Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

pali sie klocek pomocy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
40 odpowiedzi w tym temacie

#31 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 05:22, 23.04.2010

A później właśnie te nieszczęsne linki ręcznego (do wymiany w komplecie)

#32 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:31, 23.04.2010

dzięki serdeczne

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:08, 15.05.2010

widzę że smrodzik i dymek z tylnych hamulców to chyba standardzik, po rozsypaniu się tarczy i łożyska wymieniłem obie tarcze z tyłu na brembo i klocki trw to było przedwczoraj a dziś moja Żonka zrobiła 10km i dzwoni z alarmem że z lewego tylnego koła się dymi pojechałem zgarnąłem autko i dawaj do mechanika i...... wyszło że wszystko jest ok rozkręcił sprawdził wszystko dobrze działało upuścił płynu i uzupełnił potem ... diagnoza --- albo wężyk do wymiany albo to cóś co trzyma klocki(na razie mam jeździć bo może przejdzie) - zaczynam od wężyka bo taniej :D i........... mam nadzieję że wystarczy

#34 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:11, 15.05.2010

widzę że smrodzik i dymek z tylnych hamulców to chyba standardzik, po rozsypaniu się tarczy i łożyska wymieniłem obie tarcze z tyłu na brembo i klocki trw to było przedwczoraj a dziś moja Żonka zrobiła 10km i dzwoni z alarmem że z lewego tylnego koła się dymi pojechałem zgarnąłem autko i dawaj do mechanika i...... wyszło że wszystko jest ok rozkręcił sprawdził wszystko dobrze działało upuścił płynu i uzupełnił potem ... diagnoza --- albo wężyk do wymiany albo to cóś co trzyma klocki(na razie mam jeździć bo może przejdzie) - zaczynam od wężyka bo taniej :D i........... mam nadzieję że wystarczy


To masz już przyczynę dlaczego strzeliła ci tarcza i poszło łożysko :mrgreen:
F1

#35 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:16, 15.05.2010

widzę że smrodzik i dymek z tylnych hamulców to chyba standardzik, po rozsypaniu się tarczy i łożyska wymieniłem obie tarcze z tyłu na brembo i klocki trw to było przedwczoraj a dziś moja Żonka zrobiła 10km i dzwoni z alarmem że z lewego tylnego koła się dymi pojechałem zgarnąłem autko i dawaj do mechanika i...... wyszło że wszystko jest ok rozkręcił sprawdził wszystko dobrze działało upuścił płynu i uzupełnił potem ... diagnoza --- albo wężyk do wymiany albo to cóś co trzyma klocki(na razie mam jeździć bo może przejdzie) - zaczynam od wężyka bo taniej :D i........... mam nadzieję że wystarczy


To masz już przyczynę dlaczego strzeliła ci tarcza i poszło łożysko :mrgreen:


ale tarcza strzeliła po prawej a koło dziś zagotowało sie po lewej stronie

#36 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:30, 15.05.2010

ale może wcześniej ktoś ci to źle poskładał wszystko do kupy... tarcza się grzała Ty tego nie zauważyłeś i krótka piłka. ja tak miałem po zakupie accorda pojechałem na tyle klocki zmienić a że nie chciało mi się babrać to stwierdziłem że zapłacę no i tak koleś z jednej strony poskładał że po 3 km przejechanych tarcza była fioletowa więc wróciłem użyłem swojego daru przekonywania i w zamian następnego dnia miałem nowe tarcze ATE i klocki na tył za friko :mrgreen:
F1

#37 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:35, 18.05.2010

Kilka postów wcześniej - już sie wyjaśniło u mnie. Zacisk był uwalony, dlatego dosyć często trzymał tarczę w serdecznym uścisku i sie jarała.
Robił to polski mechanik, który chciał mi zaoszczędzić wydatków. Szkoda słów. Jedyne co, to mam satysfakcję, bo to sugerowałem mu wcześniej, choć nie jestem super fachowcem. Ale dzięki temu forum moja wiedza się bardzo wzbogaciła. Dzięki Ludzie.

#38 Pudzian

Pudzian
  • Forumowicz
  • 94 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:39, 05.06.2010

Mi tez wymieniali w warsztacie po przejechaniu 500km po prawej stronie się klocki skończyły he he he tył
Musiałem BRAĆ sprawy w swoje ręce co sie okazało klocki były najtańsze jakie mogły byc i tylko je wsadzili nic po za tym nie robiąc, oczywiście tez był zapieczony tłoczek. Po 4 godzinach pracy jestem już szczęśliwym posiadaczem nowych klocków i sprawnego zacisku...
AH TE WARSZTATY! !!!!!

#39 andrzej166

andrzej166
  • Forumowicz
  • 39 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:35, 08.06.2010

podłączę się pod temat. U mnie jest tak, że słychać cykliczne (zgodne z obrotami koła tylnego lewego) szuranie, które zanika z przyspieszaniem (pewnie ogólny hałas) i całkowicie zanika po naciśnięciu hamulca. Sprawdzałem koło i przy obracaniu ręką ma tendencję do zatrzymywania się w tym samym miejscu.

Wniosek, że pewnie krzywa tarcza, tak? Stąd pytanie, wymieniać? Czy to jest tylko kwestia tarczy/klocków?

Andrzej

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe.


#40 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:38, 08.06.2010

krzywa tarcza, jak ci przeszkadza to wymien

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#41 andrzej166

andrzej166
  • Forumowicz
  • 39 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:05, 08.06.2010

ale jesteś szybki Seth, dzięki

czyli generalnie, ponieważ nie jest to jakieś szczególnie uciążliwe odpuszczam temat i obserwuję.

Andrzej

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe.





IPB Skin By Virteq