Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

ciśnienia konrolka czujnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 prezesikm1

prezesikm1
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SPORT 30-Jahre Edition
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:23, 16.11.2014

Znajomy ma Accorda z 2014r z czujnikami ciśnienia kół, po zmianie  kół na zimówki w ktorych jest brak tych czujnikłów pali sie kontrolka na desce. Pytanko czy można ta kontrolkę jakoś wyłączyć ażeby nie wkurzała?


  • 0

CB-Uniden 520 +Wilson Litte Will‎
 


#2 synergia

synergia
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executiv
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:46, 18.11.2014

Odpowiadając wprost na tak postawione pytanie - można. A tak teraz na poważnie, z uwagi że temat jest nowy, a ja sam posiadam ten wątpliwy wynalazek musiałem zgłębić temat na różnych forach i prasie. Okazało się że można to cudo wyłączyć, lecz raczej nie wolno tego robić z uwagi na bezpieczeństwo tzw. "hard code" i raczej dobry fachowiec się tego nie zrobi. Co można zrobić wyjścia są według mnie trzy:
1) po prostu przyzwyczaić się;
2) wymienić same opony lub mieć dodatkowy zestaw kół wraz z czujnikami;
3) są dostępne emulatory, które będą wysyłały sygnały z "kół"   i wtedy na  będzie ciśnienie "poprawne" niestety cena jest tego dość wysoka około 500 zł.

Oczywiście to są moje przemyślenia, sam zakupiłem nowy komplet felg z oponami i czujnikami, niestety jednorazowo koszty są dość wysokie, lecz w dłuższym czasie może okazać się ekonomicznie uzasadnione. Podsumowując uważam, że czujniki te zwiększają bezpieczeństwo (obecnie jest to drogo, ale z czasem pewnie stanieje i spowszechnieje) osobiście nie będę wyłączał żadnych systemów, które je zwiększają choć przyznam, że drogo i raczej awaryjne, sam nie zanotowałem jakiś problemów natury technicznej swoją opinię wyrobiłem na podstawie przeczytanych postów na innych forach, własnych doświadczeniach tzn. jeżeli jest jakiś czujnik to może się zepsuć tu są 4 oraz opinii wulkanizatorów.


  • 0

#3 prezesikm1

prezesikm1
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SPORT 30-Jahre Edition
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:53, 18.11.2014

Wiem ze cena jest spora bo u kolegów za Odrą taki kpl czujników kosztuje okolo 1300euro . Z perspektywy dłuższego użytkowania pojazdu to napewno jest jakis sens zakupu czujników na zimówkach. Za Odrą one sa wymagane jeżeli auto jest juz w nie wyposażone i diagnostę nie interesuje że ich nie masz. Nie masz czujników nie masz przegladu :mrgreen:


Użytkownik prezesikm1 edytował ten post 16:54, 18.11.2014

  • 0

CB-Uniden 520 +Wilson Litte Will‎
 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq