Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Schowek pasażera

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#16 vidar

vidar
  • Forumowicz
  • 15 postów
  • Skąd:okolice Trójmiasta
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:19, 15.07.2017

Witam,

 

Panowie, ponieważ od dłuższego czasu miałem problemy z otwieraniem schowka, a ostatnio nie mogłem już go otworzyć, moja cierpliwość się skończyła.

 

Obie części schowka są ze sobą sklejone, tak jak to już ktoś wcześniej zauważył. Obejrzałem kilka filmików na popularnym serwisie internetowym i we wszystkich przypadkach "naprawa" (o ile w ogóle można to nazwać tym słowem) była doraźna lub nieestetyczna, postanowiłem jednak zabrać się za rozklejenie i naprawę zamka. Wystarczył mały płaski śrubokręt i jakoś poszło. Żeby dostać się do zamka i zdiagnozować usterkę wystarczyło rozkleić tylko tyle aby trochę odchylić jedną z części schowka:

WP2017071_qpeqsrn.jpg

W moim przypadku usterka była wynikiem przesuniętego plastikowego pierścienia (zaznaczonego czerwoną strzałką), który po rozklejeniu schowka znajdował się w miejscu oznaczonym czerwoną kropką. Spowodowało to, że ramię (oznaczone żółtą kropką) nie było wystarczająco odchylane od normalnej pozycji i cięgło nie odciągało zapadki zamka. Na zdjęciu ten pierścień jest już we właściwej pozycji:

WP2017071_qpeqsra.jpg

Nie wiem co spowodowało, że ten pierścień się przesunął (kiepska jakość? smar?), ale żeby usterka nie powróciła zabezpieczyłem go w prosty sposób:

WP2017071_qpeqsxp.jpg

Schowek został sklejony klejem cyjanoakrylowym popularnie zwanym "Kropelką".

 

Takie małe cóś, a tyle krwi potrafi napsuć....


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq