Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Drżenie w czasie ruszania


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 sadom

sadom
  • Forumowicz
  • 8 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:25, 23.09.2008

Witam,

mam pewien problem ze swoim samochodem. Występuje on sporadycznie, ale jest mega irytujący. Otóż czasami w ogóle nie jestem w stanie normalnie ruszyć. Puszczam sprzęgło jak zawsze i przy ruszaniu trzęsie całym samochodem. Efekt jest taki jakby byly pourywane poduszki a ja bym robil strzal ze sprzegla, a probuje ruszyc najdelikatniej jak sie da. Zaobserwowalem tez, ze ATR w ogole nie chce jechac na polsprzegle (tak jak sie jezdzi jak sie zdaje na prawko), trzesie sie jak cholera i ledwo co rusza. W kazdym innym samochodzie to jest przeciez mozliwe. Woz byl po dzwonie, wiec moglo sie cos schrzanic tylko pytanie co. Poduszka przednia silnika jest wymieniona boczne chyba tez gadaja, nie wiem jak tylna (moze jest zgnieciona po dzwonie?). Efekt jest jakby sprzeglo lapalo i odpuszczalo przy ruszaniu, sam nie wiem. Jak stoje w korkach to jest mega dramat, czasami jednak normalnie sie rusza bez problemu i nie ma zadnego problemu. Moze po 30 ruszeniu to wystepuje. Na pewno im wiecej osob wioze tym latwiej o taki efekt.

Jakies sugestie?
Pozdr

#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:49, 23.09.2008

pierwsze co pomyslalem to wlasnie poduszki silnika... utwierdziles mnie w tym mowiac ze autko mialo kolizje. Zacznij od sprawdzenia poduszek.

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:19, 15.10.2008

Dolaczam sie do postu, otoz przy ruszaniu czuc drgania. Jak sprawdzic czy poduszki sa wybite i gdzie one sa?

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:27, 17.10.2008

Na moje to sprzeglo, jak kupilem fure to nic takiego nie bylo, dzwona tez nie zaliczylem a od jakichs 6-ciu miesiecy mam to samo. Da sie z tym jezdzic bo jak wyczujesz sytuacje to bedziesz umial zniwelowac to do minimum no i nie zawsze tak sie dzieje, chyba zalezy tez od temp na zewnatrz. Przymierzam sie do wymiany sprzegla ale na razie brak funduszy :cry:

#5 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 20:54, 18.10.2008

Na 99% kończy się sprzęgło Identyczne objawy miałem w poprzednim aucie (Corolla) Przy ruszaniu ze świateł telepało całym przodem choć sprzęgło jeszcze nie ślizgało się. Mój mechanik od razu obstawił sprzęgło. Zaufałem mu i się okazało że miał rację. Jak wyciągnęli sprzęgło okazało się że zdecydowanie nadawało się do wymiany. Po wymianie sprzęgła wszystkie objawy zniknęły

#6 mario111-75

mario111-75
  • Forumowicz
  • 24 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:05, 23.11.2008

moja hania też drżała powód-wyrobiony wieloklin przy podporze półosi lewej tam gdzie nachodzi przegub wewnętrzny :B
ACCORD .............. i długo,długo NIC!!!

#7 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:27, 29.11.2008

no i jak sprzegło czy cos innego

#8 sadom

sadom
  • Forumowicz
  • 8 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:08, 27.05.2009

witam, nie bylo mnie tu na forum pare miechow, jakis problem mialem z haslem i z lenistwa nie chcialo mi sie tego ogarnac :) drzenie wystepuje z raz na miesiac teraz, sprzeglo kiedys zrobie i sie okaze co to bylo.

#9 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 07:29, 28.05.2009

dla mnie to na 100% sprzęgło- zapytaj w naukach jazdy jakie mają objawy kończącego się sprzęgła :-)

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:19, 16.06.2009

Jak dla mnie 90%sprzęgło 10% podpora półosi

#11 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:03, 16.06.2009

może sam docisk

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#12 sadom

sadom
  • Forumowicz
  • 8 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:12, 17.06.2009

podobno wlasnie docisk, ale i tak niebawem ze stanow sciagam sprzeglo z lekkim zamachem i powinno byc git.
mój ATR <<< CLICK

#13 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:30, 17.06.2009

Moim staruszkiem również szarpało/trzęsło przy ruszaniu a dodatkowo pojawiał się metaliczny dźwięk. Po wciśnięciu pedału sprzęgła również szumiało łożysko. Wymiana łożyska, docisku i sprzęgła spowodowała, ze wszystkie niepożądane efekty ustąpiły. Co więcej tarcza sprzęgła wcale nie wyglądała na bardzo zużytą.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#14 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:03, 17.06.2009

no dociski to dość słabe elementy w Hondach, w civicu miąłem zawsze coś, jak nie ciężko to głośno, itp, teraz w acco mam ciężko, ale czekam aż będzie głośno albo ślisko :-P

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:05, 25.06.2009

Mam tak samo. Ruszanie rano to tragedia. W pewnym momencie zaczyna szarpać, po prostu nie da się normalnie ruszyć, po rozgrzaniu problem znika. U mnie jest to wina sprzęgła. Przeglądałem pewne forum i tam ludziska proponowali trochę je przypalić, wydał mi się to ekstremalny sposób, no ale spróbowałem i szarpanie ustało całkowicie.Nie mam teraz żadnych problemów. Oczywiście nie zmienia to faktu, iż sprzęgło do wymiany ale przynajmniej wiem na czym stoję.

dodam, ze sprzęgło się nie ślizga




IPB Skin By Virteq