Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Klima się nie załącza, dziwnie pracuje// Przekaźniki klimy// Czujnik ciśnienia klimatyzacji "zamienniki"

VII klima problem z klima elektryka klimy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
479 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:10, 07.05.2010

Czujnik znajduje sie z przodu auta. Jak stoisz przodem do tablicy rejestracyjnej to jest on z lewej strony w dolnym wlocie powietrza na wysokości tablicy rejestracyjnej. Ma podpiętą do siebie kostkę 3-pinową. W ASO kosztuje 203zł. Czekałem na niego max. 3dni od zamówienia. Znajduje sie tam aluminiowa kostka do której jest wkręcony ( u góry). Życzę powodzenia
  • 0

#17 jaceklongi

jaceklongi
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Wroclaw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Tourer , CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:14, 07.05.2010

Dzięki we wtorek jade do serwisu ale powiedzieli, jak dzwonilem, że jest tylko jeden koło lampy z lewej strony na cienkiej rurce ja k pojade to zobacze co mi powiedzą i jak im szczęka opadnie heheh
pozdro
dz za info
  • 0
LongiBRC Seuqent 32 = 12,5 lpg/Wrocław/miasto

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:42, 10.05.2010

no i jak byłeś w serwisie? Zrobili Ci ten czujnik? Czy to jeszcze coś innego było? K... ja tez mam podobny problem i już kasy mi nie styka na elektryków :shock:
  • 0

#19 jaceklongi

jaceklongi
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Wroclaw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Tourer , CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:58, 12.05.2010

no i jak byłeś w serwisie?


Nie, jakoś nie mam czasu ostatnio ,wiec pewnie dopiero w czerwcu do nich pojade.
  • 0
LongiBRC Seuqent 32 = 12,5 lpg/Wrocław/miasto

#20 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:28, 25.05.2010

No ja wygrałem batalię z klimą. Wczoraj sam wymieniułem czujnik A/C dziś nabili mi gazu i EUREKA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: klima działa. niestety przez tych :evil: :k :evil: :?: ...z serwisu mam na stanie dwa dodatkowe sterowniki których wogóle nie musiałem wyminiać. Dzieki jeszcze raz Mikołajowi i Kiniowi za POMOC
  • 0

#21 jaceklongi

jaceklongi
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Wroclaw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Tourer , CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:33, 10.06.2010

Witam
Noi i znależli co klime boli a mnie jeszcze bardziej , PANEL Sterujacy do wymiany , :-( chłopaki walczyli w serwisie od 12 do 16 az wkońcu podmienili panele i klima sie załączyła działać . Szkoda tylko ,że to taka droga inwestycja , więc poszukuje panelu do modelu po 2006 ze zmieniarka czyli PSS bo to wszystko jest razem zespolone tak mi powiedzieli w serwisie ,ale moze tylko mnie chcieli naciągnąc na kase....
Jeżeli ktoś ma dostep do takich cześci to bede zobowiazany

[ Dodano: 2010-06-10, 17:42 ]
Mam pytanko ,czy panel z nawigacją od anglika bedzie działał z moją klimatyzacją ????

[ Dodano: 2010-06-18, 09:37 ]
No ja wygrałem batalię z klimą.
Wczoraj wymieniłem panel klimatyzacji z modelu przed liftem i eureka działa wszystko no prawie nie działa tylko bluetooth i sterowanie tel z kierownicy
Ja jestem HAPPY ito jest najważniejsze .
Dzieki Łososiowi który podesłal mi panel
Podobno byl on od 2,2 deasel ale u mnie działa
ps. moze wie ktos czy mozna odzielić panel klimatyzacji od pss jak to sie uda to mze poskładam to co działa w jednym ito co w drugim i nawet bluetooth zadziała
pozdrawiam Longi
  • 0
LongiBRC Seuqent 32 = 12,5 lpg/Wrocław/miasto

#22 miako

miako
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:27, 28.06.2010

podłącze się pod temat bo tak samo mam problem z klimą, byłem u fachmana od klim i stwierdził że sprężąrka się nie załacza i zalecił mi wymiane jej. Wydaje mi się, żę to troche pójście na łatwizne. Tylko co najlepsze nie moge sprawdzić tego błedu klimatyzacji(sposób opisany przez Mikołaja wyżej) czyli przytrzymanie auto i off = żadnej reakcji czyżby ten panel był popsuty. pomóżcie bo już mam mętlik w głowie już się rozglądalem za sprężarką
  • 0

#23 mazdam

mazdam
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Legionowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:08, 28.06.2010

Bzdura. Na jakiej podstawie stwierdził że jest do wymiany? Podjedź do jakiegoś dużego warsztatu, który w ofercie
ma regenerację sprężarek klimy. Nie załącza się bo pewnie cewka jest uszkodzona, może jakiś czujnik, ...
Cewka to koszt z wymianą 200PLN. Nowa sprężarka to nawet 4000 PLN, a używana to podobno loteria (musi być dobrze składowana, żeby nic się nie dostało do środka).
  • 0

#24 misio40

misio40
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:EX V6
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:29, 28.06.2010

pomóżcie bo już mam mętlik w głowie już się rozglądalem za sprężarką


spróbuj tam: klima-car, Mysiadło, ul. Graniczna 17a, tel. 22-711-00-10
gość ma warsztat tylko do klimy, naprawa, regeneracje,itd
kumpel robił u niego naprawę kompresora i zadziałało, a ceny też przystępne
  • 0
raz honda - zawsze honda

#25 miako

miako
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:09, 29.06.2010

no dobra, ale czemu nie moge sprawdzić tego błędu :?:
  • 0

#26 andref24

andref24
  • Forumowicz
  • 113 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140 KM
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:07, 29.06.2010

Może po prostu system nie zgłasza żadnego błędu, dlatego nic nie wyświetla (np. niezałączenie sprzęgła sprężarki nie jest dla autodiagnostyki błędem, bo odwód sprzęgła sprężarki nie jest monitorowany). Może też być padnięty przekaźnik od sprzęgła sprężarki, wyjmij go na wyłączonym zapłonie (znajduje się pod maską silnika w dużej puszcze z bezpiecznikami) i zewrzyj styki w puszcze równoległe do krótszego boku przekaźnika, którego wyjąłeś, wtedy powinno być słychać kliknięcie załączającego się sprzegiełka spręzarki. Jeżeli nie to faktycznie może to być cewka sprężarki.
  • 1

andref


#27 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:40, 14.07.2010

mi się nie załanczła i przyczyna byl po prostu przekaznik klimy za 60 zl w ASO
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:38, 22.07.2010

Witam Was, mam taki problemik podobny jak tu byl opisywany wyzej. Klima sie wlacza,a po jakims czasie 1-2 minuty lieci dym ze sprezarki. "Fahowcy" s salonu Hondy powiedzieli ze jest uszkodzona sprezarka i ze trzeba ja zmienic. Ok zrobilem to i przyjechalem do nich zeby nabic klime. Za godzinke powiedzieli mi ze problem jest ten sam. Zaczeli szukac daliej no i stwerdzili ze ja mam ten caly panel sterownia (radia, klimy i t.d) od benzyniaka a nie od diesla no i oczewiscie ze musze wymienic go. Na co pojehalem do drugiego miejsca gdzie zaczeli szukac w czym jest bol. Sprawdzili czujnik na wientyliator i okazalo sie ze nie ma produ, ale nie sa pewni ze to jest zepsuty czujnik czy sa uszkodzone przewody. A wiec jezeli ktos ma jakies rady albo ma dobrego electryka w rejonie Cambridge bede bardzo wdzieczny.
  • 0

#29 wrx77

wrx77
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • Skąd:uk Hull
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:19, 23.07.2010

1 wepnij sie bezposrednio pod akumulator -kabel od sprezarki do aku. nie dluzej niz 1 min
2 u mnie wina byla przewodu pod zderzakiem przeciety i to na oko nie bylo tego widac
3 ja mnialem podobny problem bylem w aso,i podpinali mi panel od benzyniaka i dzialalo
4 sprawdz czy dziala sprzeglo kompresora-czy sie rozlacza po 10-15 sec.
5 podaj mi potem jakie mniales objawy-powodzenia.
  • 0

#30 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:42, 24.07.2010

1 wepnij sie bezposrednio pod akumulator -kabel od sprezarki do aku. nie dluzej niz 1 min
2 u mnie wina byla przewodu pod zderzakiem przeciety i to oko nie bylo tego widac
3 ja mnialem podobny problem bylem w aso,i podpinali mi panel od benzyniaka i dzialalo
4 sprawdz czy dziala sprzeglo kompresora-czy sie rozlacza po 10-15 sec.
5 podaj mi potem jakie mniales objawy-powodzenia.


A powiedz mi prosze jak moge sprawdic sprzeglo klompresora?
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, klima, problem z klima, elektryka klimy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq