Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Dziwny dźwięk silnika i zawory


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:18, 01.10.2008

No więc dziwna sprawa. Po zakupie profilaktycznie wyregulowałem zawory w Stratuss Honda na Kokoryczki w Wawie, koleś mówił że wymagały minimalnej regulacji. Po przejechaniu 2tys km coś zaczeło cykać, każdy mówił że za luźne zawory. Pojechałem do ASO AutoWitolin na regulacje, koleś powiedział że luzy były po 0,5 na zaworach!!! I wg niego nikt tego nie regulował, więc myślałem że mnie w Stratus Honda wyr....li. I po regulacji faktycznie cykanie znikneło(mechanik z ASO powiedziałże to z klawiatury szło), silnik pracował ciszej. Przejechałem 4tys km i dalej cyka i znów słychać jakby zawory były za luźne :shock: Zawory się rozregulowały po 4tys km??? :shock: Musi być jakaś przyczyna, tylko jaka.
Koleś w ASO dodał po regulacji abym pojeździł i zobaczył bo może coś się dzieje skoro mówie że mi regulowali wczesniej.
Osobna sprawa to stuk w silniku równomierny w zakresie 800-1500 obrotów,dochodzący od strony kolektora dolotowego. Mechanik z ASO powiedział że to nie z głowicy,a z bloku silnika, że tam może coś się dzieje,ew. wtryskiwacze głośno pracują. Ale nie ma co ruszać skoro nie ma innych objawów. Dodam że silnik chodzi równo, wkręca się normalnie, zapala na dotyk,nie bierze oleju, nie szarpie,płynnie przyspiesza.
Ma ktoś pomysł? Będę na spocie to sobie posłuchacie o co mi chodzi
Bo pyta brzmi szukać przyczyny i pompować kase dopuki nie zostanie znaleziona, czy faktycznie dać sobie spokój skoro nie ma innych objawów?

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:40, 01.10.2008

A może tak jak już komuś Tomi podpowiadał, weź sobie słuchawki lekarskie, poprzykładaj w różnych miejscach i może dokładnie nasłuchasz skąd dochodzą te dźwięki.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:43, 01.10.2008

A może tak jak już komuś Tomi podpowiadał, weź sobie słuchawki lekarskie, poprzykładaj w różnych miejscach i może dokładnie nasłuchasz skąd dochodzą te dźwięki.


A może ktoś ma słuchawki lekarskie i będzie na spocie ??? Jeśli tak to niech je za sobą wezmie ;-)

Jednak wykombinowałem słuchawki, więc będę badał Hanie :mrgreen:
P.S. Dalej nikt nie ma pomysłu co do przyczyny?

[ Dodano: 2008-10-02, 14:43 ]
Ok wstępnie umówiłem się do ASO Auto Witolin na poniedziałek. Przez telefon koleś powiedział że to bardzo niepokojące, że po ustawieniu zaworów po 3 tys km sie rozregulowały i może to świadczyć o uszkodzeniu zaworu :-x Czyli kurde lipa straszna :-|
Dam znać jaka diagnoza po wizycie w ASO.

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:40, 02.10.2008

nie chcem Cie straszyc ale jemu tez stukalo :shock:
http://forum.streets...opic.php?t=5783

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 18:42, 02.10.2008

No ładnie kolegę z forum pocieszasz, nie ma co :mrgreen:
A tak serio to wcale nie jest smieszne :-/

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:39, 03.10.2008

A tak serio to wcale nie jest smieszne


ja sie nie smieje i nikomu nie zycze takiej awarji :-| ;-)

#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:11, 03.10.2008

Diagnozy telefoniczne:
ASO- uszkodzony zawór, muszą posłuchać
Honda ul.parowcowa 4- nie wiadomo muszą posłuchać
Dr.Romi (piaseczno)- trzeba podjechać, musi posłuchać -można gdybać: wytarty wałek, wyrobione gniazda zaworowe itp. mam podjechać w tygodniu.

Dziś pojade do kolejnego magika (podobno) i zapytam.

#8 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:48, 03.10.2008

a powiedz mi kolego czy ty te stuki w zakresie obr. 800 - 1500 to słyszysz jak dasz gaz do 1500 i lekko odejmiesz noge z gazu ? albo jak całkowicie puscisz gaz ?
rozumiem ze na luzie nie słychac tego ? czy na zimnym silniku jest głośniej ? a te stuki nie przypominaja ci czasami delikatnie klekotania diesla ?

i podstawowe pytanie czy ten dzwiek to stuki czy faktycznie bardziej takie cykanie ???

#9 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:38, 03.10.2008

Ciężko to opisać naprawdę. Może uda mi się nagrac filmik to zamieszcze.
Otóż byłem u magika w okolicy i usłyszałem że owszem dochodzi z głowicy, ale żebym nie przesadzał i się przestał wsłuchiwać tak bardzo w silnik :mrgreen: Owszem możliwe że są jakieś luzy, ale bez sciągania głowicy to nie za bardzo da się coś zrobić, bo tu trzeba by było obejrzeć i pomierzyć wszystko. Co jest nieopłacalne zupełnie, bo wtedy koszty są już spore.
Też dziś doszedłem do takiego wniosku, że właduje się w spore koszty a nie uzyskam wiele.
Bo naprawdę poza tym silniczek pracuje idealnie :ok
Cóż może jestem przewrażliwiony :roll:

#10 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:39, 03.10.2008

nagraj filmik prosze jak mozesz bede bardzo wdzieczny.

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:32, 05.10.2008

czy to taki odglos
:roll: http://pl.youtube.co...feature=related

bo jezeli taki jak ten;http://pl.youtube.co...4dsIg2XLqs&NR=1
to lozysko napinacza do wymiany na 2000%

#12 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:25, 05.10.2008

Seth najwpierw napraw,albo wymień osłonę kolektora bo jak widziałem jest ona luźna i nie trzyma na dole przecież widziałeś to wczoraj.Poza tym jak wkręcałeś na obroty i puszczałeś to w pierwszej kolejności było ją słchać.Widzisz taka drobnostka,a przenosi dźwięk po całej komorze silnika i wrazenia- odgłosy mogą mylić.Trochę więcej wiary,a tak naprawdę to silniczek pracuje Ci ładnie wkręca się nie dusi i nie szukaj dziury w całym,Słuchaj się starszego kolegi.Nie jestem ekspertem i wiesz na czym się znam,ale auto masz naprawdę fajne :ok

#13 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 16:08, 05.10.2008

Trujson żaden z tych dzwięków :-P
Na spociku wczoraj porównałem z dzwiękiem u MAKa i doszedłem do prostego wniosku:
ŻE MUSZE SIę LECZYć :szczerb:
Żona to już miała mnie dosyć :mrgreen:
Muszę się wyleczyć z szukania dziwnych odgłosów w samochodach :-P

#14 16v

16v
  • Forumowicz
  • 131 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:06, 05.10.2008

Trujson żaden z tych dzwięków :-P
Na spociku wczoraj porównałem z dzwiękiem u MAKa i doszedłem do prostego wniosku:
ŻE MUSZE SIę LECZYć :szczerb:
Żona to już miała mnie dosyć :mrgreen:
Muszę się wyleczyć z szukania dziwnych odgłosów w samochodach :-P


Seth, to jest prawda , najgorsze to doszukiwać sie czegoś czego nie ma.
Ja już wysłuchałem setki dżwięków na youtube i wyciągając średnią stukania, cykania i terkotania muszę powiedzięc , że mój silniczek chodzi jak najbardziej normalnie.Po drugie to coś tam zawsze będzie słychać , ja uważam , że "ten typ tak ma". Przysłu*cenzura*ąc się i przejmując tym wszystkim potwierdzamy fakt, że jesteśmy zapaleńcami i dbamy o swoje cacka.

#15 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 17:13, 05.10.2008

Zgadza się 16v ale napewno też mamy narąbane pod sufitem na punkcie samochodów :mrgreen: co niestety nie zawsze wychodzi nam na dobre, trzeba udać się na jakiś odwyk, albo stworzyć jakąś grupe wsparcia :mrgreen:
pozdrawiam :drinking:




IPB Skin By Virteq