Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Gumy drążka stabilizatora

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#31 Ciapatyz

Ciapatyz
  • Forumowicz
  • 459 postów
  • Skąd:Pasiecznik/Eitorf
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:52, 26.11.2016

Dobrze, że ja się nie zabrałem za wymianę. Sprawdziłem przed chwilą i się okazało, że nowe gumy są na 24 mm, a ja potrzebuję 27,2 :P 


  • 0

#32 nie2dampi

nie2dampi
  • Forumowicz
  • 192 postów
  • Skąd:zielona góra
  • Silnik:2.2
  • Wersja:i-CTDI
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:19, 02.12.2016

Ja kupilem.w haparts.pl
Kod znizkowy : sckpl
  • 0

#33 yaaro

yaaro
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:258
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:44, 28.09.2017

Odgrzeję temat, bo może komuś się przyda. Szukając pomocy w kwestii gum stabilizatora do mojej Acury TL trafiłem na ten wątek, ale mam już własne doświadczenia. Nie trzeba wcale opuszczać sanek/wózka aby wymienić te gumy. Wystarczy odkręcić śrubę, do której jest dostęp i zwyczajnie tą obejmę odgiąć do góry. Po zmianie tulei do ściśnięcia obejmy przydaje się niewielki ścisk stolarski (skręcany). Dla mechanika to szybka robota bo ma podnośnik i inny przydatny sprzęt. W warunkach garażowych zyskujemy przynajmniej dwie godziny roboty i unikamy kilku potencjalnych problemów, np.  ze śrubami sanek, których nie da się odkręcić, z brakiem dostępu do odpowiednich narzędzi, z warunkami, przez które opuszczanie sanek i leżenie pod autem, to trudny temat. Oczywiście odezwą się puryści finezji warsztatowych, którzy będą krzyczeć, że tak to robi pan Kaziu w swojej stodole, ale pomyślmy logicznie. Obejma nie jest wykonana z kruchego stopu. To tylko blaszana wytłoczka (czytaj plastyczna). Taki zabieg nie zagraża bezpieczeństwu, chyba, że obejma jest skorodowana. Sytuacja nie wymaga leżenia pod autem. Po ściągnięciu koła mamy piękny dostęp z boku. Oczywiście każdy zrobi, jak uzna za stosowne.

 

Ktoś powyżej napisał, że potrzebuje tulei gumowych o średnicy 27.2, inni tą błędną informację powielają. Guma owszem jest opisana takimi cyframi, ale one nie oznaczają średnicy gumy. Prawdopodobnie oznaczają średnicę stabilizatora, do jakiej są dedykowane. Może się wydawać bez sensu, ale do takich wniosków dochodzę (dlaczego? ->będzie na końcu). Oryginalne gumy opisane na boku jako 27.2 oraz 26.5 w rzeczywistości mają fi wewnętrzne 25,5 (+/- 0,2 mm) - zarówno te nieprzecięte, jak przecięte ale ściśnięte w palcach. Niedowiarkom wyślę fotkę od pracownika serwisu, jak mierzy oryginał suwmiarką oraz fotki z własnych pomiarów. Moje zużyte w najwęższym miejscu miały tą samą wartość, a opisane były jako HT27.2. Średnica mojego stabilizatora to też 25,5 mierząc z lakierowaną powłoką. Podróbki bywają ciaśniejsze np. 24,5  ale po rozcięciu nie robi to różnicy. Patrząc na oferty podróbek widzę, że występują dwie średnice LUB co gorsza, gumy są błędnie skatalogowane, a błąd powielany u różnych dystrybutorów, czyli jedni mierzą fizyczną średnicę, a inni bezmyślnie przepisują opis z oryginalnej gumy czyli 27.2.

 

Teraz info dla posiadaczy Acury TL. Samochód ten bazuje na płycie podłogowej amerykańskiego Accorda. Ten, którego znamy z Europy w USA występuje jako Acura TSX (oczko niżej w klasie). Gumy, o których piszę pasują od eurpejskiego accorda, podobnie jak wiele innych elementów zawieszenia i układu napędowego. Uwaga Acura TL z manualną skrzynią ma grubsze drążki stabilizatora niż wersje z automatem. Z informacji w internetach wynika, że średnice stabilizatorów Acury TL 2004-2008 wynoszą: dla manualnej skrzyni 27.2 / 20 mm (przód / tył), dla automatycznej skrzyni 25.4 / 17 mm. Mam manualną skrzynię i niewiedzieć czemu moje stabilizatory to 25.4 i 20 mm. Samochód pochodzi z Canady.


Użytkownik yaaro edytował ten post 08:07, 28.09.2017

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq