Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

łańcuchy na śnieg

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 eric70

eric70
  • Forumowicz
  • 208 postów
  • Skąd:Szczecin/Irlandia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport GT euroR bodykit
  • KM:174KM-391Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan (kolor czarna perła B92P)
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 14:21, 28.10.2014

Hej! Jade w grudniu w Alpy I byc moze pomimo ze mam nowe zimówki opony Falken bedzie potrzeba użycia łańcuchów na śnieg.Pytanie jest:czy na oppny 17" 225/45 stosowanie łańcuchòw nie powoduje żadnych problemów z VSA/ABS?
  • 0

#2 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 14:54, 28.10.2014

Nie jeździłem z łańcuchami, ale przerabiałem temat jazdy z kołami o różnej średnicy (ponadwymiarowy profil opon ze standardową dojazdówką) i co prawda check wyskoczył, ale nie miało to żadnych konsekwencji, a po zmianie koła sam zgasł, więc myślę że nie ma się tu czego obawiać.
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#3 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:22, 28.10.2014

przy okazji tematu łańcuchów znalazłem taki oto artykuł

 

Choć w Austrii nie obowiązuje nakaz posiadania łańcuchów śniegowych na wyposażeniu samochodów osobowych, to mnogość dróg - wzdłuż których zamontowane są znaki nakazu użytkowania łańcuchów ( w czasie, gdy droga jest zaśnieżona) - podpowiada, by zabrać je ze sobą na zimowy urlop.

Obowiązek jazdy w łańcuchach często jest egzekwowany przez służby drogowe. Często bywa tak, że na niektóre odcinki dróg - przy których ustawiona są znaki nakazu - wpuszczane są jedynie samochody z założonymi łańcuchami śniegowymi na kołach.   

Kupując łańcuchy śniegowe warto zdawać sobie sprawę z faktu, że lokalne przepisy austriackie - normy O-Norm 5117(łańcuchy do samochodów osobowych) i O-Norm 5119 (łańcuchy do pojazdów ciężarowych)  - precyzują, jakie wymagania muszą spełniać łańcuchy śniegowe, by mogły być użytkowane w Austrii. Łańcuchy zgodne z ww. normami, oznakowane są logiem jednej z nich - w zależności od rodzaju pojazdu, do którego są przeznaczone.

Dostępne na rynku „skarpetki” (wg  normy O-Norm 5121) – zwane również „łańcuchami tekstylnymi” – nie są dozwoloneprzez prawo w sytuacjach, kiedy znaki drogowe nakazują używania łańcuchów śniegowych zgodnych z normami O-Norm 5117 i O-Norm 5119.

Kierowcy pojazdów o masie powyżej 3,5 tony (np.: kampery, busy, autokary, ciężarówki) zobowiązani są do posiadania łańcuchów śniegowych na wyposażeniu pojazdu w okresie od 01 listopada do 15 marca.

Aby uzyskać więcej informacji na temat łańcuchów śniegowych wejdź na  stronę polskiego przedstawicielstwa austriackiego producenta łańcuchów śniegowych - pewag austria GmbH: www.pewag.pl.

 

 

dodatkowo na stronie www.pewag.pl jest konfigurator łańcuchów

i proszę jaki komunikat wyskakuje dla hondy accord 

 

Twój samochód:
  • Honda
  • Accord VII 02-08
  • 225/45-17
Uwagi:
  • Prosimy stosować się do zaleceń producenta pojazdu!
  • Producent pojazdu nie dopuszcza stosowania łańcuchów.

 

 

dla rozmiaru opon 

  • 205/55-16

dostępnych jest 7 modeli łańcuchów


  • 0

#4 eric70

eric70
  • Forumowicz
  • 208 postów
  • Skąd:Szczecin/Irlandia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport GT euroR bodykit
  • KM:174KM-391Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan (kolor czarna perła B92P)
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 11:14, 29.10.2014

Dzięki! Jako ze pensjonat jest niemalźe tuz przy głównej trasie to mam nadzieje ze nie bede potrzebowal używac jakichkolwiek łańcuchów ale różnie to może byc w takich górach jak Alpy I miejscowości położonej 1500 m npm...Czasem jak wiemy natura może dopie....ić ;)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq