Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Pompa sprzęgła Accord coupe


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:59, 22.08.2009

Nie dawno kupiłem accorda coupe. Poszła mi pompa od sprzęgła (widać poprzedni właściciel się nie popisywał). Chciałem wymienić ją na pompę od zwykłego accorda i okazało się, że nie pasuje bo przewód ma inne wejście/końcówkę. Byłem a ASO i tam powiedzieli, że mogą mi sprowadzić za 800 zł!!!! Dla porównania ta zwykła 108 zł. Miał ktoś kiedyś taki problem? Widzicie jakieś inne rozwiązanie niż 8 stów? Może da się coś wykombinować. Proszę o pomoc !!

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:44, 22.08.2009

Jeśli pompa jest taka sama to do głwoy przychodzi mi tylko jedno, przejściówka
na przewody.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:20, 22.08.2009

Pompa jest identyczna oprócz tego wejścia. Po prostu. A myślisz, że to można gdzieś kupić czy jakoś samemu dorobić?

#4 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:32, 22.08.2009

Nie wiem jak to wygląda więc się nie wypowiem co do kabli.

Ale Polacy to mądry naród. Wrzuć fotki i mądrzejsi Ci podpowiedzą.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:12, 23.08.2009

Nie wiem czy te zdjęcia coś dadzą ale...

Ogólnie ta pompka wygląda tak:


pompka


Rozchodzi sie o częśc gdzie wchodzi przewód

To z mojej HONDY accord coupe 2.0:

moja


To z nowej pompki do accord z intercarsu do accorda sedana:



nowa


Wiem, że nie za wiele tu widać ale wytłumaczę. Jak widać na zdjęciu nowej pompki w tym wejściu na przewód widać 2 takie wypustki czy pierścienie w środku. W starej jest taki jeden i dlatego przewód nie pasuje.

Myślałem o takim wyjściu. Biorę nową pompkę, do której kupuję przewód z normalnego accorda tylko wtedy nie wiem czy będzie pasował z drugiej strony do tej drugiej pompki do której idzie. Ewentualnie mogę wymienic i tą drugą pompkę i tak wyjdzie mi to taniej niż zamówić z hondy. OK nie wiem czy mnie zrozumieliście ale coś muszę wykombinować. Jestem dobrej myśli. Pozdrawiam.




IPB Skin By Virteq