Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Opony na sezon zimowy (dot. 225/50 R 17)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:52, 19.08.2009

Powoli zaczynam się zastanawiać nad oponami na sezon zimowy. Do samochodu dostałem drugi komplet felg, ale bez opon i muszę sobie dokupić. Niby to jeszcze trzy miesiące czasu ale widziałem w sklepach internetowych terminy dostawy "kilka tygodni" więc trzeba się zastanawiać już dziś.

Czytając różne opinie w sieci zaskoczony jestem słabymi (w stosunku do tych najlepiej ocenianych, a nie ogólnie) wynikami opon Michelin :roll: Do tej pory zawsze je wybierałem.
Dużo przeczytałem dobrego o Goodyear'ach zimowych, ale jeszcze więcej o Toyo, a dokładnie tych:

Toyo S952 225/50R17 98V XL

Do tego znalazłem w miarę dobrej cenie i chyba je bym wybrał.
Jeździł ktoś już na nich w zeszłym sezonie? Jeśli tak to proszę się podzielić spostrzeżeniami.
  • 0

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:57, 19.08.2009

Ja polecam Goodyear Ultra Grip, aktulanie posiadam model 7+. Dobrze sie trzymaja, fajnie wygladaja i sa niesamowicie ciche.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:13, 19.08.2009

No właśnie Goodyear to mój drugi faworyt. Czytałem opinię osób które jeździły na jednych i drugich i pisali, że obie bardzo dobre, ale Goodyear szybciej się zużywa. Dla mnie nie problem bo ostatnio jeżdżę mniej, ale np. toyo jest jeszcze trochę tańsza (a trochę x 4 = sporo ;)) i dlatego się na nią nastawiam. Ale może i Goodyear? Tyle że w opisie znalazłem: Goodyear UG Performance 225/50R17 98V XL. Nie ma czy to 7+? Jak to sprawdzić?
  • 0

#4 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:17, 19.08.2009

Bo to inny model, tamta nazywa sie poprostu UltraGrip 7+. Przy opisie tej co podales znalazlem "Nowa kompozycja polimerów oparta jest na uznanej i sprawdzonej technologii wykorzystywanej w nagradzanej wielokrotnie oponie UltraGrip 7."
Siodemek chyba nie ma tym rozmiarze, co szukasz.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#5 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:31, 19.08.2009

W zeszłym roku nabyłem takie zimówki Toyo SnowProx S952 XL, z tym że w rozmiarze 205/55/16 (letnie na alu mam 225/45/17 - nie wyobrażam sobie przy profilu 45 jeździć zimą, a poza tym kupiłem od razu felgi stalowe 16". Dodam, że mam utwardzone i obniżone auto).
Polecano mi je, zaryzykowałem i nie żałuję ;-) Cena stosunkowo niska w porównaniu z innymi oponami, zachowanie zarówno na mokrej, jak i śliskiej nawierzchni bez zastrzeżeń, są ciche i nie odnotowałem nadmiernego zużycia paliwa (w testach był to spory minus).
POLECAM :!:
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:34, 19.08.2009

No dobra Panowie, to teraz mam po jednej dobrej opinii dla obu marek, czyli nadal się zastanawiam :-P

Może ktoś miał jakieś negatywne spostrzeżenia jeśli chodzi o któreś z tych opon? :roll:
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:51, 19.08.2009

Ja polecam Nokiany WR G2, pisałem o nich kiedyś więcej TUTAJ
Są to najlepsze zimówki na jakich miałem okazję (co więcej - przyjemność) jeździć
  • 0

#8 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 18:09, 19.08.2009

Poczytaj też opinie na TEJ stronce.
  • 0

#9 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:15, 19.08.2009

a może tutaj temat wałkowany na forum kilka razy.
Czy konieczne jest powielanie tematów ?
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:07, 19.08.2009

ja u siebie mialem nokiany WR'y i bylem super zadowolony. ciche, dobrze sie trzymaly na mokrej nawierzchni. na sniegu tez ok, ale tutaj to wiadomo ;-)


na przodzie mialem przez ostatnia zime yokohame avs czy jakos tak... jak dla mnie tragedia. bardzo glosne na suchej i mokrej nawierzchni a na swiezym sniegu od razu zaczynaly mielic nawet przy bardzo delikatnym ruszaniu...
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:39, 20.08.2009

a może tutaj temat wałkowany na forum kilka razy.


ok, racja, sorki za powielenie. Ale proponuje podpięcie tego wątku do tamtego jeśli jest możliwość bo nie ma tam słowa o Toyo, a z zebranych do tej pory opinii widzę, że jest porównywana do UltraGrip, a trochę tańsza.

Poczytaj też opinie na TEJ stronce.



dzięki,
  • 0

#12 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:54, 20.08.2009

rafal66, ja Tobie polecam japońską oponę do japońskiego samochodu: Yokohama W.Drive - bardzo dobre na śnieg, nawet kopny. Jedyna wada - na suchym stosunkowo głośne, ale generalnie podobnie jak wszystkie zimówki. Nie zgodzę się z opinią Maciaty - nie jeździłem jeszcze na lepszej zimówce (GY UG 7 miałem i w śniegu jest dramat w 3 aktach).

Kolejna opona godna polecenia: Pirelli Sottozero 2 - kolega ma w Abarth Grande Punto Essesse (180 koników w masie 1,2 tony...) - daje radę, również na kopnym śniegu (kolo mieszka pod W-wą, codziennie dojazd do biura i wcale nie wolno).
  • 0
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:58, 20.08.2009

również na kopnym śniegu


Dzięki za info. W sumie powinienem pytając sprecyzować, że opona będzie raczej na miejskie warunki plus trasy. Bardzo rzadko w zimie zapuszczam się w tereny mniej dostępne, a góry czy coś podobnego to i tak kłaniają się łańcuchy.

Na razie przeglądam opinie na polecanym opony.com.pl i jeśli nie jest to dzieło tylko działów PR a rzeczywiście użytkowników to będzie to cenna wskazówka :mrgreen:
  • 0

#14 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:SC/WB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:56, 20.08.2009

rafal66, ja Tobie polecam japońską oponę do japońskiego samochodu: Yokohama W.Drive - bardzo dobre na śnieg, nawet kopny. Jedyna wada - na suchym stosunkowo głośne, ale generalnie podobnie jak wszystkie zimówki.

No ja uważam, że strasznie głośne - one wyją. Na niektórych rodzajach nawierzchni bardziej, na innych trochę mniej ale wyją. Do jazdy po śniegu są ok.
  • 0
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#15 Simonides

Simonides
  • Forumowicz
  • 4 postów
  • Skąd:WN/LPU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:47, 26.08.2009

z doświadczeń:
- GoodYear przerabiałem UG6 - na szose/mokro/błoto ok, ale w sniegu głebszym nienajlepiej
- GoodYear zastapił Nokian WRG2 - duzo lepiej na sniegu, może głośniejsze bo w koncu budowa wskazuje na przeznaczenie bardziej sniegowe niz suchy asfalt, ale naprawde lecąc w alpy, czy na zaśnieżonych trasach zawsze jak po szynach
- Michelin Alpin - zawsze uważałem za dobry kompromis - dobre na mokro asfalt, radzą sobie równiez na sniegu ze względu na pewną kostkowa strukture
- Debica Frigo 8-) - kostka zatem duzo lepiej dawała po sniegu niz nawet UG6 :mrgreen:

wybór opony zimowej sprowadzam do wyglądu bieznika, im bardziej kostkowy tym lepiej w sniegu ale gorzej na asfalcie, trzeba określić gdzie jeździmy i na czym nam zależy ;-)
  • 0
CU1 oraz EP1/EJ9




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq