnozuje :((


  • 0

#5 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 22:16, 01.12.2014

Odkręć kopułkę aparatu i zobacz czy środek jest zaolejony. Ośkę uszczelnia siemering. Dasz radę sam przy odrobinie zdolności manualnych.
  • 1

#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 23:19, 01.12.2014

Zostaw sondę w spokoju. Gubi zapłon przez zaolejony aparat i jest zły skład mieszanki. Będzie ok z aparatem, nie będzie błędów sondy.


  • 1

Do zobaczenia na trasie.


#7 Snajper

Snajper
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:55, 02.12.2014

Dzięki Panowie za rady będę działał po powrocie do kraju za jakieś 2 tygodnie. Dam znać jak ogarnąłem temat, pozdrawiam


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, sonda, lambda, sonda lambda, wyciek, kopułki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq