Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pierwszy check po instalacji gazu


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 rk

rk
  • Nowy
  • 0 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:18, 09.10.2009

Witam koledzy. Ostatnio założyłem instalację gazową STAG4 do mojej hondy 1.8. I dzisiaj pierwszy raz po przekroczeniu 180 km/h pojawil sie check. Jakas rada?

#2 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 09:23, 09.10.2009

No panie przedewszystkim napisz co masz dokładnie. :k
Parownik ????
Listwa wstryskowa ?????
Komputer juz napisałes ze STAG4.
mozesz mieć spadek cisnienia na reduktorze jak jedziesz na takim bucie i dlatego zapala sie check. czy po zgaszeniu i zapaleniu auta zapala sie ponownie czy zgasła lampka??

#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 09:28, 09.10.2009

bankowo alaska i valteki.

Do zobaczenia na trasie.


#4 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 09:28, 09.10.2009

I dzisiaj pierwszy raz po przekroczeniu 180 km/h pojawil sie check. Jakas rada?


mozesz mieć spadek cisnienia na reduktorze jak jedziesz na takim bucie i dlatego zapala sie check. czy po zgaszeniu i zapaleniu auta zapala sie ponownie czy zgasła lampka??


Tu raczej stawiałbym na listwę wtryskową. Bo spadek ciśnienia powodowałby przełączenie na PB. Jeżeli zapala się check to po zgaszeniu i odpaleniu silnika nadal się świeci, o ile przyczyną są wtryski.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#5 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 09:46, 09.10.2009

Tu raczej stawiałbym na listwę wtryskową. Bo spadek ciśnienia powodowałby przełączenie na PB. Jeżeli zapala się check to po zgaszeniu i odpaleniu silnika nadal się świeci, o ile przyczyną są wtryski.

widzisz ja nie jestem kozak z LPG ale wiem ze mialem akcje ze cos było nie chalo z paronikiem i spadek cisnienia był i dysze w valdemarach za małe i zapalał sie check
marek zreanimował mi gaz zakładając Magic Jety i scorpiona ST i teraz bede cieszył sie ze swojej kuchenki gazowej

#6 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 09:55, 09.10.2009

dysze w valdemarach za małe i zapalał sie check


:mrgreen: pewnie kolega rk, ma valteki tak jak pablo napisał.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#7 rk

rk
  • Nowy
  • 0 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:29, 09.10.2009

No dokladnie, zgasl po zgaszeniu silnika. Czyli co mam powiedziec swojemu panu od gazu?

co do pozostalych czesci instalacji dopytam sie co i jak.

#8 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:15, 09.10.2009

Czyli co mam powiedziec swojemu panu od gazu?


Oj tych słów tutaj nikt nie napisze bo można bana dostać za wyzwiska :mrgreen:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#9 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:32, 09.10.2009

rk, jeżeli instalacja jest na gwarancji to powiedz mu niech robi do skutku a najlepiej jak zamontuje podzespoły zalecane przez forum http://www.accordklu...opic.php?t=2979 A jeżeli nie jest na gwarancji to po prostu powiedz mu ... "dziękuję" i jedź do innego gazownika.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#10 rk

rk
  • Nowy
  • 0 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:43, 09.10.2009

ok wiec zaczynam mojego pana gazownika meczyc :) fakt ze to tylko przy 180. Czy cos przez ten wlaczajacy check moze sie popsuc w aucie?

#11 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:44, 09.10.2009

W krótkim czasie nie (miesiąc, dwa), ale na dłużej może być niezdrowe dla silnika bo przecież nie dostaje takiej dawki paliwa jak powinien.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#12 rk

rk
  • Nowy
  • 0 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:01, 09.10.2009

ok dzieki za pomoc

#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:58, 09.10.2009

W dalszym ciągu nie wiemy jakie masz pozostałe części instalacji gazowej.Źle dobrane podzespoły,a wydaje mi się,że masz te nieszczęsne Valteki powodują za wolne i nie precyzyjne podawanie gazu (wysoka prędkość) stąd ten check.
Dodam po raz kolejny,że w/w powód jak i źle wyregulowana instalacja powoduje w przypadku zbyt ubogiej mieszanki z biegiem czasu uszkodzenie silnika,a zbyt bogata mieszanka-uszkodzenie katalizatora.

#14 rk

rk
  • Nowy
  • 0 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:17, 09.10.2009

bede wiedzial w poniedzialek to sie odezwe co i jak i czy udalo mi sie z panem od gazu bo instalacja nowa ma tydzien dopiero :/

#15 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 14:50, 09.10.2009

zrób fotkę i pokaż nam. Powiem co tam siedzi i od razu powiesz co ma być zamontowane.

Do zobaczenia na trasie.





IPB Skin By Virteq