Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Fotelik samochodowy 9-18 kg

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#31 Lukasz_wrocek

Lukasz_wrocek
  • Forumowicz
  • 680 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan lift
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:28, 14.01.2016

Mój maluch jeździ już któryś rok w Recaro (chyba już 3 lata). Uważam że zakup fotelika 9-36 jest jak najbardziej rozsądnym wyborem. Co do jazdy w tym foteliku - młody zaliczył 2 razy trasę do Holandii, raz wyjazd do Chorwacji - zero skarżenia że nie wygodnie czy coś, z fotelika jak wysiądzie ma suchy tyłek i plecy - nie poci się. Co do fotelika to jedynie tkanina wyblakła od słońca. Nie wiem czy w moich autach jest Isofix - kupując fotelik z Isofixem skazujesz się na przewożenie dziecka tylko z autami to obsługującymi (młodego dziadkom też czasami dobrze dać, taksówka też nie musi mieć fotelika).Crash testu na szczęście nie mieliśmy i oby tak dalej. Fotelik mamy poprzednią wersję tego: http://www.recaro-po...oung-sport.html


Użytkownik Lukasz_wrocek edytował ten post 17:32, 14.01.2016

  • 0

#32 tomaszeknce

tomaszeknce
  • Forumowicz
  • 304 postów
  • Skąd:Niepołomice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tour
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:57, 14.01.2016

Też myślałem o tym foteliku to jedyny rozsądny fotelik w tym przedziale wagowym, jednak odeszłem od tego z powodu małej możliwości regulacji do leżenia


  • 0

#33 Lukasz_wrocek

Lukasz_wrocek
  • Forumowicz
  • 680 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan lift
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:06, 14.01.2016

Ja tam wolę żeby młodego pasy trzymały w pozycji siedzącej w razie w. Nie wiem jak kręgosłup się zachowa przy pozycji lezącej w razie dzwona - ciekawe czy ktoś to w ogóle badał w testach.


  • 0

#34 Plichcior

Plichcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:15, 14.01.2016

Właśnie mam wyjęty Recaro z auta zony. Z zapinaniem były nieustanne problemy. Czy wam tez sie tak skręcają pasy? Żona bała sie ze w razie w młoda będzie nieodpowiednio zapieta. Teraz potestujemy w wersji z zwykłymi pasami.
  • 0

#35 Lukasz_wrocek

Lukasz_wrocek
  • Forumowicz
  • 680 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan lift
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:24, 14.01.2016

Jak potestujesz ? Jak dzieciak jest za mały to ma jeździć w pasach fotelika, jak podrósł to zaczęliśmy zapinać normalnymi pasami. Jakoś nie kojarzę problemu skręcania - nawet jak się skręcił (mogło tak być ) to jaki to problem go odkręcić i dopiero zapiąć? (zapinałem dziecko w aucie 3 drzwiowym - naprawdę to nie nastręczało problemów). Po zapięciu dziecka zawsze sprawdzałem czy wszystko się kupy trzyma. Na normalne pasy przeszliśmy jak młody się nauczył samemu odpinać.


Użytkownik Lukasz_wrocek edytował ten post 19:26, 14.01.2016

  • 0

#36 Plichcior

Plichcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:40, 14.01.2016

Dziecko jest wystarczająco duże także spokojnie. Pasy sie kręciły rownież z tylu fotelika. ciezko to wytłumaczyć. Poprawić nie szło tak łatwo bez wyjęcia fotelika. Stad obawa ze nie bedą odpowiednio przylegac w szczególnie w zimie kiedy warstw ubrań jest wiecej.
  • 0

#37 peter85

peter85
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:02, 15.01.2016

Lukacz_wrocek ja też od 3 miesięcy użytkuje fotelik Recaro Young Sport tylko w najnowszej wersji Hero z dodatkowymi usztywniaczami na pasy i na razie jestem z zakupu bardzo zadowolony, problemu ze skręcającymi się pasami u mnie nie ma.


  • 0

#38 Lukasz_wrocek

Lukasz_wrocek
  • Forumowicz
  • 680 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan lift
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:17, 15.01.2016

Mi to tam obojętne w czym czyje dziecko jeździ - mi tym krzywdy nie robicie, w Recaro też nie pracuje. Wyraziłem po porostu swoją opinię :)


  • 0

#39 paka

paka
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:22, 16.01.2016

Dzisiaj byłem oglądać BeSafe Combi. Niestety ciężki i mały. Młody siedział w nim prawie jak w obecnym, czyli MaxiCosi CabrioFix (tylko na głowę więcej miejsca miał). Znalazłem jeszcze coś takiego, ale bardzo mało danych o nim:

http://www.entliczek...kg_p_1833.html


  • 0

#40 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:29, 16.01.2016

Też to obczajalem. Przymierzales ten fotelik? Podoba mi się obcja że można przodem i tyłem jeździć...
  • 0

#41 Lukasz_wrocek

Lukasz_wrocek
  • Forumowicz
  • 680 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan lift
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:10, 17.01.2016

Opcja jazdy tyłem przy dziecku które już może w takim foteliku jeździć jest wg. mnie mało użyteczna lub wkrótce będzie. Gdzie dzieciak ma sobie nogi  dać jak jedzie tyłem ? Na zagłówek ? Jakoś nie wyobrażam sobie dziecka w takim foteliku.


  • 0

#42 paka

paka
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:11, 17.01.2016

BeSafe nie przymierzałem w aucie (tylko młody siadał w sklepie). Najnowszy model występuje tylko na isofix tyłem a to podobno w acco kiepsko wychodzi (fotelik pod skosem jest). Starszy model występuje w opcji na pasy, ale trzeba zamówić. Poza tym trochę cena mnie odstrasza :).

 

Łukasz, foteliki do jazdy tyłem są zalecane jak najdłużej a w krajach skandynawskich są wręcz wymagane ustawowo (chyba do trzeciego roku). Przy zderzeniu czołowym pochłaniają całą siłę uderzenia i nie obciążają jeszcze dobrze niewykształconego kręgosłupa u dziecka. Foteliki BeSafe, Recaro, czy Axkid mają specjalne miejsce na nóżki (ale niestety wiąże się to z przesunięciem przedniego fotela). Nie wszystkie jednak mają takie miejsce (jak Joie czy Sparco). Wtedy faktycznie nóżki na zagłówek albo siad po turecku :). Ja na codzień (czyli miasto) chcę go mieć przodem a w trasy tyłem.


  • 0

#43 Lukasz_wrocek

Lukasz_wrocek
  • Forumowicz
  • 680 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan lift
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:16, 17.01.2016

To że jazda tyłem jest bezpieczniejsza to wiem. Mój młody ma 4,5 roku - zmieniliśmy fotelik na standardowy gdyż w tym małym nie miał gdzie nóg dać - wbijał w oparcie i się darł - stąd wiedzieliśmy że się nie mieści. Kolejnym etapem rozwoju była zmiana pasów - wypatrzył ten czerwony guziczek i się wypinał - do pasa z auta ledwo dosięga - póki co się nie wypina. Dopóki za mną nikt nie jedzie to fotel może być na maksa do przodu przesunięty - żonę mam niską to raczej się powinna mieścić jak coś.


Użytkownik Lukasz_wrocek edytował ten post 21:17, 17.01.2016

  • 0

#44 Martin666

Martin666
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-R
  • KM:100
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:R
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:59, 26.01.2016

Mam dość stare auto rocznik 2000. W takim samochodzie nie ma Isofix i z montażem jest masakra jeżeli chodzi o fotelik samochodowy szczególnie większy dla starszych dzieci. Ale trzeba będzie zainwestować w nowe auto bo kobieta mi zaciążyła. Będę zmieniał na nowszy model Hondy - samochód w pełni kompatybilny z najnowszymi fotelikami z Isofix. W każdym razie chcę odświeżyć temat żeby popytać Was o opinie na temat tych fotelików https://foteliki-cyb...oteliki-0-13kg/

Sporo gwiazdek od ADAC, wyglądają bardzo ładnie, są ponoć dobre i w cale nie drogie. Zgadzacie się z tym czy macie inną opinie ?


  • 0

#45 paka

paka
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:34, 26.01.2016

Cybex porządna firma, ale nie miałem. Ja mam MaxiCosi CabrioFix i mogę polecić. Wygodny i do tego z ukrytą osłoną przeciwsłoneczną. Nie miałem też bazy Isofix. Konstrukcja już stara, ale w testach jedne z najlepszych wyników miał (chociaż nie wiadomo czy tym testom można ufać - w końcu to ADAC). Jeden minus to że młody strasznie się poci, ale to podobno normalne dla wszystkich tego typu fotelików. Wybierając fotelik, proponuję zwrócić uwagę też na jego dopasowanie do wózka (np. poprzez adaptery). To się okazało bardzo przydatne np. przy wypadzie do hipermarketu (nie trzeba zabierać gondoli lub jeszcze mniej poręcznej wersji spacerowej oraz przekładać dzieciaka).


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq