Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

montaż kamery cofania w VIII generacji

VIII kamera cofania montaż

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcins0919

marcins0919
  • Forumowicz
  • 8 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:29, 12.05.2014

Witam,

planuję zakup Accorda VIII i chciałbym podpytać czy istnieje możliwość podłączenia kamery cofania do wyświetlacza ? I czy w przypadku zakupu Accorda z tym mniejszym wyświetlaczem będzie możliwość wymiany wyświetlacza na większy ? Z góry dzięki za podpowiedzi :)


  • 0

#2 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:00, 12.05.2014

Witam,

planuję zakup Accorda VIII i chciałbym podpytać czy istnieje możliwość podłączenia kamery cofania do wyświetlacza ? I czy w przypadku zakupu Accorda z tym mniejszym wyświetlaczem będzie możliwość wymiany wyświetlacza na większy ? Z góry dzięki za podpowiedzi :)

 

Mniejszy nie wyswietli obrazu z kamery.

Duzy jest czescia nawigacji wiec zapewne stracilbys wszystko to co bylo na malym na rzecz samej kamery cofania.


  • 0

#3 marcins0919

marcins0919
  • Forumowicz
  • 8 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:16, 12.05.2014

Mniejszy nie wyswietli obrazu z kamery.

Duzy jest czescia nawigacji wiec zapewne stracilbys wszystko to co bylo na malym na rzecz samej kamery cofania.

Ale jest w ogóle możliwość wymiany z mniejszego na większy wyświetlacz ? Czy nie ma żadnych problemów z wymianą i z podłączeniem do tego radia ? Jestem zielony bo dopiero planuję zakup tego auta i chciałbym wiedzieć takie rzeczy 


  • 0

#4 Maaro78

Maaro78
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.5
  • Wersja:S
  • KM:34000
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:41, 12.05.2014

Przyjrzyj się panelowi radia w wersji z i bez navi. Wyświetlacz w wersji bez navi jest monochromatyczny i daje info z radia i takie tam. Natomiast navi masz większy wyświetlacz w kolorze i w tym przypadku nad radiem jest jeszcze jeden wąski wyświetlacz. Pozatym navi ma oddzielnych czytnik na DVD i to nie ten od radia. Piszesz że chcesz kupić auto, nie lepiej poszukać odrazu z navi? Ja tak właśnie zarobiłem, w czwartek jadę po swoją hanię.
Możesz jeszcze spojrzeć na tą aukcję u chińczyków http://www.aliexpres.../518266952.html
W mazdach 6 GH sporo ludzi w pl sobie podobne dedykowane multimedialne cuda pomontowało.
  • 0

#5 darioo55

darioo55
  • Forumowicz
  • 732 postów
  • Skąd:łódz-górna
  • Silnik:2.0
  • Wersja:livestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:17, 12.05.2014

Jest temat na forum wstawienia din 2 do 8 gen i wtedy kamere instalujesz mysle ze koszt operacji okolo 2 klockow (ramka + zestaw multimedialny,bo srednio by mi sie usmiechalo operowac dotykiem na podszybiu (no chyba ze dlugie rączki);)

Użytkownik darioo55 edytował ten post 22:19, 12.05.2014

  • 0

Czarne jest piękne !!!


#6 bartekinator

bartekinator
  • Forumowicz
  • 185 postów
  • Skąd:Buvika, Nørd-Trøndelag, Norge
  • Silnik:2.0
  • Wersja:MT, BEZ KLIMY, EL. SZYBY DACH I FOTEL, SZMATA, GRZANIE DU**, BEZ PRZECIWMGIELNYCH
  • KM:135
  • Paliwo:PB
  • Rok:1992
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:59, 13.05.2014

Jest temat na forum wstawienia din 2 do 8 gen i wtedy kamere instalujesz mysle ze koszt operacji okolo 2 klockow (ramka + zestaw multimedialny,bo srednio by mi sie usmiechalo operowac dotykiem na podszybiu (no chyba ze dlugie rączki) ;)

Bylo ostatnio u nas VIII z wymienionym panelem i wstawiona kamera, czyli jest taka mozliwosc. panel z nawi i kamera instalujesz w miejsce tego bez nawi, tylko to auto mialo pewien klopot, po odlaczeniu aku. przez wlascicela nawi przestalo dzialac... czyli albo po wymianie nie odlaczaj aku., albo jak wymieniasz to pod boosterem. postaraj sie o montaz z gwarancja.

Tak, steruje sie tym palcem na touchpadzie, czyli na podszybiu


Użytkownik bartekinator edytował ten post 08:00, 13.05.2014

  • 0

Gdzie jest moc tam jest smród

Keep calm and follow the white rabbit!


#7 darioo55

darioo55
  • Forumowicz
  • 732 postów
  • Skąd:łódz-górna
  • Silnik:2.0
  • Wersja:livestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:13, 13.05.2014

moze cos takiego jest wtedy blizej rączek :)https://www.google.p...DA&ved=0CCsQsAQ

górne lewe zdjęcie


Użytkownik darioo55 edytował ten post 11:14, 13.05.2014

  • 0

Czarne jest piękne !!!


#8 MsDzaga

MsDzaga
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Czestochowa
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:41, 13.05.2014

Mam taki zestaw i troche z nim doswiadczenia, moge Ci wyslac filmiki zdjecia etc.
Wymiana nie jest dziecinnie prosta bo trza rozlozyc pol deski rozdzielczej, ale kamerke instaluje sie latwo.

Ja to wszystko zamawialem z chin i wyszlo okolo 400 euro.


  • 0

#9 marcins0919

marcins0919
  • Forumowicz
  • 8 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:46, 13.05.2014

Mam taki zestaw i troche z nim doswiadczenia, moge Ci wyslac filmiki zdjecia etc.
Wymiana nie jest dziecinnie prosta bo trza rozlozyc pol deski rozdzielczej, ale kamerke instaluje sie latwo.

Ja to wszystko zamawialem z chin i wyszlo okolo 400 euro.

Jak możesz to podeślij, z chęcią looknę jak to wygląda.
Podeślij na pocztę -> wirgowski@interia.pl


Fajną wersję znalazłem w necie, tylko troszkę kosztowna.. Ale jak kupię hanię to chyba nad tym głęboko pomyślę. Podobno nie ma żadnych problemów z podłączeniem tego bajerka 

 

http://autosystemy.i...dvd-gps-tv.html


  • 0

#10 darioo55

darioo55
  • Forumowicz
  • 732 postów
  • Skąd:łódz-górna
  • Silnik:2.0
  • Wersja:livestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:27, 13.05.2014

Mam taki zestaw i troche z nim doswiadczenia, moge Ci wyslac filmiki zdjecia etc.
Wymiana nie jest dziecinnie prosta bo trza rozlozyc pol deski rozdzielczej, ale kamerke instaluje sie latwo.
Ja to wszystko zamawialem z chin i wyszlo okolo 400 euro.

dawaj to forum tez z checią na to zerkne;)
  • 0

Czarne jest piękne !!!


#11 MsDzaga

MsDzaga
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Czestochowa
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:20, 13.05.2014

OK, wiec tak to wyglada:


A co do technikalii:

Podlacza sie to pod oryginalne radio wiec caly system audio zostaje oryginalny.

Zestaw ten robi wszystko to co normalna stacja multimedialna (DVD, mp3, video na kartach pamieci, etc)4

Caly system jest bazowany na WInCE oraz arch ARM11 z procesorem Samsunga S5P6450.

Z tego co wiem to jak na chinszczyzne to calkiem zaawansowane wnetrznosci :)

 

 

Jak sie to sprawdza w dzialaniu ?  Generalnie "mozna sie przyzwyczaic". Spelnia swoja role i robi to calkiem calkiem. Jest stabilne, czytelne i generalnie nawet pochylanie sie zeby wpisac adres nie jest tak upierdliwe jak by sie moglo wydawac. Bardziej upierdliwe jest brak stalego wyswietlacza klima/radio...(tylko ten popup window ktory widac na obrazku).

 

Plusy:

- swietny, duzy ekran - lepszy niz oryginal

- dobra predkosc/responsywnosc

- teoretycznie nielimitowana ilosc zabawy typu CarPC - jak ktos to ustrojstwo oczywiscie rozgryzie :)

 

minusy:

- chusteczkowaty firmware z wieloma bugami

- male mozliwosci konfiguracji

- brak komunikatow RDS

- wkurzajacy sposob wyswietlania informacji z CAN-BUS (widac na obrazku)

- zero supportu na dluzsza mete

 

 

 

Z tego co wiem to ten link ktory byl wrzucony powyzej prowadzi do podobnego urzadzenia ale z troche inna architektura. W moim urzadzeniu GUI jest w firmwarze, w tamtym urzadzeniu GUI jest softem pod WinCE. Teoretycznie to drugie rozwiacanie jest bardziej przychylne domoroslym programista.

 

 

 

 

Załączone pliki


Użytkownik MsDzaga edytował ten post 19:00, 13.05.2014

  • 0

#12 darioo55

darioo55
  • Forumowicz
  • 732 postów
  • Skąd:łódz-górna
  • Silnik:2.0
  • Wersja:livestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:25, 13.05.2014

no nie jest zle , tylko napisz jak dajesz rade obslugiwac panel w czase jazdy :hmmm:


  • 0

Czarne jest piękne !!!


#13 MsDzaga

MsDzaga
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Czestochowa
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:22, 13.05.2014

Ten panel w czasie jazdy to nawet fajna sprawa.

W skrocie : nie da sie go latwo w czasie jazdy obslugiwac :)

I to jest akurat ta fajna sprawa - bo jezdzisz bezpieczniej bez grzebania w panelu. Jak chce zmienic adres albo cos sobie tam posprawdzac to sie zatrzymuje na poboczu i wtedy grzebie. Ot taki "modul bezpieczenstwa" :)

 

Wiekszosc rzeczy typu "zmien trase"  etc da sie oczywiscie zrobic w czasie jazdy, tylko dluzsze grzebanie jest niemozliwe/niebezpieczne.

W dodatku ja jestem dosc wysoki i mam proporcje ciala jak gibon, wiec nie jest ciezko siegnac.


  • 0

#14 darioo55

darioo55
  • Forumowicz
  • 732 postów
  • Skąd:łódz-górna
  • Silnik:2.0
  • Wersja:livestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:13, 14.05.2014

a ja raczej byłbym za montazem czegos takiego http://otomoto.pl/ho...-C32772042.html

z ogłoszeniem nie mam nic wspolnego zdjecia poglądowe audio :mrgreen:


  • 0

Czarne jest piękne !!!


#15 MsDzaga

MsDzaga
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Czestochowa
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:26, 14.05.2014

Ma to swoje plusy i minusy - te 2 din`y z reguly maja chusteczkowe wyswietlacze (popprzez skalowanie obrazu). Ten chinski produkt ma natywna rozdzielczosc i dzieki temu swietny, ostry wyswietlacz.

 

Dodatkowo jesli zalozysz sobie 2 din po srodku to ten gorny wyswietlacz zamienia sie w wielkie czarne pudelko ktore wyswietla tylko temperature klimy.....i to wyglada szczerze mowiac tak sobie.

 

co kto woli :)

 

Ja szczerze mowiac jako opytmalne rozwiazanie uwazalbym:

1. Chinski wyswietlacz ktorego uzywa sie tylko jako nawigacji (nie oszukujmy sie - kto chce ogladac TV albo DVD w samochodzie poza dziecmi ktore siedza z tylu a do tego ten ekran jest za maly)

2. Oryginalny wyswietlacz  wcisniety gdzies "alternatywnie" np. w miejsce tej puszki/DVD kolo popielniczki. Niestety tam kanal jest za waski zeby to zrobic wiec trza by robic jakas wyszukana kombinowana recznie dorabiana ramke ktora mogalby ten wyswietlacz trzymac.

 

W ten sposob mamy zalety oryginalnego systemu audio z RDS/MP3 etc. oraz oryginalny wyswietlacz klimy. I w ten sam sposob pozbywamy sie tej kretynskiej "pop-up ramki" ktora wyskakuje na tym chinskim wyswietlaczu gdy zmienia sie cos w radiu/klimie.


Użytkownik MsDzaga edytował ten post 11:32, 14.05.2014

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, kamera cofania, montaż

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq