Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Parametry płynu MTF


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:44, 30.09.2008

Witam.
Witam serdecznie i goraco wszystkich Grupowiczów.
Wiem doskonale ze do skrzyni nalezy stosowac plyn MTF, najlepiej kupiony u dealera Hondy ale czy zna ktos jego parametry. ??Musze kupic cos we wlasnym zakresie, nie mam dostepu do dealera Hondy a wybor jest jednak dosc duzy.
Pytam poniewaz wspaniali i wyksztalceni szkoccy mechanicy podczas ostatniego serwisu zalali mi skrzynie jakims nieznanym mi olejem(moze plynem MTF, moze olejem silnikowym a moze przekladniowym). Moze niepotrzebnie kombinuje ale w sumie nie widze zadnych problemow w funkcjonowaniu skrzyni. Czy mam zostawic olej ktory jest czy pomimo wszystko wymienic na plyn MTF.
Dziekuje i pozdrawiam
Krzysztof

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:12, 01.10.2008

Myślisz,że panowie w spódniczkach nie znają się na swojej robocie :mrgreen: z drugiej strony(mówisz,że nie wiesz jaki olej)jak dobrze chodzi to po co kombinować.

#3 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:41, 01.10.2008

Z tego co wiem to MTF jest 75W80 a olej silnikowy się lało do skrzyń w Hondach do 1992 roku.
W tej chwili jestem na etapie sprawdzania czy nie ma podobnego oleju w ofercie Liqui Moly.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:08, 01.10.2008

czytat z pewnej instrukcji "Olej skrzyni biegów w Hondzie różni się od innych producentów - do skrzyni nie używamy olejów przekładniowych! Rekomendowany olej to oryginalny Honda MTF (Manual Transmission Fluid). Jeżeli nie jest on dostępny można tymczasowo użyć oleju silnikowego o klasie lepkości 10W30 lub 10W40, klasy jakości SG, SH lub SJ wg. API - jednak to rozwiązanie nie jest rekomendowane przez producenta."

#5 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:15, 01.10.2008

Znalazłem jeszcze firmy Comma, dystrybucja prez JC, mają 75W90 półsyntetyk za około 40 zł/litr mimo to ja nie kombinuje i biorę MTF za 80 zł/litr. Sugerowana przez serwis we Wrocławiu wymiana to co 120 tys km lub 96 miesięcy, Pan poleca MTF III który ma jakieś lepsze dodatki niż MTF II. Pewne rzeczy do Hondy zalecane są w oryginale i coś pewnie w tym jest.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:45, 01.10.2008

Myslicie, ze Honda robi swój markowy plyn MTF? Raczej korzysta z jakiegos markowego i tylko rozprowadza go do swoich punktow serwisowych.
Znalazlem fajna stronke z bardzo duzym wyborem m.in. płynów MTF, firma AMSOIL robi MTF`a 5W30 a cala reszta produkowana przez Motula, Redline, Fusch, Castrol to plyny o paramertach 75W80, 90.
Nie chodzi tutaj o cene czy litr kosztuje 40 czy 80 zl tylko co tam w srodku jest i jaki markowy zamiennik mozna zastosowac.

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:17, 01.10.2008

Kto dostarcza plyn do skrzyn Hondy? Tego ci Honda nie zdradzi z wiadomych wzgledow, jedynie ktos kto pracuje w ASO moze to wiedziec, poki co ja wole nie kombinowac a 40zl to nie az taka duza roznica zeby szukac tanszego odpowiednika.

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:35, 01.10.2008

Kto dostarcza plyn do skrzyn Hondy? Tego ci Honda nie zdradzi z wiadomych wzgledow, jedynie ktos kto pracuje w ASO moze to wiedziec, poki co ja wole nie kombinowac a 40zl to nie az taka duza roznica zeby szukac tanszego odpowiednika.


Ja absolutnie nie szukam tanszego odpowiednika. W UK cena wszystkich oscyluje w okolicach 10-12 funtow. Bardziej pytam jakie parametry ma ten plyn czy tak jak AMSOIL 5w30 czy redline ewentualnie motul 75w90.Nie znam sie na tym dokladnie na olejach, w instrukcji pisza zeby absolutnie nie stosowac olejow przekadniowych. Mnie olej przekadniowy kojarzy sie z parametrem 75W90, mozna ewentualnie zastosowac olej silnikowy (ten kojarzy mi sie z parametrem 5W30) i stad wracamy do mojego pierwotnego pytania- jaki parametr posiada plyn MTF sprzedawany w Hondzie. Znajac odpowiedz na to pytanie bede wiedzial jaki kupic odpowiednik.

#9 mario111-75

mario111-75
  • Forumowicz
  • 24 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:10, 23.11.2008

co powiecie na ten olej ;
http://motorsport.is...182910,mtl.html

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:55, 23.11.2008

co powiecie na ten olej ;
http://motorsport.is...182910,mtl.html


Takiego nie widziałem jeszcze, wygląda nieźle... ale cena 75 PLN za 0.9l jest zbliżona cenie a nawet wyższa od pewnego oleju MTF z ASO.

Nie znamy ideksu lepkości MTF z ASO aby porównać z indeksem oleju z linku czyli 184

Pzdr!

#11 crisinho

crisinho
  • Forumowicz
  • 88 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:53, 24.11.2008

ktoś mi mówił ostatnio że MTF'a dla Hondy Rovera i Jaguara produkuje Texaco...ale nie wiem ile w tym prawdy...

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:18, 25.11.2008

Wydaje mi sie ze taka dyskusja i tak nie doprowadzi do odpowiedzi na postawione przeze mnie na poczatku pytanie. Jestem teraz w Polsce przez tydzien wiec sobie kupie dwa litry hondowskiego MTF`a w najblizszym serwisie.
Co do plynu MTF red lina z linka powyzej to moge go miec za 14.10 funta, moge miec tez Amsoila 5W30 za ta sama cene, coz z tego jak nikt nie wie ktory z nich odpowiada parametrom plynu sprzedawnaego przez Honde

#13 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:29, 28.11.2008

kumpel pracował kiedyś w aso hondy i mówił że nie nalewali oryginału w bańki tylko inny olej "tańszy" (to jest pikuś w porównaniu z innymi rzeczami jakie tam robili)więc moje pytanie jest następujące.czy mtf był w litrowych pojemnikach a jeśli nie to jaki ma kolor/odcień gdyż w najbliższym czasie zamierzam wymienić olej a nie chce żeby mi szajsu dali




IPB Skin By Virteq