Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

kontrolka oleju w honda accord VI 1.8

VI olej kontrolka oleju czujnik spalania stukowego

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 manieq32

manieq32
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:type-s
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:28, 26.07.2014

witam,

 

Ostatnio sprawdzałem czujnik spalania stukowego i wykrecalem go, po ww. czynnosci bylo okej dopiero na drugi zapalila sie kontrolka oleju czy to moze byc spowodowane slabym dokreceniem tego czujnika ?? jeszcze teraz wieczorem jak auto ostygnie to spróbuje dokręcić go jeszcze.

 

Czy moze gdzies w okolicy tego czujnika spalania stukowego jest od cisnienia oleju ??

 

proszę o w miarę szybkie odpowiedzi pozdrawiam


  • 0

#2 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 17:32, 26.07.2014

Czy moze gdzies w okolicy tego czujnika spalania stukowego jest od cisnienia oleju ??

 

Tak.

 

 

Ostatnio sprawdzałem czujnik spalania stukowego i wykrecalem go, po ww. czynnosci bylo okej dopiero na drugi zapalila sie kontrolka oleju czy to moze byc spowodowane slabym dokreceniem tego czujnika ??

 

To nie ma związku.

 

 

 jeszcze teraz wieczorem jak auto ostygnie to spróbuje dokręcić go jeszcze.

 

Pamiętaj, że ten czujnik jest delikatny i należy to robić odpowiednim momentem. Masz dynamometr?


Użytkownik Miloszzz edytował ten post 17:32, 26.07.2014

  • 0

#3 kolo_32

kolo_32
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:cg8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:43, 26.07.2014

mocowanie kabla czujnika cisnienia oleju tez nie nalezy do najmocniejszych, moze cos zruszyłes przy nim


  • 0
kolo

#4 manieq32

manieq32
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:type-s
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:00, 26.07.2014

Na szczęście to tylko przewód uszkodziłem:(:( gdzieś w środku czujnika nie styka, jakos go bede musial zarobic. Chociaz nie wiem czy tam jest jakas kosta przy czujniku cisnienia ? nie wiem jak go odkrecic, moze gdybym mial kanal pod samochod poszlo by to sprawniej.  Podobnie mialem przy czujnik IAT tam zlutowalem przewod wsadzilem i zalalem klejem przez rok jak narazie jest dobrze tutaj zrobie tak samo. 

 

 

 

 Jesli chodzi o czujnik spalania stukowego wyrzucal mi awarie silnika po jakim czasie, wykrecilem go i sprawdzilem miernikiem na mega omy i temperaturowo pokazywal jakies logiczne wartosci takze wnioskuje ze moglbyc niedokręcony ? zobaczymy jako po dłuższej jeździe samochodem.


  • 0

#5 kolo_32

kolo_32
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:cg8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:59, 26.07.2014

nie uda sie uratowac tego czujnika lutownicą, ale próbuj 


  • 0
kolo

#6 manieq32

manieq32
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:type-s
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:12, 27.07.2014

Jakims sposobem udalo mi sie uratowac ten czujnik. No ale wracajac teraz do czujnika spalania stukowego ktorego sprawdzilem i wydawal sie dobry ;/ no ale wyrzuca dalej ten blad. Chyba ze zle odczytywalem, zobaczylibyscie czy rzeczywiscie to jest ten blad o ktorym mowie.   http://www.youtube.c...eature=youtu.be

 

Taki zdziwiony jestem tym czujnikiem z uwagi ze juz byl wymieniany z 1,5 roku temu na nowy z tym ze zamiennik.


  • 0

#7 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 20:39, 27.07.2014

Dobrze odczytujesz, to błąd 23 - czujnik spalania stukowego. Skasuj bledy i pojezdzij, zobaczymy czy znowu wyskoczy.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, olej, kontrolka oleju, czujnik spalania stukowego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq