Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

nawigacja-please check your disc

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pytlu

pytlu
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:23, 01.07.2014

witam,

sprawa wygląda tak: kupiłem oryginalne mapy w hondzie szczecin, po minucie instalacji pojawił sie napis please check your disc, zmiana płyty nic nie daje, serwis hondy chce wysłać czytnik dvd do anglii -koszt odblokowania 280 euro, może ktoś poradził sobie z tym problemem, auto ma 4 lata, jest po gwarancji.

pozdrawiam

 

 


  • 0

#2 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 06:53, 02.07.2014

Po pierwsze po co kupowałeś jak tutaj masz dostępne za friko i bez komplikacji :) ??
Taki żart.

Rozumiem, że masz to auto od początku ?? Czy poprzednia płyta działała do samego końca ??
Jaką wersja miała poprzednia, a jaką Ci sprzedali ??
Pytanie wbrew pozorom wcale nie jest bezzasadne - najnowsza to 3.80, a jeśli cały czas miałeś pierwszą mapę od zakupu to pewnie miałeś coś koło 3.3x To duży skok i poza upgradem samych map wersje te różnią się całym softem.
Jak wyglądał proces instalacji nowej wersji ??
Wsadziłeś płytę i co się działo ?? Czy cały upgrade przebiegł pomyślnie - powinien lecieć pasek postępu i raczej trwa to więcej niż minutę ??
Próbowałeś z powrotem wsadzić płytę ze starą wersją ??
Mam wrażenie, że tak na prawdę to nie został przeprowadzony proces upgradu, który nie zawsze sam się odpala.
Jeśli tak jest to po wsadzeniu starej płyty nawigacja powinna dalej działać.
Trzeba wejść w menu serwisowe i na włączonym silniku wymusić upgrade. Jeśli upgrade dojdzie poprawnie do końca to musi działać.
Tutaj masz instrukcje upgradeu: http://www.accordklu...80-linki/page-1

Jeśli jednak proces upgradu był zrobiony poprawnie i przebiegł pomyślnie to może być po prostu problem z laserem.
Tutaj ponownie pytanie czy stara mapa działała do końca ??
Jaki masz przebieg w aucie ?? Mi padł laser po około 180kkm (oczywiście to nie jest żadna reguła).

No i napisz mi jeszcze bom bardzo ciekawy po co serwis chce wysłać radio do UK i co tam niby mają odblokować ?? :)
  • 0

#3 pytlu

pytlu
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:39, 02.07.2014

Po pierwsze po co kupowałeś jak tutaj masz dostępne za friko i bez komplikacji :) ??
Taki żart.

Rozumiem, że masz to auto od początku ?? Czy poprzednia płyta działała do samego końca ??
Jaką wersja miała poprzednia, a jaką Ci sprzedali ??
Pytanie wbrew pozorom wcale nie jest bezzasadne - najnowsza to 3.80, a jeśli cały czas miałeś pierwszą mapę od zakupu to pewnie miałeś coś koło 3.3x To duży skok i poza upgradem samych map wersje te różnią się całym softem.
Jak wyglądał proces instalacji nowej wersji ??
Wsadziłeś płytę i co się działo ?? Czy cały upgrade przebiegł pomyślnie - powinien lecieć pasek postępu i raczej trwa to więcej niż minutę ??
Próbowałeś z powrotem wsadzić płytę ze starą wersją ??
Mam wrażenie, że tak na prawdę to nie został przeprowadzony proces upgradu, który nie zawsze sam się odpala.
Jeśli tak jest to po wsadzeniu starej płyty nawigacja powinna dalej działać.
Trzeba wejść w menu serwisowe i na włączonym silniku wymusić upgrade. Jeśli upgrade dojdzie poprawnie do końca to musi działać.
Tutaj masz instrukcje upgradeu: http://www.accordklu...80-linki/page-1

Jeśli jednak proces upgradu był zrobiony poprawnie i przebiegł pomyślnie to może być po prostu problem z laserem.
Tutaj ponownie pytanie czy stara mapa działała do końca ??
Jaki masz przebieg w aucie ?? Mi padł laser po około 180kkm (oczywiście to nie jest żadna reguła).

No i napisz mi jeszcze bom bardzo ciekawy po co serwis chce wysłać radio do UK i co tam niby mają odblokować ?? :)

witam,

miałem w aucie (od nowości wgraną w salonie mapę 3.40), teraz zakupiłem 3.80, poprzednia płyta dzałała bez zarzutu przez 4 lata,po zakupie nowej płyty (2 szt.), włożyłem płytę east na zapalonym zapłonie, przez minutę (około )leciał pasek ładowania i potem wystąpił napis , który od tamtej pory oglądam codziennie na ekranie, czyli please check your disc. nic nie daje zmiana na płytę starą, nic nie daje zmiana na płytę nową.

po uruchomieniu auta jest informacja loading itd, ale pasek wgrywania już nie leci, po okokło 45 sek. pojawia się please check your disc.

Auto było w aso honda szczecin 2 razy pod kompem, czekałem 2 tygodnie na przysłanie nowych płyt (innej kopii) i na tych nowych sytuacja się powtarza.

W aso mówią że sytem się zawiesił (częściowo wgrał nową wersję a nie dokończył), że być może miałem słaby akumulator, choć dziwne bo tydzień przed zakupem i wgraniem mapy, miałem u nich przegląd B i wtedy akumulator był ok.

przebieg 120 tysięcy, szef serwisu dał mi wczoraj informację, że były 2 takie przypadki w Polsce i oni mogą czytnik dvd wysłać do sformatowania do hondy uk (nie wiem czemu bo accord jest japoński), usługa ok.280 euro, albo zwrócą mi pieniądze za mapy (czyli klientowi navi nie działa a oni mają spokój),

menu serwisowego nie da się uruchomić, nie działają żadne przyciski dotyczące nawigacji.

reasumując wgranie w aso nowej mapy to:800pln mapa plus ok.1200 PLN magiczna naprawa czytnika w Anglii,

jak dla mnie trochę dużo,

jakiś pomysł?


  • 0

#4 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 08:12, 02.07.2014

No to rzeczywiście problem wydaje się być trudniejszy.
Na to co ASO mówi brał bym sporą poprawkę bo oni zazwyczaj mają słabe pojęcie o takich tematach.
Oczywiście aby uniknąć problemów zalecenie jest takie aby aktualizacji dokonywać na zapalonym silniku, a nie tylko włączonym zapłonie.
Piszesz, że nic nie daje zmiana na starą płytę ale możesz sprecyzować co się wtedy dzieje ? Czy jest dokładnie taki sam efekt ?
Można próbować jeszcze taki patent, że bez wsadzonej płyty w ogóle do czytnika próbować wejść w menu serwisowe.
Problem polega tylko na tym, że jeśli rzeczywiście doszło do takiej sytuacji, że soft nie dograł się do końca to może być ciężko :(
Jak pisałem spróbuj jeszcze raz wejść w menu serwisowe tylko bez płyty oraz spróbuj tak, że masz wciśnięte przyciski na wyłączonym zapłonie i z wciśniętymi dopiero przekręcasz kluczyk. Sprawdź to zarówno z nową jak i starą płytą.
Jeszcze jedna kwestia, tak na wszelki wypadek możesz ściągnąć sobie płytę EAST z forum i na niej też spróbować. Ja bym sprawdzał wszystkie opcje bo gorzej już nie będzie.
Wysyłka radia do UK nie ma sensu. Niech oddadzą Ci kasę za mapę, a na allegro kupisz nawigację taniej. Nie wiem dokładnie jak tam wychodzi od acco ale do cr-k kupiłem z 2012 roku za 800pln w idealnym stanie. No a mapki ściągniesz sobie tutaj za friko :)
  • 0

#5 pytlu

pytlu
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:30, 03.07.2014

JoeBlack wykonalem próby tak jak opisywałes wejjścia do menu serwisowego na starej inowej płycie, nic to nie dało, udałęm się do elektromechanika, speca od nawigacji, podłaczenie do kompa nic nie dało, honda nie reaguje, prawdopodobnie doszło do zawieszenia się systemu w trakcie nagrywania, elektonik bez pomysłu, ja też, przez taką bzdurę powoli tracę uczucie do hond...
  • 0

#6 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 20:27, 06.07.2014

No to niestety ja już pomysłów nie mam :(
Jeśli rzeczywiście doszło do "uwalenia" sprzętu podczas wgrywania to sprawa jest ciężka.
Jak pisałem najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie używki w tej sytuacji.

Co do utraty "uczucia" do hond to nie przesadzaj. Navi to tylko dodatek do auta. Jesteś pierwszą osobą na forum, która doświadczyła takiego problemu, a wierz mi, że sporo osób co rok robi regularne updatey nawigacji przy pomocy map z forum i jeszcze nikt nie miał takiego problemu. Tak więc jest to bardzo wyjątkowa sytuacja.
  • 0

#7 pytlu

pytlu
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:34, 15.07.2014

na allegro są kompletne nawigacje, jak również same czytniki, pytanie czy kupić wszystko czy może wymiana samego czytnika uruchomiła by nawigację. Myślę jeszcze o odpięciu czytnika, ciekawe czy zniknie napis please check your disc...


  • 0

#8 msokol

msokol
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Brzeg Dolny
  • Silnik:3.5
  • Wersja:CS2
  • KM:271
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:58, 29.03.2015

Witam,

Trochę dużo czasu minęło, ale mam prawie dokładnie taki sam problem - może zacznę od początku.

 

Mam CS2 - 3.5l coupe amerykańskie i jest NAVI - tylko co mi po nim? Europejskiej płyty nie chce zaczytać

 

Od kumpla wyciągnąłem z Accorda 2010 czytnik Navi i wstawiłem do swojego - wszystko zadziałało.

 

Kupiłem więc używaby czytnik i wszystkodziałało do czasu jak zrobiłem najnowszą płytę - EAST 2015r. Płyta nagrała się PERFECT.

 

Po wrzuceniu płyty zaczął się proces UPGRADE i doszedł do 3/4  po czym wyświetliło "PLEASE CHECK YOUR DISK".

Teraz nic nie da się zrobić - nawet trzy klawisze nie chcą zadziałać i nie da się wejść do screenu AUDIO.

 

Generalnie włączanie wyłączanie nic nie daje - jest cały czas "Downloading.. " a potem "PLEASE ....".

 

Pomocy!!!

 

Jak włożę czytnik stary - amerykański to wszystko działa.


  • 0

#9 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 13:27, 30.03.2015

To co piszesz sugeruje, że jak u poprzednika doszło do uwalenia nawigacji z powodu jakiegoś błędu podczas aktualizacji. Z Twojego opisu wynika, że objawy są identyczne. Bardzo rzadki przypadek, raczej nic się nie da z tym zrobić.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq