Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

instalacja navi w vii generacjii..

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#1 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:00, 10.11.2014

Witam jestem nowy na tym forum i zdesperowany  :depresja: Będąc w Polsce kupiłem caly zestaw do montażu radia z navigacją w hondzie vii gen.Czytając o tym byłem przekonany że instalacja tego jest prosta i nie będę miał tyle zachodu z tym.Prawie 3 miesiące stoję w miejscu i znikąd pomocy specjaliści za których się podają nie chcą podjąć się a jeżdżąc po prywatnych warsztatach każdy się liczy a pojęcia żadnego..Więc chciałbym zrobić to sam z pomocą kogoś kto jest w temacie i wie co robić i w jakiej kolejności.Zamiana wiązki raczej nie wchodzi w rachubę bo ja tego nie ogarniam myślałem o wykorzystaniu tylko części wiązki i dołożeniu kilku kabli.Jeżeli ktoś to potrafi i wie co z czym proszę o poradę jakiś filmik albo zdjęcia.Jeżeli będą jakieś koszta dogadamy się pomóżcie !!


  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 23:22, 10.11.2014

Hej :-)
Może napisz na początek co masz obecnie za radio, co masz w zakupionym zestawie (rozumiem, że chcesz zamontować org. nawigację Hondy i jest ona z auta o takim samym rodzaju paliwa)...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:10, 11.11.2014

Hej :-)
Może napisz na początek co masz obecnie za radio, co masz w zakupionym zestawie (rozumiem, że chcesz zamontować org. nawigację Hondy i jest ona z auta o takim samym rodzaju paliwa)...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Witam dzięki za zainteresowanie tematem więc początkowo miałem zwykłe radio na jedną cd.W Polsce kupiłem daszek z wyświetlaczem,radio pss,wzmacniacz audio,odtwarzacz DVD,wzmacniacz antenowy i wiązka kabli.Cały ten zestaw pochodzi od hondy z rocznika 2002_2008 (z tego co wiem).Stare radio terroryzowało mnie na całego więc nie mogę wpiąć go znowu.Jak chcesz mogę fotki wysłać 


  • 0

#4 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 11:52, 12.11.2014

Cały ten zestaw pochodzi od hondy z rocznika 2002_2008 (z tego co wiem).Stare radio terroryzowało mnie na całego więc nie mogę wpiąć go znowu.Jak chcesz mogę fotki wysłać 

 
To cię uświadomię troszeczkę jeśli nawigacja jest z roku 2002-2005 to jest przedliftowa i nie ma mapy polskiej i szkoda jej nawet zakładać :) W 2006 roku weszła nowa nawigacja mimo takiej samej obudowy lecz już inny system  w środku siedzi :) .....


  • 0

#5 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 12.11.2014

 
To cię uświadomię troszeczkę jeśli nawigacja jest z roku 2002-2005 to jest przedliftowa i nie ma mapy polskiej i szkoda jej nawet zakładać :) W 2006 roku weszła nowa nawigacja mimo takiej samej obudowy lecz już inny system  w środku siedzi :) .....

Dla mnie najważniejsze jest aby to grało a gps jak będzie t okey jak nie to nie.Mapy Polski mi nie potrzebne bo ja mieszkam w Islandii więc .... chcę tylko to podłączyć by grało i klima była .


  • 0

#6 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:54, 16.11.2014

Hej :-)
Może napisz na początek co masz obecnie za radio, co masz w zakupionym zestawie (rozumiem, że chcesz zamontować org. nawigację Hondy i jest ona z auta o takim samym rodzaju paliwa)...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Siemka mogę liczyć na jakąś pomoc w sprawie tego radia ?


  • 0

#7 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:01, 16.11.2014

Montaż nie jest trudny (w wersji Executive), jednak uwarunkowany jest modelem wyposażenia w aucie- w Comfort ,Type S znacznie bardziej zaawansowana praca z wiązką.

 

Potrzebne graty to:

- oryginalna kabinowa wiązka najlepiej w całości nie cięta

- konsola sterowania nawiewami i wyświetlaczem

- czytnik dvd do nawigacji

- wzmacniacz do audio ( bez niego to już zaawansowana praca

- antena gps

- pokrywa z mini wyświetlaczem temp. i radia

- elementy plastikowe konsoli od typu z navi

 

Montaż, na co zwrócić uwagę:

- podłączenie pod czujnik VSS w komputerze

- podłączenie masy

- wyizolowanie z wiązki przewodów z kostkami zestawu nawigacji

 

Tak jak napisał Muzyczka, nawigacja przedlift nie ma aktualizacji map, jest crackowana wersja z mapami do 2011, ale bez możliwości wybierania adresu tylko bezpośrednio na mapie punktu w pobliżu celu. Jednak można korzystać z takich map.


  • 0

#8 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 19:06, 16.11.2014

Hej :-)
oliviero, Kolega ma to wszystko - tutaj chodzi konkretnie co, jak i gdzie...
Jak znajdę chwilkę wieczorem po poszperam w schematach i/lub ESM, ale dzisiaj niczego nie obiecuję...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:51, 16.11.2014

Hej :-)
oliviero, Kolega ma to wszystko - tutaj chodzi konkretnie co, jak i gdzie...
Jak znajdę chwilkę wieczorem po poszperam w schematach i/lub ESM, ale dzisiaj niczego nie obiecuję...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie poczekam ...


Montaż nie jest trudny (w wersji Executive), jednak uwarunkowany jest modelem wyposażenia w aucie- w Comfort ,Type S znacznie bardziej zaawansowana praca z wiązką.

 

Potrzebne graty to:

- oryginalna kabinowa wiązka najlepiej w całości nie cięta

- konsola sterowania nawiewami i wyświetlaczem

- czytnik dvd do nawigacji

- wzmacniacz do audio ( bez niego to już zaawansowana praca

- antena gps

- pokrywa z mini wyświetlaczem temp. i radia

- elementy plastikowe konsoli od typu z navi

 

Montaż, na co zwrócić uwagę:

- podłączenie pod czujnik VSS w komputerze

- podłączenie masy

- wyizolowanie z wiązki przewodów z kostkami zestawu nawigacji

 

Tak jak napisał Muzyczka, nawigacja przedlift nie ma aktualizacji map, jest crackowana wersja z mapami do 2011, ale bez możliwości wybierania adresu tylko bezpośrednio na mapie punktu w pobliżu celu. Jednak można korzystać z takich map.

Tak ale jak to ....mam wypiąć stare kostki i wpiąć nowe czy tylko kable które zasilają wiązkę odpowiedzialną za navi poprzycinac i wpiąć się tam ?Jestem laikiem mam całą wiązkę wyizolowałem przewody które zasilają te część i miałem zamiar w starych kostkach wyciąć stare kable i zastąpić je nowymi ...?I piszesz o czujniku VSS a co to i gdzie on jest?Ogólnie dzięki za zainteresowanie .


  • 0

#10 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:57, 17.11.2014

Jeśli wyizolowałeś wiązki to:

  1. Masz kilka czarnych przewodów masowych - do podłączenia (zakładasz oczka na śrubę i zakręcasz w miejscu pod konsolą w środku kokpitu z innymi masami )

  2. 3 inne przewody luzem w brązowej płaskiej kostce i zielonej (wpinasz do kostki zielonej w kokpicie z prawej strony od schowka  u góry) wymacasz ręką

  3. Na jednym z przewodów powinno być napisane vsp(blue/wht) i jego wpinasz pod przewód z sygnałem predkości.

  4. Wpinasz wyizolowane kostki czarne i zielone, łącząc konsole wyświetlacza z czytnikiem nawigacji, oraz od zmieniarki cd.

  • W tym momencie powinien ruszyć naped dvd i pojawić się komunikat na wyświetlaczu.

60c13df60218df69m.png

 

7f655731f5f41000m.png

 

 

63f9c3d2e08b5364m.png

Nie mam fotek z montażu.


Użytkownik oliviero edytował ten post 19:00, 17.11.2014

  • 0

#11 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:36, 17.11.2014

Siemka po rozłożeniu wiązki mam parę kabli do podłączenia:

=3 kable czarne pewnie masa są luzem

=na dole jeden kabel jasnoniebieski do podłączenia w komputerze i biała kostka cała do zastąpienia starej (myślę że to głośniki)

=nad schowkiem koło airbag_u jakieś dwa kable(jasny i ciemny zielony) do szarej kostki wpiąć , głośnik mały , biały i niebieski do kostki małej białej wpiąć , czarny do jakieś bezpieczniki , i parę kabli wpiąć do podwójne kostki bez wyjścia (dziwne kostki)

=pod daszkiem wyizolowałem tylko podłączenie daszka bez awaryjnych i jakiegoś czujnika(to zostanie w starej wiązce)

=no i z 15_20 przewodów podłączyć pod kierownicą obok bezpieczników , głośnik mały

przy wpinaniu myślę aby przeciąć kable wychodzące z kostki wpiętej i dołożyć ten kabel z nowej wiązki .Co sądzisz o tym ?


  • 0

#12 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:15, 17.11.2014

Ja u siebie nie ingerowałem w oryginalną wiązkę, ale tak też można to wykonać, tylko lutowania dużo będzie.


  • 0

#13 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:00, 18.11.2014

A jak u siebie to wykonałeś ? Cel jest ten sam ale droga krótsza .. !!


  • 0

#14 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:33, 19.11.2014

Zrobiłem to bez cięcia przewodów. Moje auto ma wersje executive, więc zacząłem od sprawdzenia kostek niebieskich i ich rozmieszczenia w kostkach. Te kostki z przewodami od konsoli nawigacji i czytnika dvd miały kilka przewodów luzem z kostek o których pisałem w poście 10 tego tematu. Problemem bylo u mnie podlączenie czujnika VSP, bo planowałem połączyć go  bezpośrednio z kompem , ostatecznie podłaczyłem go do przewodu wiązki która szła od kompa w miejscu tunelu środkowego - mniej przewodu pociągłem i tylko praktycznie tu lutowałem. Przewody w jednym kawałku bez łączenia z panelm bezpieczników. 


  • 0

#15 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 19.11.2014

Widać że ogarniasz temat i wiesz co robić !Dla mnie to za wysokie loty ale jeszcze parę pytań _ o tym czujniku VSP co to jest i miejsce gdzie on jest ?_mam parę kabli takich dziwnych do podłączenia i zastanawiam się czy one muszą być wpięte .Najważniejsze to te od zasilania i głośników bo wzmacniacz musi być zasilany oddzielnie.Myślę że w sobotę postaram podłączyć do machinerie to dam znaczyć co wyszło a jak masz jakieś jeszcze podpowiedzi to prosiłbym . 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq