Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Spryskiwacze reflektorów


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:15, 14.10.2009

Pytanie może wydać się dziwne, ale zastanawia mnie na jakiej zasadzie włączają się spryskiwacze reflektorów - tzn. czy jest na to jakaś reguła? Oddzielnego włącznika wiadomo nie ma, uruchamiają się co któres tam użycie spryskiwaczy do szyb. No i właśnie zastanawiam się jak to działa - nie udało mi się odkryć schematu, czyli czasem jak popsikam na szyby włączają się i spryskiwacze reflektorów, a czasem nie. Kombinowałem przy róznych prędkościach, to też chyba nie ma na to wpływu. W instrukcji po prostu jest napisane, że uruchamiają się zawsze wraz z użyciem spryskiwacza do szyb, co przynajmniej w moim przypadku prawdą nie jest. Jak to w końcu jest?

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:23, 14.10.2009

U mnie dzialaja zawsze razem ze spryskiem szyby, oczywiscie swiala musza byc zapalone. Przestaja dzialac jesli w zbiorniku jest niestarczajaca ilosc plynu (chyba 1/3 musi byc conajmniej).

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:28, 14.10.2009

1/3? A to ciekawa informacja.
Ja mam automatyczny włącznik świateł. Może dlatego działają kiedy chcą?

Swoją drogą nie jest to zbyt fortunne rozwiązanie, sporo tego płynu się marnuje. W obecnym okresie kiedy ciągle jest mokro płyn trzeba będzie uzupełniać sporo częściej. Powinien byc oddzielny przycisk do uruchamiania.

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:31, 14.10.2009

Oddzielnego włącznika wiadomo nie ma


W VIII execu z tego co się orientuje jest osobny włącznik, ale na jakiej zasadzie działa nie wiem (u mnie nie ma). Chyba tak, że można sobie dodatkowo prysnąć bez włączania wycieraczek.

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:17, 14.10.2009

Witam!
W Accordzie 2009 wersja executive dodatkowy przycisk jest przy przycisku wyłaczenia działania czujników parkowania.Nacisnięcie go powoduje włączenie spryskiwania reflektorów bez aktywacji wycieraczek.Jeżeli włączymy wycieraczki to chyba co 5 wytarcie szyby wlącza się spryskiwacz reflektorów.

Pozdrawiam.

#6 xbialyx

xbialyx
  • Forumowicz
  • 51 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:59, 21.03.2010

Ja się zastanawiam, dlaczego w mojej wersji tego nie ma. Werjsa 2001 SE Executive (dodam że miesiąc listopad). Czy może była kiedyś stłuczka i jest inny zderzak. Można to jakoś sprawdzić, gdzie powinienem szukać. Pozdrawiam.

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:43, 21.03.2010

http://www.accordklu...opic.php?t=8575




IPB Skin By Virteq