Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Prośba o poradę dot. zakupu używanych felg

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubik

kubik
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:Włocławek
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport+
  • KM:156,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:12, 08.11.2014

Witam,

 

na wiosnę planuję zmienić w moim Acco CL7 moje poczciwe 16" na jakieś 17". Interesuje mnie felga o kolorze czarnym, albo metaliczno-srebrna w połączeniu z czernią. Na chwilę obecną autko wygląda tak:

 

8983841e3337.jpg

 

Interesuje mnie mniej więcej taki typ felgi:

 

http://imageshack.co...4/8500/s3rd.jpg

 

Mam wobec tego kilka pytań:

 

Czy lepiej kupić felgi z oponami czy bez?

Felgi z oponami cenowo lepiej się opłaca

 

Skąd kupować aby nie narazić się na pokrzywione felgi, ewentualnie wadliwe opony?

Znajomi polecają mi tylko warsztaty i wulkanizacje. Czy warto kupić od osoby prywatnej? Da się jakoś sprawdzić samemu z grubsza ich stan?

 

Ile trzeba przeznaczyć na takie felgi, same i z oponami?

Chciałbym sie zmieścić z budżetem w 1500-1600 zł z oponami i felgami nie wymagającymi renowacji, czy to realna kwota?

 

Jaki profil i szerokość opon najlepiej sprawdzi się w Accordzie CL7 Sport?

 

 

 

Akurat w temacie felg jestem laikiem, więc za jakiekolwiek sugestię będę bardzo wdzięczny :)


  • 0

#2 toio

toio
  • Forumowicz
  • 368 postów
  • Skąd:L/W
  • Silnik:1.6
  • Wersja:comf
  • KM:15
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:xxx
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 08:19, 08.11.2014

Jeśli masz zamiar jeździć tym autem trochę, a przy okazji robisz też spore przebiegi to radziłbym nowe opony. Ja przykładowo w zimę prawie w ogóle nie jeżdżę, więc kupiłem używki. Bo pewnie za 5 lat miałbym z 7 mm bieżnika jeszcze jakbym kupił nowe, a piecioletnich opon ją się pozbywam. Z koleji na lato mam nówki, bo jeżdżę głównie w lecie.
  • 0

#3 eric70

eric70
  • Forumowicz
  • 208 postów
  • Skąd:Szczecin/Irlandia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport GT euroR bodykit
  • KM:174KM-391Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan (kolor czarna perła B92P)
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 22:37, 08.11.2014

Ja bym szukał oryginalnych felg OEM Honda: Penta,Storm i np takich jakie były w poliftach diesel i petrol .Moim zdaniem OEMy najlepiej się sprawdzają dizajnem jesli chodzi o seryjne auta bo jesli chcemy robic fulwypas to wówczas wiadomo...co kto chce nawet i 19"...Dobrze na czarnym bedzie wygladac grafit i tez polerowane ramiona a wewnątrz grafit.Ja mam dwa identyczne zestawy 17-stek.Polerowane na lato a szare na zime i jestem hapi :)


  • 0

#4 komsta

komsta
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140 seria
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:18, 09.11.2014

Witam
jeśli chodzi o wygląd to każdy ma swój gust

Czy z oponami? To zależy jak się trafi bardzo często jest tak że opony nawet jak są to albo bardzo stare albo bieżnika już nie mają. A jeśli się trafią opony w dobrym stanie to sprzedający na pewno do ceny felg dorzuci cenę opon

Gdzie kupić?
Najlepiej nowe ale to mało opłacalne. Felgi kupuj z tego miejsca gdzie możesz pojechać obejrzeć w tedy unikniesz nie miłych niespodzianek. Co do sprawdzenia bierz kółka i leć na wyważenie do wulkanizacji koszt w miarę niski a wulkanizator ci powie czy są krzywe i w jakim stopniu

Jaka cena?
Myślę że za używki z oponami twoja kwota będzie odpowiednia na jakieś 17" z oponami. Nie będzie to na pewno jakia topowa marka i kultowy model ale coś idzie wybrać. Ja jednak polecał bym ci się zastanowić nad OEM lub do zbierać kasy i kupić coś markowego o fajnym modelu. Felgi OEM i cenionych marek są po prostu trwałe, nie wspominając już o felgach kutych które są rewelacyjne ale ich ceny są sporo większe.

Jaki profil?
zależy to od rozmiaru felgi.
Myślę że maks na nasze coraz lepsze drogi to 225 szerokości i minimum 40 wysokość ładnie wygląda, gorzej z komfortem.

Odradzam zmianę rozstawu śrub, po prostu dla mnie żeby być tego pewnym trzeba dobrą kasę włożyć.

Powodzenia w szukaniu i kupnie.zaglądaj na forum na giełdę tam czasem koledzy sprzedają felgi, a tych możesz być bardziej pewien, ewentualnie możesz kogoś poprosić z okolicy żeby obejrzał dane felgi
  • 0

#5 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
  • Skąd:BIA
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Turas
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:58, 09.11.2014

Jak masz na oku felgi z swoim mieście lub okolicy to leć z nimi do wulkanizatora. Nie wiem jak w innych miastach ale w Białymstoku najczęściej tyle żeby wrzucić na maszynę i zakręcić to robią za darmoszkę albo za " daj Pan na jakieś piwko" a przynajmniej widzisz jak się kręci. Kupując używkę patrz na stan lakieru, rantów itp. Czasami koszt renowacji felg może przewyższyć koszt zakupu felg powiedzmy idealnych ale czasami za te niby idealne można przepłacić tyle, że bardziej opłaca się kupić te ze zniszczonym lakierem i oddać do lakierowania. Wszystko trzeba przekalkulować. 

Kolejna sprawa to zerknij od wewnątrz na bębnie czy nie ma oznak pęknięcia. Czasami może to być drobna rysa a okaże się być pęknięciem, które będzie postępować albo będzie w tym miejscu powoli schodzić powietrze. Także jak coś Cię niepokoi to powycieraj to miejsce, dokładnie się przyjrzyj.   

16 za mała do VII gen, 17 jest taka optymalna a 18" już robi robotę :1miejsce:  


  • 0

 


#6 kubik

kubik
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:Włocławek
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport+
  • KM:156,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:49, 09.11.2014

dzieki za porady :) a powiedzcie jeszcze jaki profil opon katalogowo powinien byc? 225/45?
  • 0

#7 toio

toio
  • Forumowicz
  • 368 postów
  • Skąd:L/W
  • Silnik:1.6
  • Wersja:comf
  • KM:15
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:xxx
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 13:18, 09.11.2014

yes


  • 0

#8 kubik

kubik
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:Włocławek
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport+
  • KM:156,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:56, 21.12.2014

Mam już powoli dość szukania felg... nie wiem, czy przez to, że idzie zima jest taki zastój...

Doszedłem do wniosku, że jeśli robię mniej niż 10k km rocznie, chyba zainwestuje w jakieś nowe podróbki... poczytałem opinie i nie najgorzej podobno sprawują się podróbki ADVAN-ów. Co o nich sądzicie? W mojej okolicy drogi są raczej proste, ale zastanawiam się, czy po czasie nie będzie schodził z nich lakier? (wkońcu to podróbki)

 

Mam na oku te, które by lepiej pasowały wg was?

 

http://allegro.pl/38...4904129537.html

 

http://allegro.pl/83...4875083714.html


Użytkownik kubik edytował ten post 11:42, 21.12.2014

  • 0

#9 Grooves

Grooves
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:11, 21.12.2014

Od takich felg to moim zdaniem należy się trzymac z daleka :) ja nie wiem jak Ty szukasz felg. Na allegro jest teraz pełno promocji, wpisz sobie np tenzo 17 ( bo chyba 17 stek szukasz ) albo japan racing
  • 0

#10 kubik

kubik
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:Włocławek
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport+
  • KM:156,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:42, 21.12.2014

Od takich felg to moim zdaniem należy się trzymac z daleka :) ja nie wiem jak Ty szukasz felg. Na allegro jest teraz pełno promocji, wpisz sobie np tenzo 17 ( bo chyba 17 stek szukasz ) albo japan racing

 

Ja raczej miałem na myśli najbliższą okolicę. Z ogłoszeniami jest różnie, bo jak mam wydać 200 zł na paliwo, aby jechać i na miejscu zobaczyć, że są pokrzywione albo coś to wole odpuścić. Dlatego zacząłem rozważać zakup tych tańszych ale nowych.

 

A co właściwie z nimi się dzieje, że trzeba ich unikać?


  • 0

#11 Grooves

Grooves
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:55, 21.12.2014

Są wykonane z takich materiałów, że jeżdżąc na naszych polskich drogach mogą się pokrzywic dość szybko. Ja kiedyś miałem oryginalne advany i nawet jak wjechalem na krawężnik, że aż opona się uszczerbiła to felga była wciąż prosta. Na kołach się jeździ cały czas i nie kupuje się ich co roku, wiec chyba lepiej zainwestować w coś oryginalnego i pojeździć kilka ładnych sezonów. To jest oczywiście tylko moje zdanie :)
  • 0

#12 kubik

kubik
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:Włocławek
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport+
  • KM:156,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:10, 21.12.2014

Na pewno masz rację z wytrzymałością :) Aczkolwiek tak jak wspomniałem, robię mało km i jeżdżę z reguły po prostych drogach, w internecie znalazłem opinie, że advany te które wkleiłem w aukcji z dwojga złego sprawują się najlepiej, dlatego wziąłem je pod uwagę. Tu mam cytat z jednego forum:

 

 

michal890603
12-07-10, 23:32
Wie ktoś coś o alu firmy ADVAN? bo się czaje na takowe;)
Chce poznać opinie kogoś, kto miał z nimi do czynienia:)


http://moto.allegro....advan_japan_pol erowany_rant.html
lozek
13-07-10, 00:19
Orginalne advany to to nie są. Są to repliki aczkolwiek dobrej jakości. kilka osób na forum ma i chwali sobie. też zamierzam je kupić
elviss09
13-07-10, 00:20
czaisz sie raczej na ala advan:)

lozek mnie uprzedzil
Lagi
13-07-10, 10:17
Za najtansze modele felg advan trzeba dac 3tysi anie od 1.5tysia.
Infi
13-07-10, 12:15
no ja mam i nie marudze a kupowalem chyba jako pierwsza tu z forum te ala advany. chociaz nawet kartony mialy oryginalne oznaczenia jak advanowskie:D

  • 0

#13 Grooves

Grooves
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:16, 21.12.2014

Ja już swoją opinię wyraziłem :) ja też dużo nie jeżdżę, jednak bezpieczeństwo dla mnie jest ważne i wybieram sprawdzone rzeczy. Powodzenia w zakupie :)
  • 0

#14 kubik

kubik
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:Włocławek
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport+
  • KM:156,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:26, 21.12.2014

Ok przemówiłeś mi do rozumu :D wstępnie wybór padł na te Japan Racing: http://wheeltrade.pl....dark.grey.html

 

tylko nie wiem, jak to na aucie by wyglądało bo nigdzie nie mogę znaleźć foto...


Użytkownik kubik edytował ten post 14:27, 21.12.2014

  • 0

#15 Grooves

Grooves
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:30, 21.12.2014

Nooo te już są konkretne :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq