Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Ściąga przy hamowaniu


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:45, 21.08.2009

Otóż zaczeło mi ściągać przy hamowaniu w prawo. Tak naprawdę czuć że ściąga dopiero jak się maxymalnie zahamuje ze 100-120km/h. Jak się hamuje spokojnie to nic nie czuć, normalnie prosto hamuje. Ale jak się depnie w podłogę to ściąga, aż się dziś przestraszyłem.
Hamulce z przodu wymienione byłem na rolkach hamują idealnie równo 3.10/3.15
Natomiast tył też niby nowe klocki i tarcze( przejechane na nich 10tys km) z tym że lewy hamuje 2.0 a prawy 1.8 różnica wychodziła jakieś 13-15% słabiej hamował prawy tył.
Czy sam sobie odpowiedziałem na pytanie i to że mi ściąga na prawo jest spowodowane tym że tylny prawy mi słabiej hamuje?
Napewno ten prawy tylny był na początku przegrzany i prawdopodobnie ta tarcza jest krzywa i bije( pulsuje mi pedał hamulca przy hamowaniu)

[ Dodano: 2009-08-21, 23:35 ]
No i właśnie wróciłem z garażu, odpowietrzyłem cały układ hamulcowy. Zobaczymy co z tego wyniknie, najwyżej będę klocki i tarcze z tyłu zmieniał. (żona powiedziała że jestem chory :mrgreen: )

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#2 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:31, 22.08.2009

Być może to jest przyczyną. Mi diagnosta powiedział jak miałem różnice z tyłu 11% że nie powinno być więcej niż 10% różnicy.

#3 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:02, 22.08.2009

Seth - a tłoczki sprawdzałeś, równo biorą ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#4 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:35, 22.08.2009

Tłoczki są ok, pięknie wychodzą i się cofają.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#5 Guest_witkacy_*

Guest_witkacy_*
  • Guests

Napisano 09:23, 23.08.2009

Natomiast tył też niby nowe klocki i tarcze( przejechane na nich 10tys km) z tym że lewy hamuje 2.0 a prawy 1.8 różnica wychodziła jakieś 13-15% słabiej hamował prawy tył.
Czy sam sobie odpowiedziałem na pytanie i to że mi ściąga na prawo jest spowodowane tym że tylny prawy mi słabiej hamuje?


Na logikę to wydaje mi się, że słabsze hamowanie prawej strony powinno powodować ściąganie w lewo. Prawa strona hamuje wolniej, więc objeżdża wolniejszą lewą. Na zasadzie jak przy skręcaniu w czołgu :mrgreen: :mrgreen:

#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:49, 08.09.2009

No własnie też tak rozumowałem. No nic hamulce zostały odpowietrzone i faktycznie zwiększyła się siła hamowania i pedał jest bardziej twardy.

[ Dodano: 2009-08-23, 16:39 ]
Pojeździłem dziś troche i stwierdzam, że siła hamowania znacznie wzrosła, teraz hamulce są brzytwa! Pozatym tak jakby znikneło pulsowanie pedału hamulca które miałem
Czyli widocznie musiał być układ zapowietrzony.
No nic zobaczymy jak będzie dalej:-)
Dzięki wszystki za rady i wskazówki

[ Dodano: 2009-08-29, 13:23 ]
No i dziś byłem na sprawdzeniu płynu hamulcowego i tu szok mam praktycznie do wymiany płyn, mimo ze był wymieniany 10 miesięcy temu i przejechałem na nim 10tys km Jeszcze na czerwono się nie świeciło na skażniku, ale juz na pomaranczowo

[ Dodano: 2009-09-08, 15:48 ]
No i du.a łysa. Przejechałem jakieś 500km po odpowietrzeniu i znów siła hamowania lekko osłabła i zaczeło wracać pulsowanie hamulca i lekko ściąga przy hamowaniu z dużej prędkości tak jak wcześniej :-x Przynajmniej tak mi się wydaje. Napewno zaczął pulsować pedał hamulca :-/
No więc wygląda na to, jakby się zapowietrzył znów układ. Tylko w jaki sposób? Płynu nie ubywa, wycieków żadnych nie widze.
Jeszcze nie wymianiłem płynu hamulcowego, wynienie i zobacze może to cały czas wina płynu :?:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:00, 08.09.2009

Rozumiem ze badałeś czy gdzieś nie ma wycieków płynu? To może być bardzo mały wyciek i zaciąga delikatnie trochę powietrza.

#8 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:03, 08.09.2009

Rozumiem ze badałeś czy gdzieś nie ma wycieków płynu? To może być bardzo mały wyciek i zaciąga delikatnie trochę powietrza.


No możliwe ale tego wycieku nie mogę namierzyć, jeśli taki jest. Obadam jeszcze raz wszystkie przewody, szczególnie te elastyczne. Pewnie dziś się za to zabiore i przy okazji wymienie płyn.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#9 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:10, 08.09.2009

Sprawdz tloczek, moze delikatnie na jakims o-ringu sie poci...

#10 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:17, 17.09.2009

łoczki sprawdzane nic sie nie pocą.
Dokładnie sprawdze przewody elastyczne przy zaciskach bo one lubią puszczać.

[ Dodano: 2009-09-17, 14:16 ]
Wymieniony płyn hamulcowy.
Sprawdzone przewody elastyczne - nie ma oznak żadnych nieszczelności ani pęknięć.
Zobaczymy na ile pomogło.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:54, 22.09.2009

No więc wygląda na to, jakby się zapowietrzył znów układ.

Ewidentnie babelki widzisz w rurce podczas odpowietrzania ? Jezeli nie to nie sa zapowietrzone.

Dopompuj oponki wmiare rowno. Przesmaruj sworznie prowadzace zaciski, oczysc polaczenie klocek/blaszka, mozesz nawet delikatnie przesmarowac plynem hamulcowym. Rozpedz sie na prostej i bez hamowania zatrzymaj sie biegami, sprawdz organoleptycznie czy ktoras tarcza nie jest ciepla.
Jezeli ci sie chce rozbierz zacisk, wymienc gumki wszystkie.

#12 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:20, 22.09.2009

hmm zostają jeszcze do sprawdzenia pompy, hamulcowa i abs.. ale hmm

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#13 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:18, 01.10.2009

Narazie rozwiązany problem bijącego pedału hamulca. Winna była prawa tylna tarcza. Po wymianie tylnych tarcz i klocków samochód hamuje zdecydowanie lepiej i nic nie bije.
Wreszcie jest tak jak powinno być.
Poprawiłem zbieżność bo była skopana i przód jest ok ale tył dalej skopany, jade kolejny raz na ustawienie :-/

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq