Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Parownik


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:50, 26.09.2008

Witam. Mam pytanie od czterech lat w mojej hani jest instalacja LPG i było wszystko OK do czasu kiedy dałem na warsztat, żeby wymienili uszczelkę pod głowicą i od tego zasu dzieje się coś dziwnego. Kiedy przełączę na gaz po przejechaniu 3-5 km samochód gaśnie. I co zauważyłem, że parownik jest oszroniony ale przewody są gorące. Co jest przyczyną takiego stanu. Proszę o pomoc.

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:38, 26.09.2008

Najpierw sprawdź poziom płynu w chłodnicy.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:08, 26.09.2008

poziom płynu jest OK.

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:14, 26.09.2008

Ile masz przejechane na gazie,bo każdy reduktor-parownik niestety ma swoją żywotność i może już czas na niego :-(

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:40, 26.09.2008

Przejechane na LPG około 170 tys.

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:32, 26.09.2008

Jeżeli do tej pory nie wymieniałeś reduktora to masz dużo szczęścia,że tyle wytrzymał.Jedynym sensownym rozwiązaniem w Twoim przypadku jest podjechać do poleconego gazownika,który nie ściemniając doradzi co dalej robić.

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:29, 09.10.2008

ja swe stare samochody miałem zawsze zagazowane ,taka rada ,wymien ten parownik nie kupuj zestawu naprawczego bo takowe są oczywiście jest taniej o połowe ceny ale nie warto bo sie szybko zuzywają,co nowy parownik to nowy ,filtr od gazu też często wymieniaj kosztuje zależnie od typu od 3-9 zł

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:13, 09.10.2008

Poza tym zestaw naprawczy nie zawsze chodzi tak jak należy-tylko nowy reduktor :!:

#9 ziut1982

ziut1982
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:19, 24.03.2009

możesz wymienić,ale najpierw sprawdzi czy masz obieg w układzie chłodzącym bo sądzę ze jest zapowietrzony,i nie masz obiegu na parowniku.Zdejmij jeden z przewodów parownika i sprawdzi czy płyn poleci,potem uzupełnij go i odpal na benzynie aż włączy się wentylator sprawdzi czy parownik będzie gorący.Czasami jak wydmucha uszczelkę to termostat jest do wymiany to też może być przyczyną.




IPB Skin By Virteq