Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Lakier proszkowy - zeszlifowanie do gołego

felga rant polerka proszkowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rastarpce

Rastarpce
  • Forumowicz
  • 593 postów
  • Skąd:Pabianice - Łódzkie
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:230
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:45, 18.03.2014

Cześć. Oddałem felgi do malowania proszkowego ale lakiernik nie podjął się zeszlifowania farby z rantów by je spolerować bo twierdzi, że to jest babranina i jemu się nie chcę. Więc moje pytanie, czy można zrobić to samemu i czy faktycznie to tyle "babrania" się z tym ? Chciałbym mieć polerowane ranty, a nie felgi całe w jeden kolor.


  • 0

Accord CD7

 

 


#2 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
  • Skąd:BIA
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Turas
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:33, 18.03.2014

Kupujesz scansol lub coś innego do podrywania lakieru. Im więcej chemicznie to zrobisz tym mniej tarcia papierem. Raczej nie zejdzie do gołego aluminium więc najpierw papier 100 i trzesz dotąd aż pojawi się aluminium oczywiście robisz to wzdłuż rantu. Następnie papier np 240, 500, 1000, 1500, 2000, 2500 ( od 500 w górę bierz papiery wodne ) i dotąd trzesz aż pozbędziesz się zarysowań. Na koniec np Autosol w łapkę, nakładasz na bawełnianą szmatkę i ogień po rancie aż będzie błyszczał :)

 

Dla przykładu tak wyglądały moje fele w poprzednim sezonie:

c1a28ea57d88d34dm.jpg

A tak wygląda ta sama felga teraz:

53b2be0ef9558238m.jpg

 

Musiałem przebić się przez coś co niby było farbą (ten kolor czarny ) no i fabryczny lakier z podkładem. Jak zrywałem lakier to była załamka bo felgi były tragicznie podrapane jednak jakoś sie udało choć trochę to zamaskować no i wypolerować parapety.

Oczywiście można założyć felgę na jakąś maszynę lub na auto, odpalić i trzymać papier w jednym miejscu jednak lepiej jest trochę się pomęczyć niż wkręcić palce pomiędzy ramiona ;)


Użytkownik Beef edytował ten post 21:36, 18.03.2014

  • 0

 


#3 Rastarpce

Rastarpce
  • Forumowicz
  • 593 postów
  • Skąd:Pabianice - Łódzkie
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:230
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:48, 18.03.2014

Właśnie o coś takiego mi chodziło :) wielkie dzięki Beef za wyczerpującą wypowiedź, na pewno spróbuję to zrobić jak już będę miał felunki w domciu. Efekt jest super więc chęci moje wzrosły :)


  • 0

Accord CD7

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq