Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Klima się nie załącza, dziwnie pracuje// Przekaźniki klimy// Czujnik ciśnienia klimatyzacji "zamienniki"

VII klima problem z klima elektryka klimy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
479 odpowiedzi w tym temacie

#31 wrx77

wrx77
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • Skąd:uk Hull
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:13, 24.07.2010

Przy kompresorze jest jeden kabel pradowy po lewej stronie i przy tym jest sprzeglo-wyglada to jak zabudowane oslona krazek,jak sie zalacza bedziesz widzial jak sie wpina -podlaczysz do aku uslyszysz male stukniecie .jezeli tak masz sprawne szukaj w kablach lub przekaznik.
Mozesz podlaczycz sie tez w gniazdo przekaznika klimy aby sprawdzic czy to przekaznik szwankuje.
  • 0

#32 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:20, 26.07.2010

Przy kompresorze jest jeden kabel pradowy po lewej stronie i przy tym jest sprzeglo-wyglada to jak zabudowane oslona krazek,jak sie zalacza bedziesz widzial jak sie wpina -podlaczysz do aku uslyszysz male stukniecie .jezeli tak masz sprawne szukaj w kablach lub przekaznik.
Mozesz podlaczycz sie tez w gniazdo przekaznika klimy aby sprawdzic czy to przekaznik szwankuje.



No i wszystko dziala, a wiec musze szukac w kabliach. A moze ktos wie gdzie mozna odnalezc tabele pradu w tych kabliach???
#Z gory dziekuje.
  • 0

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:21, 22.02.2012

Słuchajcie, czy jeśli odkręcę czujnik ciśnienia klimy to mi gaz nie wyleci ?? nie chce znow go nabijać ;-)
  • 0

#34 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:33, 25.02.2012

Jak ja wymieniałem w zeszłym roku to chyba po takiej wymianie dobijałem jeszcze gazu, ale głowy sobie nie dam urwać :k

[ Dodano: 2012-02-25, 17:34 ]
Na pewno gaz uciekł.
  • 0

#35 sasza_19

sasza_19
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Połaniec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:02, 04.05.2012

Panowie u mnie jest błąd S " czyli zwarcie w obwodzie czujnika cisnienia klimy" Mikołaj, widze ze ty tu sie znasz.. mozesz mi podesłac jak to zdiagnozować?? takie cos jak wysłałes koledze z błedem R ??
  • 0

#36 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:33, 05.05.2012

A tam zaraz się znam.
Proszę: http://terror.org.pl...lima_blad-S.pdf
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#37 sasza_19

sasza_19
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Połaniec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:08, 05.05.2012

dziekuje ślicznie koledze :)!! posprawdzam :) bo pojechalem do serwisu klimy powiedzieli ze układ sprawny ale cos z elektryką nie tak.. nabijanie klimy 110zł (przy zmianie czujnika trzeba jeszcze raz zapewne).. no i odesłali mnie do elektryka a znajac jego to znowu kasa i nei wiadomo czy dojdzie.. a widze ze z pomoca kolegow z forum można wiele rzeczy samemu dojść :)
ps: jak kliknąc "pomogł"?
pozdrowienia

[ Dodano: 2012-05-05, 16:22 ]
a powiedzcie mi jeszcze gdzie jest moduł klimatyzacji ?
  • 0

#38 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:37, 05.05.2012

To radio, jest zintegrowane.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#39 sasza_19

sasza_19
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Połaniec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:05, 05.05.2012

czyli chcac zmierzyc jakeis napiecie od kostki tak jak jest tam w instrukcji musze wyjąc panel navi cały? czy jest gdzies ta kostka z boku?

[ Dodano: 2012-05-05, 20:37 ]
na allegro jest taki zawór i tam jest ten czujnik ciśnienia co jest przy chłodnicy klimatyzacji na dolnym wlocie powietrza?? jesli to jest to to bym zamówił moze. A wie ktos ile czujnik w ASO ?

[ Dodano: 2012-05-05, 20:37 ]
http://moto.allegro....2272580105.html
  • 0

#40 Bażant

Bażant
  • Klubowicz
  • 460 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:10, 08.05.2012

Podłącze się pod temat. Mam pytanie ad. poprawności działania klimy w 2.2 i-ctdi wersja z dotykowym panelem.
Czy normalnym jest to, że po włączeniu klimy sprężarka wraz z wentylatorem włączają się i wyłączają się w odstępach czasu, czy powinny chodzić cały czas?
Po zimie wszystko było ok. Klima działała (tak jak pisałem sprężarka i wentylator nie chodziły cały czas), ale w tamtym tygodniu przestała się załączać i dmuchać zimnym powietrzem. Byłem dzisiaj u mechanika od klimy i zrobił mi serwis, czyli wymiana oleju i załadowanie nowego czynnika. Po tym zabiegu klima odpaliła, ale tak samo jak wcześniej, czyli co kilkanaście sekund sprężarka się włączała i wyłączała. Dodatkowo po 2h zauważyłem, że znowu przestaje dmuchać na zimno i stwierdziłem, że podczas jazdy w pewnym momencie sprężarka nie załącza się ponownie. Dopiero po kilku próbach OFF i AUTO zaskakuje, ale po jakimś czasie znowu nie chce ;/ Najważniejsze, czy to wyłączanie i włączanie co jakiś czas no norma, czy już na tym etapie coś jest nie tak.
  • 0

#41 Karuzel

Karuzel
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Ozorków
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:00, 08.05.2012

to i ja podepne sie pod temat klimy. mam taki problem,ze po wlaczeniu A/C wentylatory sie wlaczaja a sprezarka niestartuje, po wypieciu kostki od od sprezarki i podaniu bezposrednio +, slychac jak sprzeglo puka czyli sprezarka sprawna. po wyjeciu przekaznika i zrobienia na krotko tzn podania plusa sprezarka startuje, czujnik cis gazu jest tu 2 pinowy i po jego odpieciu i zwarciu obu przewodow wentylatory ruszaja czyli czujnik tez ok. wychodzi na to ze cos miedzy skrzynka gdzie przekaznik a panelem, niema wysterowania masa, czy ktos mial taki problem albo gdzie szukac przyczyny? pomiedzy panelem a przekaznikiem jest jeszcze jakis czujnik? czy moze przewod sie gdzies przerwal? bo takto wszystko posprawdzane a sprezarka sie niewlacza :/
z gory dzieki za odp
  • 0

#42 sasza_19

sasza_19
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Połaniec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:45, 08.05.2012

Ulababu, klimatyzacja sie wlacza i wyłacza cyklicznie to jest norma.. spróbuj zdiagnozować błąd samemu mi sie udało. wiesz właczasz zapłon napiskasz jednoczesnie AUTO I OFF (auto jako pierwsze) i trzymasz tak i tam gdzie temperatura jesli bedą migać Ci ósemki i beda zostawac jakies szczebelka to to oznacza bład w tym temacie jest to opisane. U mnie zdiagnozowałem czujnik cisnienia klimatyzacji (2.2ictdi) klima nei chodziła od tamtych wakacji i co najlepsze po nabiciu klima sie wlaczyła na chwile ale zaraz znow wylaczyła..

[ Dodano: 2012-05-08, 22:49 ]
Karuzel, a może przekaźnik walniety? zmierz sobie voltomierzem czy dochodzi napiecie do przekaźnika.
  • 0

#43 Karuzel

Karuzel
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Ozorków
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:25, 08.05.2012

przekaznik okej jest, bo obok jest drugi taki sam od wentylatorow i zamienialem je miejscami i niebylo zadnej roznicy. a napiecie dochodzi bo jak wyjme przekaznik i wloze pomiedzy styki przewod to sprezarka dziala.
a czy cos takiego moze jak czujnik naslonecznienia albo od temp zew mialoby wplyw??
  • 0

#44 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:36, 09.05.2012

Witam. u mnie z klima włacza się po zapaleniu samochodu wraz z wentylatorami i po kilku sekundach wyłącza się. Podeśle może ktoś jak wywołac i odczytac błedy z klimatronica. Nie mogę odczytac linków w tym zapytaniu. Ewentualnie proszę o schematy lub instrukcje napraw. Pozdrawiam użytkowników forum.
  • 0

#45 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:43, 09.05.2012

Już poprawiłem linki do obrazków.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, klima, problem z klima, elektryka klimy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq