Skocz do zawartości


RODO w HAKP

"Klikanie" pedału sprzęgła


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:22, 18.08.2009

Szanowni,

Własnie zauważyłem (przy 10k km), że przy szybkim wciskaniu sprzęgła wydaje ono dźwięk, który może przeszkadzać. Dzisiaj zwizytowałem serwis w Wieliczce i okazało się, że oni już wcześniej spotkali się z tą dolegliwością.
Niestety, nie ma na to jeszcze żadnej akcji serwisowej, a wymiana nawet pedału sprzęgła nic nie zmienia. Powiedzieli, że moga nasmarować sprężynki, które hałasują, ale i tak to będzie rozwiązanie tymczasowe na około 2000 km. Umówię się więc we wrześniu na tę prowizorkę, jeśli Honda nie ogłosi jakiejś akcji serwisowej wcześniej. Na co szczerze mówiąc nie liczyłbym...

Pozdrowka
Witek

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:05, 18.08.2009

Kolego, napisz ładne podanie A4 do centrali Honda Polska. Zobaczysz, że na pewno pomogą. Pozdrawiam

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:29, 18.08.2009

He, he, he - przepraszam, ale na bazie naszych doświadczeń z ich pomocą w sprawie zakłóceń CB radia, to szkoda papieru A4 na list :|

Pozdrówka
Witek

[ Dodano: 2009-09-16, 16:05 ]
I wciąż klika. Okazało się, iż klikają czujniki położenia sprzegła. Sprawdzaliśmy nawet w Accordzie stojącym w salonie - też klika!
Ciekawe, czy Honda to usunie, czy też będzie to "ficzer" odróżniający ten samochód od innych? ;)

Pozdrawiam
Witek

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:44, 20.10.2009

[ Dodano: 2009-09-16, 16:05 ]
I wciąż klika. Okazało się, iż klikają czujniki położenia sprzegła. Sprawdzaliśmy nawet w Accordzie stojącym w salonie - też klika!
Ciekawe, czy Honda to usunie, czy też będzie to "ficzer" odróżniający ten samochód od innych? ;)

Niestety, to ficzer :-( Klika właśnie jakiś wynalazek wykrywający wciśnięcie sprzęgła (na potrzeby Cruise Control i "genialnego" wskaźnika UP/DOWN). Mogliby tam dać jednak coś cichszego - w Passacie z 99r. nic nie było słychać, a też wykrywał wciśnięcie sprzęgła. Poza tym pedał hamulca nie ma takiej opcji (bo wystarczy sam czujnik do świateł) - nie mogliby z niego skopiować pomysłu?

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:23, 20.10.2009

Panowie jak mają to poprawić skoro już w VII gen jest z tym problem i jakoś ASO rozkłada ręce.Takie smarowanie rzeczywiście starcza na jakiś czas.

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:50, 20.10.2009

U mnie klikanie też występuje, ale bardzo słabe (może się dopiero rozkręca) na tyle, że nie zwróciłem na nie uwagi (dopiero Mikołaj na którymś spocie stwierdził, że i u mnie to występuje).
Ale co do VII to tam miałem stękanie a nie klikanie :lol:
Jedyne wyjście - kupić automat :-P

#7 Kylek

Kylek
  • Forumowicz
  • 94 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:18, 20.10.2009

u mnie tez klika a mam honde z 99 roku,wiec nie liczylbym na poprawke.Z drugiej strony mi to nie przeszkadza !! Metoda na problem jest kupno automatu(jak wspomnial kolega wyzej) lub auta bez tempomatu :P :))))))) a na powaznie zapodajcie sobie radyjko troszke glosniej i powinno byc OK :)




IPB Skin By Virteq