Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Fotelik samochodowy 9-18 kg

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#76 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 20:58, 01.09.2017

Pomyśl o spin 360. Bardzo fajny fotelik, baza w komplecie. Do 1000 zł jeden z lepszych.

Tarjei86 z ONEPLUS 3T @ Tapatalk
  • 0

#77 magilla

magilla
  • Forumowicz
  • 9 postów
  • Skąd:Kraków / Jasło
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S manual
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:15, 02.09.2017

Ja posiadam joie spin 360. Mega fajna sprawa z obracaniem fotelika i przypinaniem dziecka.

 

Niedawno przesiadłem się z astry h do acco vii i mam problem z tym fotelikiem.

Isofix w astrze był na łączeniu oparcia i siedziska w accordzie mocowanie jest wyżej jakieś 5cm od łączenia.

Skutek tego jest taki że fotelik wisi nad kanapą i ma zły kąt pochylenia. Podczas mocniejszego hamowania główka dziecka leci do przodu.

Obecnie jestem na etapie dorabianiem jakiejś twardej podstawki pod fotelik bo fotelik ma się opierać na siedzeniu a nie wisieć lub opierać się tylko o przednią stopę podpierającą.

 

Tak więc ja nie polecam Spina 360 do tourera. Może sedan ma inaczej siedzenia.


Użytkownik magilla edytował ten post 19:21, 02.09.2017

  • 0

#78 veepowerr

veepowerr
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:pomorskie
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:13, 02.09.2017

Ja polecam Maxi cosi tobi.
Dla mnie jeden z lepszych fotelikow w przystępnej cenie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#79 andrzej.baryczek

andrzej.baryczek
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:rybnik
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:29, 03.09.2017

tylko czy ten fotelik dobrze leży na kanapie i dobrze się trzyma bo jest zapinany pasami


  • 0

#80 Maran7

Maran7
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:41, 10.09.2017

Ja polecam Cybex sirona m2 i size. Leży idealnie. O ile dobrze pamiętam 1600 dalem razem z baza, ale nie żałuję nawet złotówki.

Użytkownik Maran7 edytował ten post 20:42, 10.09.2017

  • 0

#81 SoR

SoR
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:16, 18.09.2017

odświeżę temat właśnie dzisiaj byłem w sklepie i przymierzałem do auta fotelik besafe izi comfort x3 isofix i fotelik był przesunięty na środek samochodu a od strony drzwi fotelik wisiał w powietrzu czy jest jakiś fotelik na isofix który by pasował do tego samochodu?

Chyba trzeba będzie kupić fotelik mocowany na pas czy ktoś może coś polecić.

Mam co prawda BeSafe Izi modular i również przez przesunięcie i wysoko umieszczone zaczepy ISOFix od strony drzwi baza ma luz między siedzeniem, ale samo BeSafe twierdzi, że wystarczą 3 punkty podparcia i certyfikuje akurat tą bazę z VII Tourer.


  • 0

#82 boober1

boober1
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:49, 19.10.2017

tylko czy ten fotelik dobrze leży na kanapie i dobrze się trzyma bo jest zapinany pasami

Używamy fotelika maxi coś tobi w accordzie 2003 tourer Type s (pół skóry). Jesteśmy bardzo zadowoleni. Dobrze przylega, po odpowiednim naciągnięciu pasem jest bardzo sztywno zamocowany i trudno go ruszyć na boki. Ma funkcję drzemki - można go lekko położyć. Fajne są też pasy, które sterczą i nie ma problemu z wyciąganiem spod dziecka.
Niestety moja córa z niego wyrasta, a ja mam problem z wybraniem fotelika 15-36kg z isofixem. Podobno najlepiej wypadające w testach foteliki z isofixem albo wiszą w powietrzu, albo są krzywo osadzone :/ Niby można przypinać bez isofixów, ale po pierwsze mniejsza stabilność, a po drugie weź tu zawsze pamiętaj o zapinaniu pasem pustego fotelika, żeby nie latał podczas jazdy.
  • 0

#83 varrol

varrol
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Milanówek
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:01, 01.11.2017

Ja mam ten: http://www.tylem.pl/...ti-tech-ii.html - na pasy nie isofixy - ma dobrą pozycję (lekko wychyloną do tyłu - wygodniejsza na dłuższe trasy) - tylko trzeba położyć coś na kanapie i pomiędzy fotelikiem a przednim fotelem, bo fotelik ma ostre krawędzie, które mogą uszkodzić tapicerkę. Na plus - tyłem do kierunku jazdy.

 

Ogólnie nie podobały mi się ustawienia fotelików na isofixy - to się sprawdza przy fotelikach 0-9kg z bazą.


  • 0

#84 n1eobecna

n1eobecna
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:50, 04.11.2017

Roemer Kidfix.

Niestety moja córa z niego wyrasta, a ja mam problem z wybraniem fotelika 15-36kg z isofixem. Podobno najlepiej wypadające w testach foteliki z isofixem albo wiszą w powietrzu, albo są krzywo osadzone :/ Niby można przypinać bez isofixów, ale po pierwsze mniejsza stabilność, a po drugie weź tu zawsze pamiętaj o zapinaniu pasem pustego fotelika, żeby nie latał podczas jazdy.


  • 0

#85 lukasrz

lukasrz
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:LUBLIN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS -35mm
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 10:31, 04.11.2017

Używamy fotelika maxi coś tobi w accordzie 2003 tourer Type s (pół skóry). Jesteśmy bardzo zadowoleni. Dobrze przylega, po odpowiednim naciągnięciu pasem jest bardzo sztywno zamocowany i trudno go ruszyć na boki. Ma funkcję drzemki - można go lekko położyć. Fajne są też pasy, które sterczą i nie ma problemu z wyciąganiem spod dziecka.
Niestety moja córa z niego wyrasta, a ja mam problem z wybraniem fotelika 15-36kg z isofixem. Podobno najlepiej wypadające w testach foteliki z isofixem albo wiszą w powietrzu, albo są krzywo osadzone :/ Niby można przypinać bez isofixów, ale po pierwsze mniejsza stabilność, a po drugie weź tu zawsze pamiętaj o zapinaniu pasem pustego fotelika, żeby nie latał podczas jazdy.

 

 

Mam bez isofixa RECARO MILANO nawet nie drgnie podczas jazdy na pusto... ostre zakręty itp, pasuje idealnie na kanapie, chyba, że hamuje awaryjne z pedałem w podłodze z prędkości rzędu 60km/h i więcej to owszem zdarzyło mi się 1 raz, że fotelik uderzył w przednie fotele.


  • 0

#86 Wawik

Wawik
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Zdunska Wola
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:54, 09.11.2017

Ja polecam Espiro Delta 0-25. Stylistyka przyciągająca oko, Najpierw jeździła w nim starsza córa, teraz młodsza - bardziej wybredna na środek lokomocji i obydwie zdają się być zadowolone. Fotelik leży na kanapie elegancko. Jest bez isofixów, ale mocowany jest do kanapy pasami więc nie lata po samochodzie nawet bez pasażera. Demontaż i montaż również bezproblemowy. Jedyny może minus, to że jest dość wysoki i dziewczyny firtają butami po oparciu przedniego fotela i ten fotelik musi jeździć za fotelem pasażera bo za mną albo mi jest niewygodnie albo dziecku. Żona najniższa nie jest, ok 170 cm, ale spokojnie się mieści z fotelikiem za plecami. 


  • 0

#87 marika27

marika27
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Konin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:112
  • Paliwo:ON
  • Rok:2002
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:19, 27.02.2019

Słuchajcie zastanawiam się nad zakupem tych pasów smart kid belt. Czy ktoś z Was zdecydował się na zakup tych pasów? Czy w ogóle warto? Mój syn się bardzo buntuje, nie chce jeździć w foteliku (9 lat).


  • 0

#88 pawel95

pawel95
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:duża ;]
  • Paliwo:ON
  • Rok:1998
  • Nadwozie:SB Civic 1,2 60 PS 76-79 150 15,7 EB2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:37, 28.02.2019

Słuchajcie zastanawiam się nad zakupem tych pasów smart kid belt. Czy ktoś z Was zdecydował się na zakup tych pasów? Czy w ogóle warto? Mój syn się bardzo buntuje, nie chce jeździć w foteliku (9 lat).

 

Bardzo dobrze to rozumiem, bo mój starszy syn też odmawia coraz cześciej siedzenia w foteliku. Kupiliśmy z żoną te pasy, nie powiem, że są tak bezpieczne jak fotelik ale na pewno stanowią jakąś alternatywę. Zwiększają bezpieczeństwo, ale trzeba wiedzieć jak je przypiąć. Na stronie smart kid belt jest cała instrukcja, także jak się zdecydujesz na zakup to sobie do niej zajrzyj.


  • 0

#89 szeju

szeju
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:11, 02.03.2019

Witam ja polecam ten fotelik Cybex Pallas S-fix Fotel przeznaczony jest dla dzieci w przedziale 9-36kg. Natomiast Fotelik samochodowy Cybex Aton 5 należy do grupy wagowej 0-13kg. Oznacza to, że nadaje się do przewożenia dzieci od urodzenia do ok. 18 miesiąca.
  • 0

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.


#90 Boldun

Boldun
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:15, 07.03.2019

Cześć

Odświeżę ważnego kotleta

Zastanawiam się czy fotelik montowany tyłem AXKID Move https://www.axkid.co.../products/move/ "wejdzie" do Tourera?

W celu zachowania komfortu dziecka oparcie powinno być pod kątem 35-40* co daje +/-90 cm pomiędzy szczytami oparć foteli pasażera przód tył.

Mógłby ktoś zmierzyć tę odległość? w tej chwili w e36 mam przez ten fotelik skasowaną możliwość korzystania z przedniego fotela pasażera :/

Dodam że jestem " na zakupie acc7 " i nie wiem czy wraz ze zmianą samochodu nie będę musiał zmienić niedawno zakupionego fotelika...


Użytkownik Boldun edytował ten post 00:17, 07.03.2019

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq