Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wydech z Acc 2.4 do 2.0 - potrzebna pomoc

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#61 pawel84

pawel84
  • Forumowicz
  • 277 postów
  • Skąd:Devizes .UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:47, 04.12.2016

Mam pytanie do kolegów którzy grzebali przy wydechach: Czy rura z tłumikami od kata do tyłu jest taka sama w 2.4 i 2.0-kształt i średnica?

Musze ją wymienić ,bo coś wala się w środkowym,a nie mogę znalezć do 2,4 tylko do 2.0 są.

Z przodu są 3 otwory jak do kata a z tyłu jest nasuwana na drugą rurę i skręcona na cybant.

Na oko,taka jest u mnie:http://www.ebay.co.u...8kAAOSwa~BYPdLK

Ale pewności nie mam czy ta będzie pasować.

Proszę o pomoc.


  • 0

#62 emil6

emil6
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:Jędrzejów, Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive + Type S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 17:17, 04.12.2016

Mam pytanie do kolegów którzy grzebali przy wydechach: Czy rura z tłumikami od kata do tyłu jest taka sama w 2.4 i 2.0-kształt i średnica?

Musze ją wymienić ,bo coś wala się w środkowym,a nie mogę znalezć do 2,4 tylko do 2.0 są.

Z przodu są 3 otwory jak do kata a z tyłu jest nasuwana na drugą rurę i skręcona na cybant.

Na oko,taka jest u mnie:http://www.ebay.co.u...8kAAOSwa~BYPdLK

Ale pewności nie mam czy ta będzie pasować.

Proszę o pomoc.

 

 

Z tego co wiem to 2.4 ma troche większą średnice niż w 2.0


  • 0

#63 pawel84

pawel84
  • Forumowicz
  • 277 postów
  • Skąd:Devizes .UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:02, 04.12.2016

No u mnie coś ten wydech kombinowany,niby nowy,ale 20 tys.km zrobione i już się tłucze coś w tłumiku i trzeba go czymś zastąpić,gdybym wstawił rurę,to pewnie by było za głośno,bo tylko byłby kat.i 2 końcowe.

Pewnie trzeba będzie dobrać jakąś puszkę z innego modelu,o podobnych rozmiarach.

Bo u mnie za katalizatorem jest coś takiego jak w linku który wkleiłem,a widzę że w oryginale jest za katalizatorem tylko 1 puszka,a tutaj jest zaraz za katalizatorem  tłumik i przed końcowym też jest jakaś mała puszka.

Nie mam pojęcia jak to rozwiązać,może ktoś jezdził bez środkowego wydechu i podzieli się wrażeniami? A może ktoś wie co wstawić zamiast środkowego?

(jakiś namiar na tłumik)


Użytkownik pawel84 edytował ten post 18:58, 06.12.2016

  • 0

#64 Cendlu

Cendlu
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Lubin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:14, 04.09.2017

Witam!

 

Mam wersje Comfort przerobiona na type S co za tym idzie poprzedni właściciel włożył dwu rurkę. Prawa puszka na spawie trochę się rozszczelniła i zaczęło buczeć więc u znajomego naspawana jest łatka no, ale wiadomo, że to długo nie pociągnie. Nie ma nigdzie w hurtowniach zamienników, a w serwisie koszt samej prawej to 2500zl ( lewa około 800 zł ). Zna ktoś może inne rozwiązanie lub czy faktycznie można znaleźć tańszą opcję? Bardzo bym prosił o odpowiedź!

 

PS: Konieczny był również spaw przy tłumiku środkowym gdyż kiedy opuściliśmy rury z haków na kolanko troszkę pękło łączenie więc jak widać rury są w niezbyt dobrym stanie...


Użytkownik Cendlu edytował ten post 16:17, 04.09.2017

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq