Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
V

problem z otwieraniem z centralnego

V CE7 centralny zamek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radish

Radish
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Ostrowiec Świętokrzyski / Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:iS
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan CE7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:48, 08.04.2014

Witam. 

Zgłaszam się z prośbą o pomoc w sprawie centralnego zameczka.

W mojej Hani CE7 jest centralny zamek, bez alarmu, bez pilota tylko sam kluczyk. Coś się stało i gdy wkładam kluczyk do drzwi kierowcy otwierają mi się tylko drzwi kierowcy i nie słychać działania tych silniczków. Natomiast gdy chcę zamknąć Hanię zamykają mi się wszystkie drzwi. Nie znam się na elektryce samochodu dlatego proszę was o pomoc byście mnie chociaż skierowali co sprawdzać a może mieliście identyczny przypadek ;( Z góry dziękuję za pomoc ;)


  • 0

#2 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • Skąd:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 08:51, 08.04.2014

Zamek nie daje informacji do centrali o otwarciu drzwi. Moze w samym zamku upalila sie sciezka albo uszkodzony przewod (ten inf centrale o otwarciu zamka) od zamka do centrali. Jesli te rzeczy sa dobre to zostaje przekaznik w centralce.


  • 0

#3 Radish

Radish
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Ostrowiec Świętokrzyski / Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:iS
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan CE7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:04, 08.04.2014

Sa to jakos szczegolnie widoczne kable? Jakis kolor?

Taptane z LG =]
  • 0

#4 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • Skąd:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 18:05, 08.04.2014

Jeśli do jutra nikt Ci nie powie co i jak to jutro sprawdze u siebie i dam Ci znać jakie przewody i jak wstępnie zdiagnozowac co się uszkodziło.
  • 0

#5 Radish

Radish
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Ostrowiec Świętokrzyski / Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:iS
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan CE7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:16, 08.04.2014

Dziekuje bardzo :D bylbym bardzo wdzieczny. Myslalem ze na otwieranie i na zamykanie sa oddzielne jakies bezpieczniki moze czy cos ale jednak czeka mnie wiecej pracy widze :(

Taptane z LG =]
  • 0

#6 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • Skąd:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 12:00, 09.04.2014

Sprawdzilem jak to u mnie wyglada. Zdejmij boczek drzwi kierowcy. Bedziesz mial na srodku drzwi szara kostke z 5 przewodami, 3 przewody beda grubsze (zolty z czerwonym paskiem, bialy z czerwonym paskiem i czarny) 2 pozostale beda cienkie (niebieski z bialym paskiem i nieb z czerwonym paskiem) to one nas interesuja. Przygotuj sobie kawalek drutu lub przewodu zeby zrobic zworke. Rozepnij szara kostke. Teraz sprawdzimy czy zepsul sie sam zamek czy cos na drodze od zamka do centralki sterujacej. Trzymajac w reku szara kostke, ta ktora idzie do kabiny i dalej do centralki, wloz jeden koniec zworki w pin od czarnego przewodu a drugi koniec w pin z przewodem niebiesko-bialym, jezeli bedzie reakcja zamkow to pol sukcesu. Teraz wyciagnij zworke z piniu z przewodem niebiesko-bialym (drugi koniec zworki caly czas na pinie z czarnym przewodem) i wloz w pin z przewodem niebiesko-czerwonym. Jezeli zamki znowu zareaguja to uszkodzony masz zamek w drzwiach kierowcy a dokladniej taki suwak wysylajacy polecenia do centralki. Sprawdz to a jesli nie bedzie tak jak napisalem to bedziemy dalej szukac.


Użytkownik lipson edytował ten post 12:01, 09.04.2014

  • 0

#7 Radish

Radish
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Ostrowiec Świętokrzyski / Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:iS
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan CE7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:03, 09.04.2014

Dzięki wielkie obecnie nie mam dostepu do Hani ale już w piątek wróce to to wszystko sprawdze :) Jeszcze raz wielkie dzięki ;)


  • 0

#8 Radish

Radish
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Ostrowiec Świętokrzyski / Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:iS
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan CE7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:03, 11.04.2014

Zrobilem jak kazales i musze powiedziec ze szukamy dalej. Zamek dziala ale jak podpiolem ten czarny z niebiesko czerwonym to nie otwiera sie a z nieviesko bialym sie zamykaja :(

Taptane z LG =]
  • 0

#9 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • Skąd:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 18:10, 11.04.2014

W takim razie albo przewód uszkodzony gdzieś dalej albo cewka przekaznika w centralce przepalona.
  • 0

#10 Radish

Radish
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Ostrowiec Świętokrzyski / Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:iS
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan CE7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:28, 11.04.2014

Kable ogolnie bardzo ladnie wygladaja. Sciemnilo sie wiec juz nie grzebalem nic wiecej ale jutro tam jeszcze moze zagladne :)

Taptane z LG =]
  • 0

#11 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • Skąd:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 22:39, 11.04.2014

Jutro dobiore sie do centralki i rozkminie jak sprawdzic czy wina lezy po stronie przewodow czy samej centrali. Jak bede cos wiedzial to sie odezwe.


  • 0

#12 Radish

Radish
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Ostrowiec Świętokrzyski / Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:iS
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan CE7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:09, 16.04.2014

I jak wymyśliłeś coś?Czy niestety czeka mnie wymiana centralki?
Nie mam alarmu ani otwierania pilotem, a chce sobie coś takiego zamontować i zastanawiam się czy poprostu nie kupic całego innego wraz ze sterowaniem pilotem i zamontować do Hani ;) tylko muszę mieć pewność że to o to sie rozchodzi :D


  • 0

#13 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • Skąd:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 17:41, 16.04.2014

Niestety brak czasu, ale może dziś wynajde chwilę i dam znać co zrobić żeby wykluczyć przewody i zacząć podejrzewać centralke.
  • 0

#14 kapi95

kapi95
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Rydzewo
  • Silnik:2,2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:ce7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:44, 20.04.2014

Witam, mam podobny problem. Tylko u mnie jest zamontowany alarm sterowany z pilota. Problem polega na tym ze, kiedy zamykam auto z pilota zamykają się wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy (problemu nie ma kiedy zamykam z kluczyka). Przy próbie otwarcia z pilota słychać ze się coś dzieje, lecz nie otwierają się żadne drzwi (tylko drzwi kierowcy są otwarte ponieważ jak już wcześniej mówiłem nie zamykają się). Kiedy zamknę samochód z kluczyka, a potem chce otworzyć go z pilota otwierają się wszystkie drzwi prócz drzwi kierowcy. Zamontowany alarm to seo concerto.


  • 0

#15 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • Skąd:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 09:49, 20.04.2014

Witam, mam podobny problem. Tylko u mnie jest zamontowany alarm sterowany z pilota. Problem polega na tym ze, kiedy zamykam auto z pilota zamykają się wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy (problemu nie ma kiedy zamykam z kluczyka). Przy próbie otwarcia z pilota słychać ze się coś dzieje, lecz nie otwierają się żadne drzwi (tylko drzwi kierowcy są otwarte ponieważ jak już wcześniej mówiłem nie zamykają się). Kiedy zamknę samochód z kluczyka, a potem chce otworzyć go z pilota otwierają się wszystkie drzwi prócz drzwi kierowcy. Zamontowany alarm to seo concerto.

Wyglada na padniety silownik albo jakis przewod od zasilania silownika mogl sie przerwac. To moze tez powodowac takie dziwne dzialanie innych zamkow.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: V, CE7, centralny zamek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq