Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jaki przegub kupić...


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:39, 28.08.2009

Witam!

Będę musiał zmienić przeguby w swojej Hani i chciałbym Was prosić o poradę jaki przegub mam kupić.
Szperałem trochę w "googlach" i znalazłem coś takiego:

http://www.iparts.pl...0071,page1.html

Który z nich będzie najlepszy? Może ktoś już wymienił na któryś podany w linku powyżej...
Ewentualnie proszę o namiary na coś dobrego :ok

#2 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:38, 29.08.2009

Jeśli udałoby ci się dostać to polecam ci przeguby firm: Nipparts, GLO, NKN, Statim, Metelli, GKN.

Widzę, że w tym linku co podałeś mają GLO i Metelli - popytaj :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#3 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:16, 30.08.2009

Jeśli udałoby ci się dostać to polecam ci przeguby firm: Nipparts, GLO, NKN, Statim, Metelli, GKN.

Widzę, że w tym linku co podałeś mają GLO i Metelli - popytaj :ok


Zastanawiałem się raczej nad JAPANPARTS lub ASHIKA, bo za cenę METELLI mam prawie dwa ale jak będzie lepszy to jeszcze pomyślę...

Poczekam jeszcze trochę na opinię od Was :mrgreen: i zadzwonie do sklepu koło środy - zobaczę co oni mi powiedzą...

#4 radek81

radek81
  • Forumowicz
  • 31 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:38, 15.10.2009

Witam!

Będę musiał zmienić przeguby w swojej Hani i chciałbym Was prosić o poradę jaki przegub mam kupić.


A nie myślałeś nad regeneracją obecnego przegubu ? Jeśli uszkodzenia nie są duże i masz gdzieś w okolicy dobry warsztat które takie naprawy robi to warto zregenerować. Podobno zregenerowane dobrze przeguby potrafią przetrwać tani zamiennik... Zgłębiałem temat w poprzednim roku jak rozerwała mi się osłona od przegubu. Do dzisiaj jeżdżę z lekko chroboczącym przegubem w prawym kole - objawy są bardziej słyszalne jak robi się zimno. W lecie prawie tego nie słychać. Niestety regeneracja to odstawienie auta na kilka dni w warsztacie na podnośniku :( ale może się okazać że warto.

Pozdrowienia z kresów wschodnich :]
 


#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:43, 15.10.2009

Wydać 100 zł za kiepskiej jakości Nipparts? Nie lepiej dołożyć 100 i kupić coś porządnego?
Przegub to element poddawany dużym obciążeniom więc i jego jakośc powinna być jak najlepsza. Chcesz za 20tys km jeszcze raz zmieniać przegub?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 Kylek

Kylek
  • Forumowicz
  • 94 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:00, 15.10.2009

moj znajomy ma sklep z czesciami do japoncow i mowil mi ze firme Japanparts omijac szerokim lukiem,bo jest to po prostu chlam !!! Ja osobiscie wolalbym dolozyc 50-60zl i kupic porzadny przegub=mam spokoj na jakis czas,ale to twoja sprawa :)

#7 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:48, 15.10.2009

Dzięki za rady... Póki co kasy brak :-/ Musiałem kupić "buty na zimę" dla mojej Hani i to oddaliło wymianę przegubu...

#8 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:12, 15.10.2009

GLO i Loebro sa warte wziecia ale oczywiscie beda drozsze, najtansze czesci sa niestety czesto made in prc i sa robione z ryzu ;-) , wiec lepiej doplac i zalatw temat raz a dobrze, honda jest niezawodna ale zeby taka dalej byla trzeba kupowac wysokiej jakosci czesci ;-)

pozdr :mrgreen:
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#9 mario111-75

mario111-75
  • Forumowicz
  • 24 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:04, 16.10.2009

Na pierwszy montaż Honda stosuje przeguby GKN, przynajmniej takie są w mojej CG8 po lifcie :mrgreen:
ACCORD .............. i długo,długo NIC!!!

#10 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 23:12, 16.10.2009

Wydać 100 zł za kiepskiej jakości Nipparts? ?


Tutaj sie z Toba nie zgodzę. Ja w obecnym Accordzie i poprzednim stosowałem części Nippartsa i jestem z nich zadowolony. Jeżeli piszesz że sa kiepskiej jakosci to napisz z jakich sa materiałów zrobione i dlaczego wg. Ciebie, materiały uzyte do budowy części Nippartsa są złej jakości? Mam wstawiony przegub zewnętrzny lewy Nippartsa, wahacze górne tez Nippartsa, mam juz na tych gratach przelatane około 20 tysi km i ostatnio rozbierając półoś wyczysciłem go i dałem nowy smar. Osłona jak nowa, podobnie opaski. Więc nie wiem skad Twoja opinia o tym że są złej jakosci ( półoś rozbierałem bo chyba zaczęło mi sie to o czym pisał namlooc w innym temacie - mam lekki luz na mechaniźmie różnicowym :-? )

Jeżeli chodzi o przeguby to NIE polecam Pascala. Kolega miał w civiku 5 gen Pascale i po około 5 tys. km popękały osłony a kilkaset km później przeguby zaczęły stukać.

 


#11 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:42, 18.10.2009

taka opinie o czesciach Nipparts bierze sie stad ze oni czesci tylko pakuja i firmuja marka a dostarczaja je rozni producenci raz lepsi raz gorsi, czasem trafia sie tak ze ta czesc to wielki bubel.

#12 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:53, 18.10.2009

taka opinie o czesciach Nipparts bierze sie stad ze oni czesci tylko pakuja i firmuja marka a dostarczaja je rozni producenci raz lepsi raz gorsi, czasem trafia sie tak ze ta czesc to wielki bubel.

dokladnie to samo tyczy sie czesci Kager (dostepne w sieci Fota), niektore sa calkiem calkiem, a jak kupilem oslone przgubu do audi to tak taniej i kiepskiej gumy to juz dawno nie widzialem :roll: , stad polecam przegub od znanego producenta przegubow (wyzej juz kilka marek zostalo wymienonych), nie od firmy ktora tylko pakuje cos w swoje pudelka w PRC

pozdr :mrgreen:
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#13 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:12, 20.10.2009

Przed chwilą dzwoniłem do tego sklepu i koleś (zresztą bardzo miły) polecił mi przegub marki BLUEPRINT za 320zł - dobre to :?:
Dodam jeszcze, że pytałem i nie mają aktualnie GLO ani LOBRO.

#14 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:52, 21.10.2009

taka opinie o czesciach Nipparts bierze sie stad ze oni czesci tylko pakuja i firmuja marka a dostarczaja je rozni producenci raz lepsi raz gorsi, czasem trafia sie tak ze ta czesc to wielki bubel.


Dokładnie stąd moja opinia, jakość tych części jest nieprzewidywalna, trafisz na super, albo na kompletny szajs. Takie losowanie.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#15 borysbestia

borysbestia
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:30, 29.03.2010

Witam. a co sądzicie o przegubie marki mile:

http://moto.allegro....03_1_8_2_0.html

albo marki japan line:

http://moto.allegro....8_abs_wroc.html

który lepszy? i czy idzie dostać dobry jakościowo przegub w granicach 200zl? Pozdrawiam

Moja HONDA szybsza niż wygląda :)
http://www.accordklu...rd-sport-2004r/





IPB Skin By Virteq