Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Jakie klocki/tarcze VI gen.

VI tarcze klocki hamulcowe tarcze abe klocki abe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2763 odpowiedzi w tym temacie

#16 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:31, 03.09.2008

A może by tak zebrać więcej chętnych i zamówić większą ilość ATE to może i cena będzie promocyjna ??
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#17 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:13, 03.09.2008

No więc panowie napisałem do sklepu w sprawie tarcz i klocków na tył ATE oto odpowiedź:

Witamy. Tarcze hamulcowe tylne niewentylowane niemieckiej firmy ATE o symbolu 24.0110-0295.1 są dostepne na zamówienie z fabryki producenta w terminie około 4-6 tygodni w cenie 330,00 zł za komplet 2 sztuk. Klocki hamulcowe ATE 13.0460-5827.2 są również dostepne na zamówienie z fabryki producenta w cenie 140,00 zł za komplet.

Tak jak mówiłem straszny problem jest z tarczami na tył :-x
Są dostępne praktycznie tylko JC, Nipparts lub National (pojęcia nawet nie wiem czy to wogóle jakaś firma :-? ) Jakość ich oczywiście nie jest najlepsza :-x


Seth jak tak Ci zależy to poszukaj jeszcze tarcz i klocków firmy EBC - są super tylko nie znam konkretnych cen - polecam !!
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#18 malotamat

malotamat
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:01, 14.09.2008

tarcze EBC: http://sklep.tuning....odel=192#search
  • 0

#19 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
  • Skąd:W-wa / WB / WPR
  • Silnik:4.2
  • Wersja:A8
  • KM:335
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Limo
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:31, 15.09.2008

Ja bym polecil Tarcze EBC TURBO GROOVE ok 300zł sztuka
- Klocki EBC GREENSTUFF ok 200zł ale naprawde rewelka. wczesniej mialem to na astrze II i bylem bardzo zadowolony. Jest tez taka firma Mikoda co robi tarcze nacinane i went. ale niestety do mojej H nie ma na tył i nie bardzo chca zrobic, nie drogo za kompl. wychodzi i podobno tez sie dobrze na nich jezdzi.


W moim poprzednim samochodzie - Accordzie 1.8 00' (CG8) wrzuciłem na przód tarcze EBC Turbo Groove + klocki hamulcowe Green Stuff => WYMIATAŁY.
Niestety opony w fabrycznym rozmiarze 195/60 R15 były do nich 'za słabe'. Ale prawda taka ze praktycznie nie dało się ich zagotować. Polecam. Tylko cena może odstraszyć (ok 800zł za wszystko). Obecnie posiadam nawiercane tarcze zimmerman + klocki green stuff i... hamują pięknie, mimo ze nie jednokrotnie jest to zatrzymanie sie 140-0 km/h. Jedyny minus to pylenie się.
  • 0

#20 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:31, 29.09.2008

Panowie i Panie moje pytanie jak w temacie - i proszę o konkretne i przemyślane podpowiedzi, za które z góry dziękuję :B

Mianowicie mam mały kłopot w wyborze zestawu hamulcowego na przednią oś do Hondy Accord VI gen. 1.8 rok 1999.
Oto co mnie interesuje a nie mogę się zdecydować:
nr 1 - Tarcze EBC Turbo Groove + Klocki EBC Green Stuff - cena kompletu ok. 750zł
nr 2 - Tarcze Brembo + Klocki Ferodo Premier - cena kompletu ok. 500zł

A może jakiś inny porządny zestaw ??

Proszę o poważne podpowiedzi.
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:17, 29.09.2008

uwazam ze zestaw namber 1 bedzie odpowiedni jak dla Ciebie bo po torze to Ty chyba nie jezdzisz zeby szukac jeszcze czegos drozszego ;-)

mozesz jeszcze zwrocic uwage na tarcze TAROX-a, osobiscie polecam ;-)
  • 0

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:43, 29.09.2008

Osobiście NIE polecam zdecydowanie gładkich EBC do Accorda 6gen. -szczególnie jak masz problem z drganiami kierownicy przy hamowaniu przy obecnych tarczach. Bądź pewny że w razie kłopotów po założeniu jesteś na przegranej pozycji (chyba od razu trzeba prawnika). Obecnie mam drugi komplet OEM Honda - pierwszy również się nie sprawdził - ale wymiana od ręki, bez proszenia się, bez konieczności wykonywania "ekspertyz" itp.
  • 0

#23 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:08, 02.10.2008

Panowie zaproponowano mi taki zestawik:

Tarcza przód Zimmermann Sport (wiercona) + klocki przód EBC GreenStuff

Co o tym sądzicie ?? - ponoć warto - koszt ok. 680 zł !!
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:14, 02.10.2008

Witam forumowiczów

Właśnie przymierzam się do wymiany w swojej Hondzi przednich i tylnych klocków hamulcowych oraz tylnych tarcz. W waszych wypowiedzi jednoznacznie nie mogę wywnioskować czy faktycznie firma ATE jest godna polecenia. Wiem tylko tyle, że ASO w Toruniu właśnie tą firmę zaleca. Mi zależy tylko na tym czy właśnie ATE są jakościowo dobre i czy nie zużywają się w szybszym tempie niż inne zamienniki. Jeśli chodzi o ceny to zrobiłem mały zwiad w Toruniu i mogę podać kilka informacji, o to one:

Honda ASO:

Klocki przód ATE 280 zł netto
Klocki tył ATE 207 zł netto
Tarcze tył ATE 760 zł netto

InterCars Toruń

Klocki przód ATE 228 zł brutto
Klocki tył ATE 120 zł brutto
Tarcze tył ATE 244 zł brutto

Koledzy co powiecie jeszcze na marki TRW (Lucas) i Feredo ?

Z góry dziękuję za wasze opinie. ;-)
  • 0

#25 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
  • Skąd:W-wa / WB / WPR
  • Silnik:4.2
  • Wersja:A8
  • KM:335
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Limo
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:54, 02.10.2008

Panowie zaproponowano mi taki zestawik:

Tarcza przód Zimmermann Sport (wiercona) + klocki przód EBC GreenStuff

Co o tym sądzicie ?? - ponoć warto - koszt ok. 680 zł !!


Dokladnie taki zestaw mam u siebie :ok
- nie bija
- hamulce są bardzo przewidywalne
- moze ze 3 razy klocki przyjarałem i nadal wszystko pięknie działało
- mozna im zaufac ;)

Wielki minus to fakt ze green stuffy pyla :/ I trzeba fele czesciej czyscic.
Next time ja biore red stuffy (zalecane >200KM) - ale podobno sa dosyc twarde i piszcza i niszcza tarcze (szybciej).

Zastanow sie tez czy nie chcesz EBC Turbo Groove'ow ;) 750zł za taki zestaw to dobra cena

EDIT:

Tutaj sa foty moich turbo groove'ow z poprzedniej CG8:

http://img214.images...sc00081xqx3.jpg
http://img62.imagesh...sc00086xsb9.jpg

Tylko do takich tarcze trzeba miec szeroką opone => wtedy bedziesz sie zatrzymywał w miejscu :P
  • 0

#26 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:42, 03.10.2008

Dzięki Blade za radę ale narazię wypróbuję zestaw, który obecnie posiadasz a ja już zamówiłem, ok.
Ale naprawdę wielkie dzięki.
EBC mnie kręciło, ale czy do codziennej jazdy jest mi to tak naprawdę potrzebne ??
Myślę, że Tarcze (nawiercane) Zimmermann + klocki EBC Green Stuff sobie spokojnie poradzą !!
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#27 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Września
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:46, 15.10.2008

Ja tez szukałem kompletu na tył czyli tarcze i klocki.
Cięzko jest dostac jakis fajny zestaw na tył. W Poznaniu mamy taki sklep Japamoto maja czesci tylko do japońskich aut i panowie znaja sie troche na rzeczy ( tak mi sie wydaje ) jako ze juz nie moglem czekac i szukac kupilem tarcze Nipparts i klocki... nie pamietam ale dalem za nie 130zl.
Nie znam tych tarcz z tego co pisaliscie to nie sa chyba dobre, ale z drugiej strony to jest tylko tył, ja nie jezdzie w rajdach, nie hamuje codziennie z 200 do 0 wiec mysle ze dadza rade. Ostatnio u nich kupowalem klocki na przód i sa naprawde dobre, zero brudzenia felg a hamuja znakomicie.
Jak założe to dam znac jak sie spisuja.
  • 0

#28 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:13, 16.10.2008

No włąśnie ja też myślałem nad tymi NIPPARTS bo cena powalająca, jeden koleś wymienił na nie, przejechał 10tys km i absolutnie nie narzeka, więc może warto :roll:
Grzesiek jak założysz to daj znać, jeśli u ciebie też bedą sie dobrze sprawowały to też takie kupie.
A będziesz je sam wymieniał czy dajesz do fachowca?
Jeśli sam to warto jakbyś zrobił fotorelacje z wymiany, przyda się innym :ok
  • 0

#29 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
  • Skąd:W-wa / WB / WPR
  • Silnik:4.2
  • Wersja:A8
  • KM:335
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Limo
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:52, 16.10.2008

Tylną tarcze bardzo ciężko zagrzać więc taka lipna tarcza + dobre klocki mogą być.

Ja bede celował pewnie w Turbo Groove :P Bo przód jest mega mocny a tył taki jak u Was :/
  • 0

#30 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Września
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:23, 16.10.2008

jest jeszcze jeden powód dla które kupiłem te tacze - innych nie mieli :mrgreen: heheh no i w sumie dali mi 10% rabatu na całość :-D

Ja nie bede tego sam robił, daje do mechaniora, jutro bede mial zrobione to zaraz powiem co i jak, chociaz pewnie cos konkretnego to bede mogł powiedziec jak przejade tak 1000km.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, tarcze, klocki hamulcowe, tarcze abe, klocki abe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq