Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Mrowienie w peale gazu


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikahan

mikahan
  • Forumowicz
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:57, 18.10.2009

Cześć

Czuję delikatne mrowienie w pedale gazu i imho są to drgania silnika na wyższych obrotach czy to normalne czy powinien być kompletny spokój ? Macie też coś takiego ?

pz

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:48, 18.10.2009

U mnie nie zauważyłem. Fizycznie połączenia z silnikiem nie ma (brak linki) więc to raczej przypadek że odczuwasz je akurat tam. Trzeba by się przyjrzeć czy wibrację wyczuwalne są też gdzie indziej, może wtedy uda się ustalić źródło.

A przy okazji - masz tak, że po wyłączeniu Cruise Control przyciskiem Cancel przez około 1,5 sekundy gaz nie działa?

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:55, 18.10.2009

U mnie nie zauważyłem

Może nie zwróciłeś na to uwagi :?:

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:59, 18.10.2009

Może nie zwróciłeś na to uwagi :?:


Możliwe, może po prostu na jakiś niewielki poziom wibracji związanych z pracą silnika nie zwracam uwagi. Ale wydaje mi się, że jeśli kolega mikahan, je czuje to musi być to dość znaczące (nie zakładam, że jeździ boso :mrgreen: )

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:11, 18.10.2009

mikahan, mam tak samo. Tyle, że u mnie czuję to na wszystkich pedałach. U mnie może to być linka, jednakże wydaje mi się, że wydech może przenosić drgania, które czuć na pedałach w postaci delikatnego mrowienia pod stopami. Ja mam coś nie tak z wydechem, gdyż parę razy się o coś otarłem - jeszcze nie byłem u tłumikarzy także nie wiem czy to pomoże. Jak mam zimny silnik słychać buczenie wydechu i takie buczenie także słychać tylko w pewnym zakresie obrotów jak silnik jest ciepły. Muszę to sprawdzić. Pytałem również w serwisie przy okazji zmiany oleju w skrzyni biegów, lecz nie mieli takiego przypadku. Można z tym jeździć, ale mnie już też powoli zaczyna to irytować. W przyszłym miesiącu za to się wezmę, chyba że uda mi się szybciej to dam znać.[/b]

#6 mikahan

mikahan
  • Forumowicz
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:32, 18.10.2009

U mnie nie zauważyłem. Fizycznie połączenia z silnikiem nie ma (brak linki) więc to raczej przypadek że odczuwasz je akurat tam. Trzeba by się przyjrzeć czy wibrację wyczuwalne są też gdzie indziej, może wtedy uda się ustalić źródło.

A przy okazji - masz tak, że po wyłączeniu Cruise Control przyciskiem Cancel przez około 1,5 sekundy gaz nie działa?


Boso faktycznie nie jeżdżę :-) ale mrowienie chociaż jest bardzo delikatne jednak da się zauważyć i trochę mnie denerwuje. Wcześniej w Avensisie D4D miałem podobny objaw tyle że silniejszy spowodowany prawdopodobnie zużytym kołem dwumasowym i myślałem że tutaj będzie cisza. W Accordzie testowym i w moim na początku też tego nie zauważałem aż do teraz :-(.
Jeżeli chodzi o Cruise to nie zauważyłem ale sprawdzę przy okazji.

@made: teoria tłumika może być prawdziwa. Jedna z pierwszych rzeczy która zauważyłem z swojej nowej strzale :-) to ze przy wyłączania silnika w garażu, przekręceniu kluczyka w pozycję off gdy silnik się wygaszał było wyczuwalne "zadrżenie" i "zabuczenie" chyba właśnie wydechu. Może to jakieś luźne mocowanie układu wydechowego ?
Gdyby się przysłuchać to wydech wydaje taki delikatny basowy pomruk w trakcie normalnej pracy ale u mnie chyba jest to w normie.

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:23, 19.10.2009

Jeżeli chodzi o Cruise to nie zauważyłem ale sprawdzę przy okazji.


Jeśli byś mógł to poproszę. Jedziesz normalnie na CC i naciskasz Cancel i wciskasz gaz. "Bezwład" trwa chwilkę, ale kiedy np. się zbieram do wyprzedzania ta chwilka staje się kłopotliwa.

wydech wydaje taki delikatny basowy pomruk w trakcie normalnej pracy


Wydaje mi się, że u mnie jest tak samo.

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:00, 19.10.2009

Może to jakieś luźne mocowanie układu wydechowego ?


Może i tak być, ale wydaje mi się, że raczej będzie to jakieś "naprężenie" w układzie wydechowym. Np. tłumik może nie pracować na gumach (będzie sztywny) i już mamy przenoszenie wibracji. Jak będę coś wiedział dam znać.

#9 mikahan

mikahan
  • Forumowicz
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:30, 20.10.2009

Jeśli byś mógł to poproszę. Jedziesz normalnie na CC i naciskasz Cancel i wciskasz gaz. "Bezwład" trwa chwilkę, ale kiedy np. się zbieram do wyprzedzania ta chwilka staje się kłopotliwa.


Sprawdzilem. 3 bieg, 60km/h, Cancel i gaz, sprawdziłem kilka razy - przyspieszył bez żadnego opóźnienia.

Przy okazji spytam. Czy na biegu jałowym czujesz jakiekolwiek drgania w kierownicy czy masz kompletną ciszę ?

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:10, 21.10.2009

Na jałowcu mam spokój - ani nic na kierownicy nie czuc ani na pedałach.

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:28, 21.10.2009

Witam Ja mialem podobne mrowienie jak byl zle ustawiony rozrzad na pasku balansowym

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:04, 21.10.2009

Rozrząd miałem wymieniany w ASO rok temu, a mrowienie czuc dopiero od września tego roku, także wydaje mi się że to bedzie nie to- ale dzięki za radę kro_ma, jeśli nic nie znajdę to będę musiał zwrócic na to uwagę.

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:08, 21.10.2009

Sprawdzilem. 3 bieg, 60km/h, Cancel i gaz, sprawdziłem kilka razy - przyspieszył bez żadnego opóźnienia.


To u mnie coś jest nie tak. Co prawda zauważyłem to przy większej prędkości i szczególnie na 6. biegu, no ale chyba nie powinno to u mnie występować.

Przy okazji spytam. Czy na biegu jałowym czujesz jakiekolwiek drgania w kierownicy czy masz kompletną ciszę ?


U mnie cisza.

#14 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:27, 21.10.2009

Opóźnienia po odłączeniu tempomatu u siebie nie stwierdziłem.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#15 mikahan

mikahan
  • Forumowicz
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:40, 22.10.2009

Ja jeszcze raz zapytam o mrowienie kierownicy.
Wiem już że na luzie kompletnie nic nie czujecie na kierownicy i nie chodzi o jakieś duże drgania tylko o delikatne mrowienie związane z praca silnika. Uspokójcie mnie i powiedzcie czy jak np. na luzie przygazujecie od 0-3000 rpm to jakiekolwiek drgania związane z wysokim obrotami silnika czuć na kierownicy czy nie ?

Na jałowcu mam spokój - ani nic na kierownicy nie czuc ani na pedałach.


ale w nowym aucie ?




IPB Skin By Virteq