Skocz do zawartości


RODO w HAKP

xenony - montaż


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:59, 25.09.2008

Witam
Jak w temacie co potrzebuje zeby zamontowac xenony w accordzie 2005.
Wystarcza same zarowki czy cos jeszcze musze dokupic przerobic.
Aha i jak poznac czy nie mam obecnie xenonow?

Z gory dzieki
Pawel

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:33, 25.09.2008

Najprostrzym sposobem,aby to sprawdzić to wieczorem jak zapalasz światła masz taki błysk jakby jarzeniówka się zaświeciła,oraz swiatła są jaśniejsze-bielsze.

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:45, 25.09.2008

lampa powinna miec z tylu przetwornice ktore uniemozliwiaja wymiane zarowki :-) takie metalowe puszki do lamy powinny byc przyczepione :-P no i lampy zapalaja sie z delikatnym opoznieniem... tak jak mowi przedmowca- blyskiem. A masz spryskiwacze? Do reflektorow ksenonowych sa one wymagane.

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:06, 25.09.2008

Wiec tak sprawdzilem mam na pewno spryskiwacze na swiatla ale nie dzialaja za kazdym razem jak spryskuje szyby wiec nie wiem czy dzialaja. Po prostu na zderzaku mam taka plastikowa nakladke i jak ja unosze troche to widze sprywskiwacze.

Co do zarowki to jest ona oslonieta takim deklem ktory sie przekreca i dopiero wtedy mozna dostac sie do zarowki. Jednak wyglada ona nieco inaczej niz normalna. Czy jak bym zrobil zdjecie z przodu lampy to jest ktos w stanie poznac ze to xenon czy normalna czy one w kloszu wygladaja tak samo.

Dzieki za pomoc z tym ze dalej nie wiem czy to xenony czy nie :)

Jednak jezeli to nie xenony a na to wyglada to czy duzo jest przerabiania zeby zamontowac xenony. Czy wystarczy zarowka z przetwornica a klosz moze zostac.

Pozdrawiam
Pawel

#5 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:14, 25.09.2008

zrob zdjecie z tylu lampy :-) albo wyjmij zarowke i zrob foto zarowki

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:15, 25.09.2008

Jeżeli masz zderzak ze spryskiwaczami to masz xenony.To,że nie zawsze otwierają Ci się spryskiwacze to wina tylko i wyłącznie zbyt niskiego poziomu płynu w zbiorniczku.Jeszcze jedno spryskiwacze xenonów nie otworzą się również jak nie masz zapalonych świateł.Czasem gdy chce spryskać przednią szybę podczas jazdy wyłączam na sekundę światła,gdyż w innym przypadku część maski jest w płynie.
Ps.Tomi przetwornica od xenonów w VII gen jest pod lampą na 3 wkrętach i aby zobaczyć trzeba zdjąć zderzak i zdemontować światło.Chyba,że kolega zdejmie gumową zaślepkę i wypnie żarówkę,ale nie polecam bo delikatna i droga(w przypadku nieumiejętnego wyjęcia)

#7 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 17:31, 25.09.2008

Czasem gdy chce spryskać przednią szybę podczas jazdy wyłączam na sekundę światła,gdyż w innym przypadku część maski jest w płynie.

Też taki pomysł chodził mi po głowie, tylko jak się wytłumaczysz policji jak z za zakrętu wyjedziesz ze zgaszonymi światłami ?? :mrgreen:

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:46, 25.09.2008

:roll: Dlaczego cale forum mnie pozdrawia????

#9 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:49, 25.09.2008

Kolego. Nawet jeśli masz spryskiwacze reflektorów - to nie oznacza, że masz również żarniki ksenonowe.
Prosty sposób na sprawdzenie czy to xenon - podjedź pod wieczór pod jakąś ścianę i zapal światła - jeśli od razu się zapalą i barwa będzie taka żółtawa to masz zwykłe halogenówki, jeśli zaś błysną i po mału zaczną się rozjaśniać do białej, błekitnej lub fioletowatej barwy - to wtedy na 100% masz - Xenony.
Mam nadzieję, że choć trochę mogłem ci pomóc !! :B
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#10 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:21, 25.09.2008

Tak też napisałem jak sprawdzić,a co do Polcji i wyłączenia świateł to sobie radzę :mrgreen:

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:40, 25.09.2008

Ok dzieki sprawdze i dam znac ale jednak wydaje mi sie ze nie mam xenonow. A szkoda:(

Czy ktos sie moze orientuje ile kosztuje przerobienie na xenony. I cze zrobia mi to w autoryzowanym dealerze hondy?

Pozdrawiam
Pawel

#12 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 07:08, 26.09.2008

A czy jest sens tak drogiej zmiany ?? W autoryzowanym serwisie zapłacisz kosmiczną sumę, a w nieautoryzowanym możesz zapłacić do ok 1 000 PLN ale ... mój znajomy tym się zajmuje/zajmował i namawiał mnie na ksenony za ok 400 PLN, niestety nie chciałem. Ostatnio okazało się, że jednemu z jego kumpli którym montował chcieli zatrzymać dowód rej. :-/ Aby to dobrze zrobić musisz również zamontować czujniki na osiach do autopoziomowania oświetlenia. A czy to jest aż taka różnica aby placić za nią klika tys zł ?? Decyzję pozostawiam dla Ciebie. Jeżeli jednak chcesz coś zmienić to polecam zrobić małą zmianę żarówek. Kup sobie żaróweczki Philips Blue Vision one są niebieskie ale świecą jasnym białym kolorem, polecam.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:10, 26.09.2008

Chyba tak zrobie bo jak to tyle zachodu to raczej nie warto. Kupie jednak te Philipsy jak tutaj znajde:)

Dzieki za wasza pomoc chodziarz troszeczke jestem rozczarowany ze w wersji executive nie daja standardowo xenonow. Bo jak zastosowalem sie do waszych zalecen to jednak nie mam xenonow. Zapalaja sie od razu, mam poziomowanie reczne swiatel nie automatyczne.

Pozdrawiam
Pawel

#14 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:48, 27.09.2008

Zamontuj sobie zestaw ksenonowy - HID !!
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#15 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:19, 05.10.2008

chciałbym zacytować fragment wypowiedzi "Niezgodne z przepisami pozafabryczne montowanie reflektorów ksenonowych jest niebezpieczne i nielegalne. Dopuszczenie samochodu do ruchu traci ważność, a ochrona ubezpieczeniowa zostaje drastycznie zredukowana - wartości oślepiania sięgają stukrotności dopuszczalnych!

Warszawa, lipiec 2004. Kierowcy, którzy kupują po prostu zestaw ksenonowy obejmujący kable, żarówki i zapłonnik, po czym wyjmują z reflektora żarówkę halogenową, wycinają dziurę w osłonie reflektora, wkładają żarówkę ksenonową do odbłyśnika i podłączają zapłonnik do instalacji samochodowej (tzw. "samoróbki"), zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego przez ekstremalne oślepianie innych użytkowników i działają przeciw prawu. Dopuszczenie samochodu do ruchu automatycznie traci ważność (w wyniku niezgodności z ogólnymi warunkami dopuszczenia pojazdów do ruchu), a ochrona ubezpieczeniowa zostaje drastycznie zredukowana. Tylko kompletny, homologowany zestaw ksenonowych lamp, obejmujący automatyczny system poziomowania reflektorów i układ oczyszczania ich szyb jest legalny!




IPB Skin By Virteq