Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Składanie lusterek

VIII składane lusterka lusterka składanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#196 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 10:13, 05.04.2018

Kupiłeś lusterko EU czy z UK?
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#197 grzegorz_k

grzegorz_k
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VIII LIFESTYLE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer CW1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:33, 05.04.2018

bodajże przy wciśniętym przycisku lusterka się składają i rozkładają automatycznie gdy tylko otwieram lub zamykam auto pilotem

a czy jesteś pewien że tak kiedykolwiek działało przed kolizją ?

 

chyba że masz moduł 08V02-TL0-000 dostępny podobnież tylko w Japonii

 

Ale sam piszesz że:

 

 

mój przycisk od lusterek działa zupełnie inaczej - przy wciśniętym przycisku lusterka się składają a jak go wycisnę to się rozkładają

 

czyli masz defaultowe ręczne składanie lusterek bez automatu


  • 0

#198 Magik:)

Magik:)
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Ex
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:45, 05.04.2018

Jestem pewien na 100% ze tak działało przed zamianą rozwalonego lusterka na nowe z Allegro, po zamianie na europejskie lusterko z allegro - działa inaczej - tylko ręczne bez automatu(czyli bez możliwości złożenia/rozłożenia po otwarciu auta z pilota)
  • 0

#199 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 21:45, 05.04.2018

Coś miałeś chyba przerabiane bo tak jak opisałeś działanie przed wymianą to nie jest ten fabryczny moduł z Japonii, no chyba że pomyliłeś opis. Przy tym fabrycznym module przy wyciśniętym (zwolnionym) przycisku lusterka się składają przy ryglowaniu drzwi (chyba że jest włączony zapłon, wtedy się nie złożą) a rozkładają przy odryglowaniu. Nie ma znaczenia czy z pilota czy np. od środka dżinksem na klamce wewnętrznej. Przy wciśniętym przycisku lusterka się składają i tak zostają aczkolwiek zaczną się składać tylko przy włączonym zapłonie.

Tak więc przycisk nadal działa po staremu niemniej pozycja zwolniona nie oznacza rozłożenia lecz automatyczne rozkładanie/składanie a wciśnięta - po staremu złożenie.

 

Jeśli to jednak działało tak jak opisałem to pewnie masz ten fabryczny moduł. Nie wiem co się mogło stać że przestał działać ponieważ nie ma żadnego bezpośredniego połączenia pomiędzy tym modułem a samym lusterkiem. On ma jedynie trzy styki - dwoma dostaje zasilanie i pojedynczy przewód podpięty do szyny komunikacyjnej łączącej moduł drzwi lewych, prawych i moduł szyberdachu (o ile jest).

Jedyne co mi przychodzi do głowy to że moduł stracił zasilanie. On ma własny bezpiecznik ale skąd bierze to zasilanie to nie wiem tzn. z któregoś przewodu wiązki drzwi. Więc sprawdził bym jego bezpiecznik oraz bezpieczniki związane z drzwiami ale gdyby któryś z nich padł to pewnie sporo rzeczy by nie działało.

 

Dodam, że ten moduł musi się "nauczyć" żeby działał (jeżeli np. akumulator był odłączony). Przy włączonym zapłonie trzeba wcisnąć i zwolnić przycisk składania lusterek. Dopiero wtedy zacznie to działać.


  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#200 Magik:)

Magik:)
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Ex
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:33, 06.04.2018

No i generalnie to może właśnie chodzić o to ze coś mi się porobiło przez to ze aku było odłączone (później wymienione) oprócz lusterek pojawił się mały problem z alarmem - otóż jak zamknę auto naciskając kłódkę jeden raz - Hania mrugnie kierunkami trzy razy jak zwykle ale ja zrobię pare kroków (minie pare sekund) a alarm zaczyna wyć.(tego również wcześniej nie było) Teraz aby uniknąć włączenia się alarmu muszę nacisnąć kłódkę dwukrotnie i dopiero jest git. Da się z tym żyć aczkolwiek wiem ze wcześniej zamykałem raz i wszystko było ok, alarm nie zaczynał wyć.
  • 0

#201 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 14:06, 06.04.2018

Ciężko pomóc, coś poszło nie tak po odłączeniu akumulatora. Ciężko wyczuć co bez zrobienia jakiejś diagnostyki. Może po prostu spróbuj odłączyć i podłączyć akumulator jeszcze raz ?


  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#202 Magik:)

Magik:)
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Ex
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:01, 07.04.2018

Panowie dzieki za chęć pomocy, próbowałem wszystkiego ale nic się nie zmienia, zostawiam to na razie tak jak jest, odezwę się za jakiś czas jak podłączę Hanię pod kompa i zobaczę co tam wyjdzie. Pozdro
  • 0

#203 maciejno

maciejno
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:07, 16.04.2018

I jak z modułami od Trafo?


  • 0

#204 wariat

wariat
  • Klubowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + (Navi+ACC+LKAS) manual
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:11, 16.04.2018

I jak z modułami od Trafo?

 

Jutro, jutro :)


  • 0

#205 wariat

wariat
  • Klubowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + (Navi+ACC+LKAS) manual
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:02, 17.04.2018

Słuchajcie,
niestety wczorajszy termin na montaż nie wypalił, bo mój elektryk ma zdrowotne zawirowania. Dziś powiedział, że po 26.03 możemy wrócić do tematu, więc muszę czekać :(

Edit:
Jestem umówiony na 17.04.

 

Edit 2 - po robocie:

Słuchajcie, niestety kolejna próba zakończona niepowodzeniem, pomimo spędzonego pół dnia u elektryka i konsultacjach z TRAFO na słuchawie. Ostatecznie mam 3 moduły (pierwszy z zeszłego roku i dwa teraz), które w każdej chwili mogę wysłać do dowolnego ochotnika, który mógłby poświęcić więcej czasu i zasobów na montaż. Zrobiliśmy wszystko zgodnie z instrukcją i nie działa. Ze swojej strony sugerowałbym ochotnika z Krakowa lub okolic, aby sam TRAFO mógł zająć się tym montażem. W moim aucie wiązka została póki co przywrócona do fabrycznej postaci ;)

Powodzenia i mimo wszystko wiem, że w końcu ten moduł ruszy :-)

Dzięki TRAFO za całą pomoc.


  • 1

#206 TRAFO

TRAFO
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Civic
  • KM:140
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:FK2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 20:06, 18.04.2018

No niestety. Przetestowaliśmy kilka opcji podłączenia i nie wyszło. Zbiliśmy dodatkowe testy i na moje oko powinno wszystko zagrać - niestety nie wiem dlaczego się nie udało :(

Widzę jeszcze kilka kombinacji sprawdzenia - zamiana przewodów, bezpośrednie podpinanie sygnałów nie pod centralny ale pod napięcie z akumulatora... i do tego trochę zabawy z miernikiem.

Niestety potrzeba na to trochę czasu, jak mówił Wariat - "pasjonat elektryk w wolną sobotę przy grillu" pewnie coś by wykombinował.

Je ze swojej strony podtrzymuję to co kiedyś powiedziałem, że mógłbym spróbować podłączyć te sterowniki. Mógłbym pokombinować i z pierwszą i drugą wersją. Niestety trzeba by pewnie sporo czasu na to poświęcić.


  • 0

#207 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 20:32, 18.04.2018

Nie ma chętnego z Krk do testowania? Panowie nie bać sie
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#208 wariat

wariat
  • Klubowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + (Navi+ACC+LKAS) manual
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:19, 18.04.2018

Nie ma chętnego z Krk do testowania? Panowie nie bać sie

 

Też się cykałem na początku, ale po odpięciu modułów wszystko wróciło do stanu sprzed montażu. Właściwie nawet jak był wpięty to też nic się nie zmieniło hhaha ;)


  • 0

#209 Tadzio

Tadzio
  • Klubowicz
  • 3067 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 45
Super

Napisano 10:10, 19.04.2018

Koledzy a nie prościej przepiąć jeden kabelek dający sygnał z przełącznika zamykania lusterek do kostki z centralnego zamka.

Jak zamykasz auto to automatycznie składają się lusterka.

Mój elektryk tak mi to zrobił.

W sumie 20 minut roboty, zero kosztów ( no może kabelek )

A tu 14 stron tematu :)


  • 0

#210 wariat

wariat
  • Klubowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + (Navi+ACC+LKAS) manual
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:12, 19.04.2018

Koledzy a nie prościej przepiąć jeden kabelek dający sygnał z przełącznika zamykania lusterek do kostki z centralnego zamka.
Jak zamykasz auto to automatycznie składają się lusterka.
Mój elektryk tak mi to zrobił.
W sumie 20 minut roboty, zero kosztów ( no może kabelek )
A tu 14 stron tematu :)

No nie wierzę.. :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, składane lusterka, lusterka, składanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq