Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Klima się nie załącza, dziwnie pracuje// Przekaźniki klimy// Czujnik ciśnienia klimatyzacji "zamienniki"

VII klima problem z klima elektryka klimy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
479 odpowiedzi w tym temacie

#451 lv10

lv10
  • Klubowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive aut.
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:39, 14.05.2022

Cześć. Po włączeniu AC wentylatory silnika działają non-stop (nie przestają ani na moment), a z kolei klimatyzacja nie chłodzi. Na jesień wyjąłem i wpiąłem ponownie przekaźnik co pomogło i klimatyzacja działała. Na wiosnę okazało się, że jednak klimatyzacja znowu nie działa. Wyjąłem przekaźnik, włożyłem ponownie, wymieniłem całkowicie i nic. Wentylatory działają non-stop, a w klimatyzacji cisza. Pozostała wizyta w serwisie? Czy może mogę sam coś sprawdzić?
  • 0

#452 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 12:46, 14.05.2022

Zacznij od diagnostyki klimatyzacji samemu , powodów braku załączenia się kompresora może być wiele, od termika, po czujnik ciśnienia a kończąc na pozostałych przekaźnikach układu a/c. Wszystko znajdziesz w tym i innych tematach. Pozdrawiam.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#453 lv10

lv10
  • Klubowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive aut.
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:38, 26.05.2022

Problem mam dalej nierozwiązany. Ale chyba sobie z nim nie poradzę i auto oddaje w ręce tych co się bardziej znają. Było 90 g czynnika. Napełniona klimatyzacja do pełna z kontrastem. Sprężarka się załącza. Ale nie chłodziło od razu. Dopiero jak większe obroty dostał silnik to chwilowo było czuć, że idzie zimne powietrze. Obroty spadały i zaczęło wiać normalne powietrze. Daliśmy 2-3 dni na obserwację. Już pierwszego dnia podczas pierwszych 4-5 km jazdy tak kilka razy się działo że raz chłodziło raz nie, aż padło całkowicie. Znowu wizyta w serwisie i okazuje się, że sprężarka się załącza, ciśnienie w układzie jest, czynnik jest, ale klimatyzacja nie chłodzi. Wygląda na to, że szykuje się wymiana sprężarki, chłodnicy przy okazji (bo jest w kiepskim stanie) i naprawa węża do chłodnicy, bo jest lekki wyciek (tędy prawdopodobnie uleciał wcześniej cały czynnik).
  • 0

#454 Kastor

Kastor
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:220
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:04, 30.06.2022

W Accordzie 2.4 mam problem z klimą, która działa poniżej ok. 25 stopni (na zewnątrz). Jeżeli jest gorąco, przestaje. Prawdopodobnie ma to związek z zużytym akumulatorem. Piszę o tym, może komuś się przyda (jak już sprawdzi przekaźniki itp)

 

Pozdrawiam klubowiczów


  • 0

#455 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 13:34, 30.06.2022

A jaki jest ten związek akumulatora z klimą ? Zakładałeś dobry aku i działała normalnie ?


  • 0

#456 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 14:27, 30.06.2022

W Accordzie 2.4 mam problem z klimą, która działa poniżej ok. 25 stopni (na zewnątrz). Jeżeli jest gorąco, przestaje. Prawdopodobnie ma to związek z zużytym akumulatorem. Piszę o tym, może komuś się przyda (jak już sprawdzi przekaźniki itp)

Pozdrawiam klubowiczów

To jakiś wyzszy poziom abstrakcji, bo akumulator sluży w samochodzie tylko i wyłącznie do rozruchu, zaś później jako 'bufor'...
Jeśli akumulator jest uszkodzony to może zakłócać pracę ukł. elektrycznego, ale wtedy raczej nie uruchomi pojazdu...
Nie ma takiej możliwości, by akumulator byl jedyną przyczyną wadliwego działania klimy, więc ktoś Cię 'wkręca'...
  • 0

#457 Kastor

Kastor
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:220
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:17, 30.06.2022

A jaki jest ten związek akumulatora z klimą ? Zakładałeś dobry aku i działała normalnie ?

 

na klimatyzacji jest czujnik temperatury.  Numer 5 na zdjęciu. Przy nieprawidłowym napiciu czujniki działają nie prawidłowo.

 

 

 honda-38908rwca01-1568969602993-big.jpg


  • 0

#458 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 18:27, 30.06.2022

na klimatyzacji jest czujnik temperatury. Numer 5 na zdjęciu. Przy nieprawidłowym napiciu czujniki działają nie prawidłowo.

Przy nieprawidlowym napięciu to niemal wszystkie czujniki w samochodzie mogą dzialać błędnie - pytanie w jaki sposób zużyty akumulator (stary/rozladowany) ma wplyw na napiecie w instalacji podczas pracy silnika?
Moim zdaniem pomijalny, chyba, że dodatkowo są problemy z alternatorem, lub ukladem ladowania...
  • 0

#459 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1575 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 19:06, 30.06.2022

zmierz napięcie na słupkach aku podczas pracy silnika, na zimnym silniku ma być około 14V, na rozgrzanym może być mniej (około 12,8V) bo masz na pokładzie ELD, to tytułem wstępu, ale do brzegu żeby po morzu nie pływać - takie napięcie na aku nie ma absolutnie żadnego wpływu, dodatkowo sprawny alternator napięcie 14V utrzyma nawet gdy będzie zwarcie na jednej celi akumulatora, mierzyłem gdy mojemu aku zdarzyła się taka właśnie awaria, silnik odpalał tylko "na szelki", ale jak już odpalił to wszystko działało poprawnie, pomimo tego że aku to dosłownie trup

zrób diagnostykę klimy i będziesz wiedział co jest przyczyną


  • 0

#460 dzwonek

dzwonek
  • Moderator Junior
  • 41 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:41, 30.06.2022

W Accordzie 2.4 mam problem z klimą, która działa poniżej ok. 25 stopni (na zewnątrz). Jeżeli jest gorąco, przestaje. Prawdopodobnie ma to związek z zużytym akumulatorem. Piszę o tym, może komuś się przyda (jak już sprawdzi przekaźniki itp)

Pozdrawiam klubowiczów

Na moje to raczej problem z zabezpieczeniem termicznym na klimatyzacji. Przypomina mi to mój problem który miałem. Jak ciepło na dworze to klima przestawała działać.
  • 0

#461 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 06:37, 01.07.2022

Na moje to raczej problem z zabezpieczeniem termicznym na klimatyzacji. Przypomina mi to mój problem który miałem. Jak ciepło na dworze to klima przestawała działać.

Ale co pokazywała diagnostyka u ciebie wtedy.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#462 dzwonek

dzwonek
  • Moderator Junior
  • 41 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 06:41, 01.07.2022

Ale co pokazywała diagnostyka u ciebie wtedy.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Mówisz o diagnostyce z radia ? Jeśli tak to nie pokazywała bo nie mam oryginalnego radia.
Sam diagnozowałem według tego co było tutaj podawane na forum (przekaźnik, czujnik ciśnienia). Kolejno pojechałem do speca i ten potwierdził problem z bezpieczne termicznym. Po ominięciu go problem zniknał.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
  • 0

#463 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 07:21, 01.07.2022

O termiku w tym temacie też było kilkanaście razy :)

Standardowo sypią się w kółko te same rzeczy w układzie A/C.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#464 dejwid

dejwid
  • Klubowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Gliwice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:25, 01.07.2022

U mnie jest podobny problem.
Jeżeli temperatura na zewnątrz jest większa niż 25*C to klima nie chłodzi. Kompresor załącza się, wentylatory chodzą, wszystko jest nowe (nowy kompresor, nowa chłodnica, zawory rozprężne i inne), układ szczelny i nabity.

Po naprawie klimatyzacji (tydzień po odebraniu auta od mechanika) miałem problem z alternatorem (brak ładowania) poszedł do regeneracji. Akumulator jest ok, ładowanie jest prawidłowe.

 

 

Czy te tematy jakoś łączyć? Co sprawdzić? Co wymienić? 

 

Bezpiecznik termiczny? Gdzie go szukać?


Użytkownik dejwid edytował ten post 08:26, 01.07.2022

  • 0

#465 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 08:52, 01.07.2022

Wszystko jest w tym temacie...

http://www.accordklu...29#entry1035300

https://www.google.c...biw=393&bih=722
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, klima, problem z klima, elektryka klimy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq