Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

"Pstrykanie" sprzęgła

VII sprzęgło problem

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cz3j3n

Cz3j3n
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:15, 12.04.2014

Witam, szukałem tematu odnośnie sprzęgła ale znajdowałem tylko tematy związane ze skrzypieniem i smarowaniem pompy. U mnie problem polega na tym, że tuż przed dociśnięciem sprzęgła na dole, słychać i czuć w nodze pstryknięcie, tak jakby coś przeskakiwało, przy puszczaniu sprzęgła czuć i słychać to samo jeszcze raz, czyli przy zmianie biegu słychać to 2 razy pstryk i pstryk :/. Wszystko działa poza tym ok biegi wchodzą dobrze, sprzęgło się nie ślizga tylko ten dźwięk... Dodam, że raz wcisnę jest ok, drugi już pstryknie i tak losowo 50% na 50%. To nie skrzypienie tylko pojedynczy dźwięk. I tu moje oczywiste pytanie co to może być i czy ktoś już coś takiego miał i wie jak to zlikwidować...?

Pozdro


  • 0

#2 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 06:43, 13.04.2014

Miałem tak samo 3 lata temu. Schemat taki sam jak ze skrzypieniem, czyli smarować. Od tamtej pory spokój.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#3 Bulek

Bulek
  • Forumowicz
  • 247 postów
  • Skąd:Chełm
  • Silnik:K20
  • Wersja:Comfort +
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:50, 13.04.2014

Podepnę się do tematu. Mam ten sam problem w moim CM1.
Czym smarowaleś?
  • 0

#4 sebasto

sebasto
  • Forumowicz
  • 244 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:0,5 w porywach do 0,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:02, 13.04.2014

to nic takiego, ja tak miałem i po którymś tam wciśnięciu pedał sprzęgła został na stałe w podłodze... no i holowałem potem super niezawodnego accorda 15letnim innym bardziej zawodnym autem.... pozdr :)


  • 0

#5 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 09:07, 13.04.2014

Wtedy zrobili mi to w ASO w ramach przeglądu, tak że nie wiem co tam dali, a potem już nie miałem potrzeby tego robić. Proponuję poczytać temat o skrzypieniu. Ja bym chyba użył smaru silikonowego.


  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#6 Cz3j3n

Cz3j3n
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:13, 13.04.2014

To pewnie to było robione w ramach akcji serwisowych ze sprzęgłem przed liftem... no a niestety pierwszy właściciel przespał pewnie sprawę...


  • 0

#7 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 10:18, 13.04.2014

Nie było takiej akcji o ile mi wiadomo, poza tym mam polifta.. Po prostu robiąc przegląd poprosiłem o to i zrobili to gratis przy okazji. Poczytajcie tematy o skrzypiącym sprzęgle, jak pomoże smarowanie to dobrze, a jak nie to wymiana.


  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#8 Cz3j3n

Cz3j3n
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:21, 13.04.2014

Dzięki za odpowiedzi. Przejrzałem temat, wygląda to na kolejny odcinek z cyklu "ten typ tak ma"...najpierw nasmaruje, zobaczę co dalej, ale wymieniać nie będę na taki sam oryginalny szit, bo z tego co czytałem po wymianie na oryginał problem wraca, jak z reflektorami...Ewentualnie w przyszłości rozważę zamienniki ale to jak już będzie nie do zniesienia :) . Swoją drogą zawsze te sprzęgła jakieś ujowe robią... w różnych markach japońce francuzy...ciągle coś skrzypi rzęzi stęka kwęka...ehhh......


  • 0

#9 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:16, 27.05.2014

Mam podobny przypadek , tylko że u mnie strzela na samej górze jak wciskam i popuszczam , zaczęło sie to dziś i jest coraz głośniejsze 


  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#10 Cz3j3n

Cz3j3n
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:26, 27.05.2014

Ja po nasmarowaniu mam to dalej pstryka cały czas... ale położyłem lachę na to, bo ani mocniej ani słabiej w serwisie powiedzieli, że to jakaś tam część luz może delikatny mieć i coś o coś pyka, niby niegroźne, jak będzie gorzej to wtedy pomyślę puki co olewam bo jak to się mówi jak nie urok to sraczka... bo teraz zawiasy tylnych drzwi zaczynają poskrzypywać :P


  • 0

#11 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 18:50, 28.05.2014

A ja dziś zlokalizowałem pykanie , jakie było moje zdziwienie , pękła blacha przykręcana do ściany grodziowej , tzn podstawa pedału sprzęgła była pęknięta , musiałem wymienić tuleje sprężyny pedału sprzęgła bo też posiadała luz 


  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#12 mcgyver555

mcgyver555
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:20, 16.06.2015

U mnie dokładnie to samo wczoraj przerobiłem - Pęknięcie blachy mocującej pedał sprzęgła do ściany grodziowej. Sprzęgło skrzypiało podczas wciskania coraz bardziej aż w końcu biegi zaczeły haczyć lub w ogóle nie wchodzić ( sprzęgło nie było do końca rozłączone bo siła zamiast wciskać pompkę, odginała pękniętą blachę). Ponieważ nie miałem czasu na szukanie używki, mechanik mi to pospawał, ale mam wątpliwości czy dużo wytrzyma bo bardzo cienka i kijowa jest ta blacha. Inżynierowie Hondy powinni się wstydzić.

 

edit 2018-04-15: Po prawie 3 latach wszystko działa więc można śmiało spawać jak pęknie. Najlepiej tylko powyciągać wszystkie plastikowe elementy, żeby się nie stopiły podczas spawania. Pamietam, że u mnie przytopił taki niebieski plastik gdzie wchodziła jakaś sprężyna ale mimo to wszystko działa prawidłowo.


Użytkownik mcgyver555 edytował ten post 23:00, 15.04.2018

  • 0

#13 owsikk

owsikk
  • Forumowicz
  • 113 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-R
  • KM:250+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:ep3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:03, 17.06.2015

Wstawicie jakieś foto poglądowe? Gruba jest ta pęknięta blacha?


  • 0

#14 sebasto

sebasto
  • Forumowicz
  • 244 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:0,5 w porywach do 0,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:28, 17.06.2015

U mnie dokładnie to samo wczoraj przerobiłem - Pęknięcie blachy mocującej pedał sprzęgła do ściany grodziowej. Sprzęgło skrzypiało podczas wciskania coraz bardziej aż w końcu biegi zaczeły haczyć lub w ogóle nie wchodzić ( sprzęgło nie było do końca rozłączone bo siła zamiast wciskać pompkę, odginała pękniętą blachę). Ponieważ nie miałem czasu na szukanie używki, mechanik mi to pospawał, ale mam wątpliwości czy dużo wytrzyma bo bardzo cienka i kijowa jest ta blacha. Inżynierowie Hondy powinni się wstydzić.

miałem to samo, tylko mnie wcześniej obżenili zbędną wymianą "uszkodzonego wysprzęglika", także radzę sprawdzać ten pedał, jak widać to nie odosobnione przypadki... pozdr


  • 0

#15 Rafrza

Rafrza
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Kwidzyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comford
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:52, 19.06.2015

Witam

 

Czy mozecie podesłac jakieś zdjęcia ?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, sprzęgło problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq