Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

czy silnik kwalifikuje się do remontu ?

VI f18b2 olej accord VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#106 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 18:37, 14.01.2015

Może być lany 5W50 do VII genów, sam na własne oczy widziałem w OSA Motors. Gdyby coś było nie tak z tym olejem, to klienci byliby co najmniej oburzeni, a Klubowicze nie omieszkali by o tym napisać. Ja uważam, że 5W50 to nawet za bogato (również cena) i jak w temacie olejowym już nieraz Ci proponowaliśmy olej np. 5W40 ale z adnotacją do LPG na pierwszym miejscu jego zastosowania.

Nie powinieneś się nawet dokładnie sugerować instrukcją Hondy, bo tam nie znajdziesz specyfikacji w przypadku LPG.

Znajdziesz też wiernych olejowi 0W20 (tak poleca Honda) ale nie mnie oceniać, bo na szczęscie moja Hania jest 1999


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#107 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:41, 14.01.2015

Hmm myślisz że 5w40 tylko np innej firmy niż schell np Mobil1 albo jakiś inny z adnotacją do gazu może sprawić że chociaż nieco mniej będzie palił oliwy?

Pytam o te informacje dotyczące specyikacji olejów jakie honda bierze pod uwagę te wszystkie normy bo nie mogę tego znaleść jeśli chodzi op hondę accord


  • 0

#108 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 18:49, 14.01.2015

Hej :-)
Czarnota, może być lany o tyle, że każdy może wlewać do swojego autka, co chce - nawet rzepakowy... instrukcja auta (czyli producent) nie przewiduje oleju 5W50... a że ASO leje takie 'coś' do silnika to zupełnie inna bajka... żeby była jasność - nie oceniam tutaj jakości tego oleju, tylko stwierdzam fakt...

Pozdrawiam
Tomek

P.S. później postaram się odnaleźć (bo na forum są na 100%) i podrzucić linki do stosownych obrazków (jakby co to w dziale Klubowicz są instrukcje)

wysłane z fona
  • 0

#109 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:53, 14.01.2015

Hej :-)
Czarnota, może być lany o tyle, że każdy może wlewać do swojego autka, co chce - nawet rzepakowy... instrukcja auta (czyli producent) nie przewiduje oleju 5W50... a że ASO leje takie 'coś' do silnika to zupełnie inna bajka... żeby była jasność - nie oceniam tutaj jakości tego oleju, tylko stwierdzam fakt...

Pozdrawiam
Tomek

P.S. później postaram się odnaleźć (bo na forum są na 100%) i podrzucić linki do stosownych obrazków (jakby co to w dziale Klubowicz są instrukcje)

wysłane z fona

Statom jak możesz to wejś mi podeślij jakąś informację dotyczącą tych norm jakie przewiduje właśnie producent jeśli chodzi o oleje, ich lepkośc akceptowalną oraz te normy z literkami i cyframi co są bo nigdzie nie mogę tego znaleść. Wezme to ze sobą jak będe jechał wymieniać olej i dopiero olej wedle tych norm. Jak znajdziesz to to proszę podeślij mi to.


  • 0

#110 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 19:13, 14.01.2015

Kolego Statom, podeślij te linki jak najszybciej proszę, bo Kolegę Gwiazdora małżonka na prawdę wyrzuci z domu do autka :).

 

Szczerze życzę powodzenia w walce z nadmiernym zużyciem oleju


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#111 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:28, 14.01.2015

Dziękuje bardzo serdecznie hehe dobrze że mam kombi to będe mial jak się rozłożyć jak mnie wyrzuci hehe


  • 0

#112 lakatus

lakatus
  • Forumowicz
  • 857 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:04, 14.01.2015

Dziękuje bardzo serdecznie hehe dobrze że mam kombi to będe mial jak się rozłożyć jak mnie wyrzuci hehenie 

nie ma co kolego przeżywać jak pije w takiej ilości jak mówiłeś to po co stękać jeździć mieć literek na dolewkę i dolewać kiedy trzeba ...poboru oleju w takim stopniu jak rozmawialiśmy zmianą oleju nie naprawimy w najlepszym wypadku można po "taniości" zacząc od remonut głowicy ..


  • 0

#113 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:13, 14.01.2015

Wiem kolego wiem ale akurat jestem przed zmianą oleju i chce wiedzieć na co zmienić żebym przypadkiem nie zmienił na zły Olej i nie na pytał sobie jeszcze większej biedy


  • 0

#114 lakatus

lakatus
  • Forumowicz
  • 857 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:51, 14.01.2015

jak zacznie bardziej złopać zmnienisz ponownie na inny :) Z tego co sie rozeznalem ludzie ktorym cos tam zarlo a nie chcieli rezygnowac z syntetyka przechodzili na 10w-60 zwykle shell tzw racing podobno cos tam sie zmniejsza w ilosci spalania, ale przelicz czy sie oplaca :P bardziej silnika od zmiany oleju nie popsujesz chyba ze wlejesz jakis tani mineral :)


Użytkownik lakatus edytował ten post 21:51, 14.01.2015

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, f18b2, olej, accord VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq