Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zmieniarka cyfrowa NVOX

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:56, 24.07.2014

Witam

Używa ktoś tego wynalazku ?
http://allegro.pl/zm...4413713940.html

W zasadzie to potrzebuje tego tylko do słuchania muzyki z Iphone przez wejście Aux.
  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 21:11, 24.07.2014

Hej :-)
Wygląda na kolejny klon Xcarlinka (tak jak Yatour, czy Dexo), więc raczej nie powinno być problemu...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Misiek123

Misiek123
  • Klubowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Siedlce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:T5
  • KM:245
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:S60
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 18:11, 13.01.2015

Odkopałem temat-dinozaura, ale dla potomności:

w AccoVII, radio 2j30 - działa bezproblemowo :)


  • 0

Aktualnie na Accord'owej tapecie: CU3 '09 EXEC+ MT "Matkowóz na sterydach",

 

a mi się zavolviło w głowie, po CL9 przyszedł czas na S60 '15 T5.


#4 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 18:40, 13.01.2015

Hej :-)
Misiek123, to napisz jeszcze ile katalogów obsługuje..

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#5 Grooves

Grooves
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:32, 13.01.2015

Też takowy posiadam. Obsługuje do 99 folderów i co ciekawe w folderze może być nawet 200 utworów, ale np 101 utwór czyta jako 01 :) nasze wyświetlacze nie mają poprostu przewidzianej trzy cyfrowej liczby :)
  • 0

#6 Misiek123

Misiek123
  • Klubowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Siedlce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:T5
  • KM:245
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:S60
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 13:29, 14.01.2015

Też takowy posiadam. Obsługuje do 99 folderów i co ciekawe w folderze może być nawet 200 utworów, ale np 101 utwór czyta jako 01 :) nasze wyświetlacze nie mają poprostu przewidzianej trzy cyfrowej liczby :)

 

Zonk. U mnie maksymalnie 99 folderów po 99 utworów, jak z ciekawości wrzuciłem do "zapchanego" (już było 99 utworów) folderu jeszcze kilka plików, to nie chciało mi odczytać. Kończyło się na ostatnim który był do tej pory i zaczynało od początku, tj. od faktycznie pierwszego utworu


  • 0

Aktualnie na Accord'owej tapecie: CU3 '09 EXEC+ MT "Matkowóz na sterydach",

 

a mi się zavolviło w głowie, po CL9 przyszedł czas na S60 '15 T5.


#7 viper505

viper505
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Zagórowa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:16, 23.06.2015

To ja odkope to jeszcze raz. Jakosc dzwieku bedzie taka sama jak w Yatour czy Xcarlink?


  • 0

#8 Sebulerbin

Sebulerbin
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:EL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:19, 23.06.2015

To ja odkope to jeszcze raz. Jakosc dzwieku bedzie taka sama jak w Yatour czy Xcarlink?

Nie wiem jaka jakość jest w Yatour czy Xcarlink ale używam NVOX i nie mam żadnych zastrzeżeń do jakości dźwięku. Czysto, pięknie i przyjemnie :)


  • 0

#9 WojtekJ

WojtekJ
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:11, 25.09.2015

Też takowy posiadam. Obsługuje do 99 folderów i co ciekawe w folderze może być nawet 200 utworów, ale np 101 utwór czyta jako 01 :) nasze wyświetlacze nie mają poprostu przewidzianej trzy cyfrowej liczby :)

 

Grooves, zmieniarkę NVOX masz w Accordzie VII z 2006 roku i sprawdziłeś funkcjonowanie zmieniarki przy większej ilości folderów?

 

Czytałem o 99 folderach obsługiwanych przez NVOX, ale nie wiedziałem, że działa to poprawnie w naszych Accordach - myślałem, że ta liczba obsługiwanych folderów spada do okolic 6-10 ze względu na ograniczenia narzucone przez fabryczne radio.

W jaki sposób katalogi są numerowane, każdy (nawet przykładowo 20-ty) opisywany jest w odpowiedni sposób (czyli katalog 20 dostaje numer 20 na wyświetlaczu)?

Widzisz jakiekolwiek problemy ze zmieniarką przy tak dużej ilości folderów?

Działa tu bez kłopotów przechodzenie pomiędzy wszystkimi folderami z poziomu kierownicy?

 

Zastanawiam się właśnie nad zakupem zmieniarki (XCarlink kontra Yatour kontra NVOX) i obsługa aż 99 folderów byłaby niezłym argumentem za NVOXem.

Yatour w teorii obsługuje tylko 6 folderów po 99 utworów, użytkownicy forum mówią o akceptowalnej jeszcze liczbie 10-11 folderów.

Zmieniarkę włożyłbym do Accorda VII z 2007 roku (radio z Premium Sound System).

 

Jeszcze jedno pytanie - NVOX startuje natychmiastowo czy widoczna jest jakakolwiek zwłoka po włączeniu zapłonu?

Nie wiem czy zmieniarkę trzeba każdorazowo uruchamiać przyciskiem na panelu radia, czy jeśli używaliśmy jej przed wyłączeniem zapłonu, ten sam utwór zostanie załadowany z automatu (bez naciskania jakichkolwiek przycisków) po ponownym uruchomieniu zapłonu?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam.


  • 0

#10 KacperWWA

KacperWWA
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:14, 25.09.2015

Czesc , posiadam Nvox'a. Tylu folderow nie sprawdzalem ale :
-startuje od razu z automatu
-zapamietuje utwor i kontynuuje odtwarzanie po wylaczeniu zaplonu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#11 WojtekJ

WojtekJ
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:36, 25.09.2015

Dzięki KacperWWA za ekspresową odpowiedź :)

 

Sprawdziłbyś proszę w wolnej chwili jak zachowuje się zmieniarka po wrzuceniu np. 40-50 folderów?

Myślę, że wielu forumowiczów taka informacja byłaby przydatna - 6 folderów w XCarlink czy przetestowane 10-11 w Yatour bladłoby w porównaniu z kilkudziesięcioma w NVOXie (można wtedy wrzucić mp3 w folderach-albumach zamiast ładować wiele do "jednego worka").

 

Dzięki!


  • 0

#12 lv10

lv10
  • Klubowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive aut.
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:54, 25.09.2015

Odtwarzanie większej liczby folderów i utworów w Yatour została chyba z czasem poprawiona. Nie wiem jak to ma się do Hondy, ale swego czasu jak się orientowałem się w zmieniarkach mp3 do Toyoty Avensis, to jeden forumowicz z forum Avensis ściągał Yatoury. I obsługiwały mu 99 folderów po 999 utworów w każdym - on miał nawet w Avensis T22. I pisał, że nie znał Avensis, która nie obsługuje 99 folderów i 999 utworów. Twierdził nawet, że w niektórych modelach, począwszy od T25 była możliwa obsługa tagów ID3.

 

PS do Yatourów była nawet możliwość zamontowania modułu bluetooth. Miał on mikrofon oraz przycisk odbierania połączeń. Telefon słychać wtedy z głośników jak radio odbiera sygnał ze zmieniarki CD.


Użytkownik lv10 edytował ten post 13:57, 25.09.2015

  • 0

#13 WojtekJ

WojtekJ
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:11, 25.09.2015

Odtwarzanie większej liczby folderów i utworów w Yatour została chyba z czasem poprawiona. Nie wiem jak to ma się do Hondy, ale swego czasu jak się orientowałem się w zmieniarkach mp3 do Toyoty Avensis, to jeden forumowicz z forum Avensis ściągał Yatoury. I obsługiwały mu 99 folderów po 999 utworów w każdym - on miał nawet w Avensis T22. I pisał, że nie znał Avensis, która nie obsługuje 99 folderów i 999 utworów. Twierdził nawet, że w niektórych modelach, począwszy od T25 była możliwa obsługa tagów ID3.

 

PS do Yatourów była nawet możliwość zamontowania modułu bluetooth. Miał on mikrofon oraz przycisk odbierania połączeń. Telefon słychać wtedy z głośników jak radio odbiera sygnał ze zmieniarki CD.

 

Dzięki za informację, nie wiedziałem o tym.

Trzeba będzie podpytać osoby niedawno kupujące Yatoura ile faktycznie folderów mogą już obsługiwać.

 

Można pogubić się w sytuacji - jedno piszą niektórzy użytkownicy na forach, drugie piszą inni użytkownicy, a nawet sprzedawcy (przykłady poniżej).

 

XCarlink - piszą o 6 folderach

http://allegro.pl/xc...5633714216.html

Yatour - piszą o 6 folderach

http://allegro.pl/zm...5677911453.html

NVOX - piszą o 99 folderach (chociaż limitują tę liczbę - kto wie czy dotyczy to tylko Goldwinga)

http://allegro.pl/nv...5689980336.html

 

Wersji Bluetooth nie szukam, bo mam zestaw Nokia CK-200 i kable połączeniowe "Leniucha / Sammontuj" podpięte pod PSSa - działa to ładnie od kilku lat, obsługuje mi dwa telefony równocześnie, ma ekranik i sterowanie z pilota... bardzo wygodna sprawa.

 

Pozdrawiam!


  • 0

#14 WojtekJ

WojtekJ
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:04, 28.09.2015

OK, koledzy z Forum wyjaśnili temat dość szczegółowo - detale w wątku http://www.accordklu...nk-nvox-yatour/ .

Sam zamówię NVOXa i podzielę się spostrzeżeniami po jego zamontowaniu.

 

Jedna rzecz mnie tylko zastanawia ...

Do Accorda VII kupić można trzy wersje NVOXa:

  • http://www.nvox.pl/p...rodukt/689.html
    Podejrzewam, że to starsza wersja NVOXa, wg opisu różni się od 1086M przede wszystkim brakiem możliwości dołożenia modułu Bluetooth (ale strzelam, że różnic jest więcej).
  • http://www.nvox.pl/p...rodukt/904.html
    NVOX 1086M w wersji "na jedną zmieniarkę".
  • http://www.nvox.pl/p...rodukt/908.html
    NVOX 1086M w wersji "na dwie zmieniarki".
    Tutaj mam wątpliwości ... chyba nie chodzi tu o zmieniarkę NVOX i zmieniarkę fabryczną, prawda?
    Jeśli dobrze rozumiem sprawę, XCarlinki, Yatoury, itp. podłączamy zawsze pod złącze AUX i jest ono wolne niezależnie od tego czy mamy PSS z fabryczną zmieniarką, czy nie (fabryczna zmieniarka podłączana jest w innym miejscu).
    Złącze AUX widać na zdjęciu tutaj ...
    Zakładam, że tylko w radiu z nawigacją złącze AUX jest w radio zajęte - wtedy trzeba zaopatrzyć się w "Honda Y-cable".
    Dobrze rozumuję, że wersja opisywana przez NVOX jako "na dwie zmieniarki" nie musi być kupowana przez posiadaczy PSS z fabryczną zmieniarką, a raczej przez posiadaczy fabrycznej hondowskiej nawigacji?
    Tekst na stronie NVOX i opisach aukcji Allegro jest nieco mylący, nie chciałbym kupić nieodpowiedniego urządzenia (chociaż cena obydwu wersji jest identyczna - być może dostałbym tylko inny typ kabelka i wykorzystywałbym go "połowicznie").

Pozdrawiam!


Użytkownik WojtekJ edytował ten post 23:06, 28.09.2015

  • 0

#15 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 05:46, 29.09.2015

Hej :)
Potwierdzam Twój tok rozumowania, tzn. wg mnie wersja na 2 zmieniarki dot. radia z navi gdzie potrzebny jest 'rozgałęźnik', a przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach.

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq