Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

jakie tarcze i klocki na przód do 2.4 VII

VII

Najlepsza odpowiedź flashmaniac , 09:51, 13.10.2014

Przejechałem 6tys. km na tarczach ATE + klocki Delphi i jest super ( klocki duuuuuzo bardziej miękkie niż Ebc )
Klocki Ebc są za twarde. Z tylu ciagle mam klocki ebc i ryja tarcze jak szalone. Rant jest duży mimo małego przebiegu.
Co mnie zaskoczyło to to że klocki Delphi hamują lepiej od EBC Green więc potwierdza się teoria że droższe nie znaczy lepsze.
Przypomnę że klocki Delphi kosztują 100zl a Ebc Green 400zł. Ebc sie bardzo zepsuła. Miałem tez ogromne problemy ze sprzęgłem Ebc w motocyklu.

Jak ktoś nie jest zadowolony z ebc i np rowkuja mu sie tarcze niech spróbuje użyć klocków Delphi.
U mnie sie sprawdziły !!! Przejdź do postu


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#16 kdawidk

kdawidk
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • SkÄ…d:Åšrem k/Poznania
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer (CM)
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:30, 17.10.2014

No to powiem Wam, że rewelacja. My do tej pory otrzymaliÅ›my 2 uwagi na temat tego zestawu wÅ‚aÅ›nie od Was. Dlatego biorÄ…c pod uwagÄ™ ok 60 sprzedanych kompletów EBC Green z Zimmermannem wynik jest rewelacyjny i nie byÅ‚o podowu nie polecania tego zestawu. Wiadomo, czasami komuÅ› klocek nie podpasuje do  stylu jazdy, czasami Green okazuje siÄ™ jeszcze zbyt sÅ‚aby.. Dlatego zawsze prosimy o  przekazywanie opinii nt zestawów bo wtedy mamy jakieÅ› rozeznanie w temacie - jeżeli nie mamy odpowiedzi uznajemy, że wszystko jest ok 

Może i zestaw jest godny polecenia a my trafiliśmy na felerne egzemplarze. Tak jak pisałem na PW styl jazdy normalny jak na szklarnię z junkersem. Na track day'e tym autem nie jeżdżę. Nie chciałbym wystawiać krzywdzącej opinii o EBC Green ale jeśli Green miałby być dla mnie za słaby to znaczy że zestaw tarcze OM (nie wiercone czyli z gorszym chłodzenie) + klocki TRW jest lepszy bo z tym zestawem nic się nie działo mimo że sporo na nim przejechałem a styl jazdy z dnia na dzień na pewno wybitnie też się nie zmienił.

 

Jeśli kolega flashmaniac na zestawie tarcze ATE + klocki Delphi jeździ bez problemu (a to chyba nie zestaw do sportowej jazdy) daje radę to oznacza że z naszym zestawem jest jakiś problem.

 

@flashmaniac twój opis hałasu jest dokładnie taki sam jak objawy występujące u mnie.


Użytkownik kdawidk edytował ten post 19:34, 17.10.2014

  • 1

Ekonomia wygrała. LPG już jest (STAG 300 isa, KME Gold, Hana Niebieska, Zbiornik 56 l)


#17 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • SkÄ…d:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:57, 17.10.2014

Chodziło mi o to, że jeżeli ktoś ma problemy (a flashmaniak piszę o przynajmniej kilku osobach więcej) to prosimy o przekazywanie nam takich uwag bo inaczej nie mamy informacji nt problemów z tymi klockami...

 

Może faktycznie jakaś wadliwa partia przyszła bo wasze zakupy jakoś podobnie wypadały...


  • -1

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#18 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • SkÄ…d:OstroÅ‚Ä™ka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:36, 17.10.2014

Może faktycznie jakaś wadliwa partia przyszła bo wasze zakupy jakoś podobnie wypadały...

 

Tylko szkoda że za taką partię musi zapłacić klient i wyrzucić to do śmietnika.

Nie można tego reklamować ? Z resztą jest już za późno bo tarcze były toczone i pójdą na złom.


Użytkownik flashmaniac edytował ten post 22:38, 17.10.2014

  • 0

#19 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 11:07, 18.10.2014

Tylko szkoda że za taką partię musi zapłacić klient i wyrzucić to do śmietnika.
Nie można tego reklamować ? Z resztą jest już za późno bo tarcze były toczone i pójdą na złom.

Trzeba było od razu kontaktować ze sprzedającym to pewnie coś byś załatwił. Teraz to już za późno.

Wysłane z mojego C5303
  • 0

#20 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • SkÄ…d:OstroÅ‚Ä™ka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:43, 18.10.2014

Tylko szkoda że za taką partię musi zapłacić klient i wyrzucić to do śmietnika.

Nie można tego reklamować ? Z resztą jest już za późno bo tarcze były toczone i pójdą na złom.

 

Trzeba było od razu kontaktować ze sprzedającym to pewnie coś byś załatwił. Teraz to już za późno.

Wysłane z mojego C5303

 

 

Kupowałem u kolegi @pawpor

Reklamacji w sumie na piÅ›mie nie skÅ‚adaÅ‚em. KontaktowaÅ‚em siÄ™ tylko  i opisaÅ‚em  jakie mam problemy z tym zestawem. Odpowiedź byÅ‚a taka  że wiele takich kompletów sprzedali i nie mieli problemów i że to raczej wina mojego ukÅ‚adu hamulcowego ( przypomnÄ™  że na obecnym nowym komplecie jakoÅ›ciowo gorszym mój  ukÅ‚ad hamulcowy nagle staÅ‚ siÄ™ sprawny i wszystko dziaÅ‚a jak należy i nie ma problemów z biciem czy przegrzewaniem )

@pawpor dal spory upust na nowe tarcze ATE ( kupiłem za 50% ceny ) i tu wielki plus dla niego !!

 

 

Widzę że na przyszłość trzeba iść w zaparte i składać reklamację bo nie wiadomo kiedy jakaś "zepsuta" partia się trafi.


Użytkownik flashmaniac edytował ten post 12:44, 18.10.2014

  • 0

#21 kdawidk

kdawidk
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • SkÄ…d:Åšrem k/Poznania
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer (CM)
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:29, 18.10.2014

A ja nie dostałem propozycji tarczy za pół ceny. Czy tak za późno na reklamację jest to bym nie powiedział w końcu gwarancja powinna być na 2 lata a problem pojawia się po kilkunastu tysiącach kilometrów więc ciężko go reklamować zaraz po montażu zestawu skoro problemu nie ma zaraz po montażu. Pytanie jest jeszcze czy to problem tarcz czy klocków bo jeśli klocków to muże tarcze do przetoczenia a klocki kupić z rabacikiem jeśli pawpor coś zaoferuje.


Użytkownik kdawidk edytował ten post 20:32, 18.10.2014

  • 0

Ekonomia wygrała. LPG już jest (STAG 300 isa, KME Gold, Hana Niebieska, Zbiornik 56 l)


#22 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • SkÄ…d:OstroÅ‚Ä™ka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:54, 19.10.2014

A ja nie dostałem propozycji tarczy za pół ceny. Czy tak za późno na reklamację jest to bym nie powiedział w końcu gwarancja powinna być na 2 lata a problem pojawia się po kilkunastu tysiącach kilometrów więc ciężko go reklamować zaraz po montażu zestawu skoro problemu nie ma zaraz po montażu. Pytanie jest jeszcze czy to problem tarcz czy klocków bo jeśli klocków to muże tarcze do przetoczenia a klocki kupić z rabacikiem jeśli pawpor coś zaoferuje.

 

No trudno powiedzieć czy to wina tarcz czy klocków. Nie miaÅ‚em siÅ‚y już tego sprawdzać. Powiem Ci że z tyÅ‚u mam ciÄ…gle klocki EBC Green sÄ… twarde  i ryjÄ… tarcze niemiÅ‚osiernie. Rant jest już spory.

Ale gdybym był na Twoim miejscu przetoczył bym Zimmermany i założył klocki Delphi lub inne miękkie np. dobre opinie o Textar są czy jakoś tak.

Wydasz na to około 150zł więc nie będzie mocno żal jak się nie uda ( przetoczenie 40zł za dwie tarcze + klocki około 110zł )


Użytkownik flashmaniac edytował ten post 11:35, 19.10.2014

  • 0

#23 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 20:06, 19.10.2014

Ja mam zimmermana z czarnymi EBC na tyle i powiem że jest super. Więc może czarne zamiast zielonych?


  • 0

#24 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5247 postów
  • SkÄ…d:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 23:06, 19.10.2014

Też mam taki zestaw na tyle i jest już długo OK.Tylko przód , a tył to pewnie dwie inne bajki...nie te siły , nie ta praca.

Użytkownik Wlodar edytował ten post 23:07, 19.10.2014

  • 0
                       

#25 kdawidk

kdawidk
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • SkÄ…d:Åšrem k/Poznania
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer (CM)
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 07:43, 20.10.2014

Z tyłem jak na razie ja też nie mam problemu, a mam zimmermann z zielonymi EBC i śmigają. Widać tylko normalne zużycie, żadnych rys na tarczy i tego typu historii nie ma. Wszystko zmieniałem w jednym czasie.


  • 0

Ekonomia wygrała. LPG już jest (STAG 300 isa, KME Gold, Hana Niebieska, Zbiornik 56 l)


#26 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • SkÄ…d:OstroÅ‚Ä™ka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:10, 20.10.2014

Z tyłem jak na razie ja też nie mam problemu, a mam zimmermann z zielonymi EBC i śmigają. Widać tylko normalne zużycie, żadnych rys na tarczy i tego typu historii nie ma. Wszystko zmieniałem w jednym czasie.


U mnie identycznie. Z tyłem nic sie nie dzieje.
Też mam identyczny zestaw.
  • 0

#27 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • SkÄ…d:OstroÅ‚Ä™ka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:00, 11.12.2014

@kdawidk

 

Co za zestaw założyłeś ?


  • 0

#28 kdawidk

kdawidk
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • SkÄ…d:Åšrem k/Poznania
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer (CM)
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:16, 11.12.2014

@kdawidk

 

Co za zestaw założyłeś ?

Z tyłu nadal mam Zimmermann + EBC Green

Na przód przetoczę Zimmermann Sport i kupiłem klocki Black Diamond Predator Fast Road ale na razie jeszcze nie zmieniałem bo autem sporadyczne ostatnio jeżdżę (nowy członek rodziny w domu) a po za tym zbieram większą liczbę gadżetów (kolektor wydechowy, uszczelka termoizolacyjna pod ssący, sprężyny, amory itd) i wtedy oddam auto do mechanika (brak czasu nie pozwala mi na zabawę we własnym zakresie :((( )

Dam znać jak będzie po wymianie.


  • 0

Ekonomia wygrała. LPG już jest (STAG 300 isa, KME Gold, Hana Niebieska, Zbiornik 56 l)


#29 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • SkÄ…d:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:59, 11.12.2014

kdawidk - jak chcesz mieć dobrze przetoczone tarcze to poniżej link do sprawdzonego tokarza który wie co robi :)

http://www.naprawa-glowic.pl/


  • -1

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#30 Drizzit

Drizzit
  • Klubowicz
  • 1362 postów
  • SkÄ…d:Königshütte Oberschlesien
  • Silnik:K20
  • Wersja:customS
  • KM:172,8
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 22
Super

Napisano 17:28, 12.12.2014

Mam, być może troszkę głupie dla zorientowanych, pytanie:
Czy zaciski hamulcowe PRZEDNIE, od diesla i benzyny, różnią się czymś?
Sorry, ale na fonie nie potrafię znaleźć odpowiedzi jednoznacznej. Na fotkach wyglądają tak samo. Ale czy na pewno?

----------------------------
Tu była domyślna stopka Tapatalka, zawierająca model smartfona.

Użytkownik Drizzit edytował ten post 17:29, 12.12.2014

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq