Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Polerka lamp czy montaż zamienników

VI polerka nowe lampy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 gasoline

gasoline
  • Forumowicz
  • 243 postów
  • Skąd:White_stock
  • Silnik:F18
  • Wersja:ES+
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 30
Super

Napisano 09:29, 20.04.2014

Witam. Mam pytanie, najlepiej do osób które przerobiły ten temat.
Czy w VI gen mając oryginalne lampy hella, zżółkłe i matowe na zewnątrz (nie wiem jak odbłyśniki w środku), to lepiej je polerować, czy kupić sobie lepszy zamiennik ?
Kasa nie ważna, liczy się to , że mają świecić jak najlepiej (ale lampy z ATR odpadają). Oryginał wypolerowany będzie lepszy czy jednak nowy zamiennik ? Jakie jest wasze zdanie / doświadczenia w tym temacie?


  • 0

Honda Accord VI F18B2 CH6 ES '01 http://www.accordklu...es-by-gasoline/ była Honda Civic VI D14A5 MA8 R90 '97


#2 damian83.

damian83.
  • Forumowicz
  • 1968 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe navi
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 09:36, 20.04.2014

Oczywiście , że wypolerować .Koszta dużo mniejsze niż w przypadku zakupu zamienników . Ja bym się nawet nie zastanawiał tylko zakasał rękawy i do roboty  :mrgreen:


  • 0

#3 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 12:49, 20.04.2014

poleruj oryginał, zapomnij że zamiennik będzie równie dobrze świecił, tzn zależy na jaki egzemplarz trafisz, jedne świecą prawie jak oryginał inne dużo gorzej, ogólnie podróbki są mniej starannie wykonane, a skoro tak to i rozproszenie światła musi się różnic


  • 0

#4 gasoline

gasoline
  • Forumowicz
  • 243 postów
  • Skąd:White_stock
  • Silnik:F18
  • Wersja:ES+
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 30
Super

Napisano 14:17, 20.04.2014

"Koszta dużo mniejsze niż w przypadku zakupu zamienników"

Kolego, napisałem - że ma być dobrze i nie ważne koszty. Wg mnie ważny jest efekt końcowy i bezpieczeństwo które nie ma ceny.

Odnośnie tych lamp to pytam, bo w civicu miałem bodajże Stanley-a oryginały i świeciły tak sobie, były już styrane ostro i nie nadawały się na polerkę. Kupiłem lampy DEPO i świeciły bardzo dobrze 4 lata i dalej świecą...W sumie to bardzo dużo zależy od odbłyśników, czy nie są wypalone i zresztą jakie w środku żarówki siedziały, bo jak ktoś wsadził tanią chińszczyznę to takie żarówki dymią i klosze mogą być od środka zadymione i wiele im nie pomorze polerka z zewnątrz... Bo to lustro wewnątrz odbija światło, które tylko przedostaje się przez polerowany plastik.

Słyszałem, że w niektórych autach na lampach jest stosowana jakby folia - taki filtr UV. Np w VW Passacie, który choruje na to samo co lampy w accordzie - matowieją i żółkną.Nie wiem czy lampy te u mnie były już polerowane, ale jak się podobno zrobi to po kilku razach "wytrze się warstwę UV" będąca na zewnętrznej części lampy i szybko będzie ona żółknąć - prawda to ?


Użytkownik gasoline edytował ten post 14:22, 20.04.2014

  • 0

Honda Accord VI F18B2 CH6 ES '01 http://www.accordklu...es-by-gasoline/ była Honda Civic VI D14A5 MA8 R90 '97


#5 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 14:58, 20.04.2014

Skoro koszty nie są ważne to kup nowe oryginały w ASO. :hehe

Przepoleruj te i nanieść wosk, nie będą żółknąć.

 

I tyle w temacie. :)


  • 0

#6 Jurij_Batmanow

Jurij_Batmanow
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Siedlce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:13, 20.04.2014

Ja w Passacie B5 spolerowałem lampy i szczerze polecam taką robotę. W VI masz poliwęglanowe reflektory, w sensie plastikowe? Jeśli tak to poleruj śmiało, efekt będzie jakbyś miał nowe.


  • 0

#7 Radziu

Radziu
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:ELW LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:MIX
  • KM:???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:47, 20.04.2014

Ja swoje polerowałem, przed polerką były matowe i słabo oświetlały drogę. Teraz świecą pięknie, wszystko ładnie w nocy oświetlają i jak na razie po roku nie matowieją i nie żółkną. Miałem kiedyś przyjemność zmiany lamp w starym aucie z ori na Depo :czerwona:  i więcej tego błędu nie popełnię. Depo po ustawieniu świeciły wszędzie tylko nie tam gdzie potrzeba... :|

 

Napisałeś że kasa nie ważna, ale myślę że nie znajdziesz zamienników świecących równie dobrze co oryginały. Jeśli jest co ratować (nie są odbłyśniki wypalone) to niema co gadać nawet o kupnie nowych. A nawet jeśli chcesz kupować to tylko nie wypalone oryginały. Takie jest moje zdanie. :)


Użytkownik Radziu edytował ten post 16:49, 20.04.2014

  • 0

Moja Honda

 

Tam gdzie przeciętny germaniec już zdycha, Honda zaczyna drugie życie


#8 gasoline

gasoline
  • Forumowicz
  • 243 postów
  • Skąd:White_stock
  • Silnik:F18
  • Wersja:ES+
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 30
Super

Napisano 17:11, 20.04.2014

 Jeśli jest co ratować (nie są odbłyśniki wypalone)

Odbłyśniki też w sumie się regeneruje. Nie chcę reklamować ale efekty mogą być niezłe o ile to nie fotomontaż, przykładowo:

23.jpg


Użytkownik gasoline edytował ten post 17:29, 20.04.2014

  • 0

Honda Accord VI F18B2 CH6 ES '01 http://www.accordklu...es-by-gasoline/ była Honda Civic VI D14A5 MA8 R90 '97


#9 Radziu

Radziu
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:ELW LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:MIX
  • KM:???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:17, 20.04.2014

Odbłyśniki też w sumie się regeneruje. Nie chcę reklamować (adres na foto jest) ale efekty mogą być niezłe.

To prawda ale czy się opłaca? Sam na początku roku składałem tak swoje halogeny, z 4 zniszczonych złożyłem 2 i są już jak nowe. Za metalizację próżniową (tak to się ładnie nazywa) kompletu dałem 50 zł. W profi zakładzie krzyknęli mi 150 za oba :om:  gdzie halogeny są nie porównywalnie mniejsze do całych lamp. :)


  • 0

Moja Honda

 

Tam gdzie przeciętny germaniec już zdycha, Honda zaczyna drugie życie


#10 damian83.

damian83.
  • Forumowicz
  • 1968 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe navi
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 20:44, 20.04.2014

Kolego, napisałem - że ma być dobrze i nie ważne koszty. Wg mnie ważny jest efekt końcowy i bezpieczeństwo które nie ma ceny.
 

Kolego jak dobrze wypolerujesz to '' Będziesz Pan zadowolony"  ;-)


  • 0

#11 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 23:04, 20.04.2014

Ja bym najpierw na Twoim miejscu zaczął od polerki  , nawet jeśli nie będziesz zadowolony z efetku to niewiele stracisz ...  Wtedy kupisz sobie zamienniki czy co tam będziesz chciał ...

Ja wiem z własnego doświadczenia ... bo mam zamienniki Depo ...  tragedii nie ma , światło ładnie doświetla drogę , ale jest jednak problem ze spasowaniem i lewa lampa świeci delikatnie za bardzo w lewo i czasem mi mrugają światłami ...

Powalczę z tym za jakis czas , bo i tak muszę ściągnąć przedni zderzak .

Ja juz swojego z Depo kupiłem ... nie wziąłem starych lamp , a mogłem  bo pokazywał mi zdemontowane . Spróbował bym teraz spolerować i sam zobaczył efekt ... ale już za późno  .

 

Przemyśl temat ...


  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#12 gasoline

gasoline
  • Forumowicz
  • 243 postów
  • Skąd:White_stock
  • Silnik:F18
  • Wersja:ES+
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 30
Super

Napisano 12:48, 21.04.2014

Ja bym najpierw na Twoim miejscu zaczął od polerki  , nawet jeśli nie będziesz zadowolony z efetku to niewiele stracisz ...  Wtedy kupisz sobie zamienniki czy co tam będziesz chciał ...

Ja wiem z własnego doświadczenia ... bo mam zamienniki Depo ...  tragedii nie ma , światło ładnie doświetla drogę , ale jest jednak problem ze spasowaniem i lewa lampa świeci delikatnie za bardzo w lewo i czasem mi mrugają światłami ...

Powalczę z tym za jakis czas , bo i tak muszę ściągnąć przedni zderzak .

Ja juz swojego z Depo kupiłem ... nie wziąłem starych lamp , a mogłem  bo pokazywał mi zdemontowane . Spróbował bym teraz spolerować i sam zobaczył efekt ... ale już za późno  .

 

Przemyśl temat ...

O właśnie, szukałem użytkownika lamp Depo w Accordzie i w końcu jesteś :) . Przypatrzyłem się swoim zmatowionym oryginałom. Odbłyśniki w środku wyglądają chyba dobrze. Także sugerując się radą większości padła decyzja, że na pewno będę polerował oryginały. Postaram się zrobić zdjęcia przed i po.


Użytkownik gasoline edytował ten post 12:48, 21.04.2014

  • 0

Honda Accord VI F18B2 CH6 ES '01 http://www.accordklu...es-by-gasoline/ była Honda Civic VI D14A5 MA8 R90 '97


#13 Radziu

Radziu
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:ELW LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:MIX
  • KM:???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:14, 21.04.2014

O właśnie, szukałem użytkownika lamp Depo w Accordzie i w końcu jesteś :) . Przypatrzyłem się swoim zmatowionym oryginałom. Odbłyśniki w środku wyglądają chyba dobrze. Także sugerując się radą większości padła decyzja, że na pewno będę polerował oryginały. Postaram się zrobić zdjęcia przed i po.

Jedyna słuszna decyzja. :)

 

http://www.accordklu...-lampy-polerka/


Użytkownik Radziu edytował ten post 19:14, 21.04.2014

  • 0

Moja Honda

 

Tam gdzie przeciętny germaniec już zdycha, Honda zaczyna drugie życie


#14 wadol

wadol
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Sierpc
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:02, 25.04.2014

Radze wypolerować to dużo nie kosztuje, z braku czasu i może dostatecznych umiejętności dziś wybrałem się na myjnie samochodową i za polerkę lamp zapłaciłem 30 zł. Możesz porównać zdjęcia przed i po polerce

Przed polerką:

f944f5abeba101d6med.jpg

 

Po polerce:

416640187372a370med.jpg

 

Porównanie w wyglądzie i w świeceniu lamp jest badzo duże


  • 0

#15 chlebe

chlebe
  • Forumowicz
  • 181 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:08, 29.04.2014

30zl za obie? U mnie za 50zl jedna robia. Za 30 to bym sie nie zastanawial, a tak to musze wkrotce moja polerke powtorzyc bo sie ostatnio nie przylozylem.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, polerka nowe lampy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq