Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Koszt zawieszenia VI

VI Zawieszenie koszty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Owak

Owak
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:20, 03.03.2014

Witam czy ktoś z was wymieniał całe zawieszenie w VI? Chodzi mi o sworznie  tuleje itp, nie  całe elementy. Wymienialiście na oryginalnych częściach czy zamienniki? Jaka firme polecacie?

Pozdrawiam


  • 0

#2 TomekVI

TomekVI
  • Forumowicz
  • 185 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:47, 03.03.2014

Cześć,

ostatnio wymieniałem sworznie wahacza dolnego przód - kupiłem YAMATO, od razu odradzam. Sworzeń od strony którą się wbija ma wybrzuszenie które zawadza o ABS (zęby na obudowie przegubu) wbiłem na maxa a i tak na zakrętach lekko zawadzało (już się wyrobiło :-) ).

 

Wymieniałem też łączniki stabilizatora przód i sworznie wahacza górnego przód też YAMATO, zrobiłem na nich dopiero 10k km i jak na razie jest ok (YAMATO nie należy do najlepszych ale jest cenowo dobre xd)


Użytkownik TomekVI edytował ten post 21:52, 03.03.2014

  • 0

5,6,7


#3 gość198777

gość198777
  • Forumowicz
  • 109 postów
  • Skąd:epicentrum KUTNO
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:13, 03.03.2014

U mnie były wymieniane sworznie wahaczy górnych przód.Kupiłem OYODO,koszt 2 sworzni 100zł + robocizna znajomego mechanika też 100zł.Wcześniej zaraz po zakupie auta wymieniłem prawy przedni łącznik stabilizatora.Wybór padł na pierwszy lepszy dostępny w pobliskim sklepie motoryzacyjnym :) DENCKERMANN koszt ok 35zł sztuka.Na łączniku zrobiłem  8 tys km a na sworzniach 4 tys i jak na razie wszystko jest ok


Użytkownik gość198777 edytował ten post 23:21, 03.03.2014

  • 0

#4 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 07:28, 05.03.2014

Za same tuleje na cały zawias musisz liczyć c.a. 1000 PLN, nie ważne czy OEM, czy POLI. Można szukać ew. jakichś zamienników, ale znajdziesz tylko kilka elementów - wszystkich na pewno nie. Do tego robocizna z przełożeniem. Ceny łączników, gum, sworzni, końcówek drążków, poduszek itp - to już możesz sobie sprawdzić w katalogach, np. IC lub na allegro. Tak czy siak - ok 2k PLN trzeba liczyć minimum.


  • 0

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:44, 05.03.2014

Yamato i Oyodo to jedna lipa - cena dobra ale jakośc porażka - tzn raz się trafi ok a raz kupa totalna i po 5-10 tys km pada


  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 ccubas

ccubas
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:salon Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:46, 19.03.2014

Yamato i Oyodo to jedna lipa - cena dobra ale jakośc porażka - tzn raz się trafi ok a raz kupa totalna i po 5-10 tys km pada


Wymieniam aktualnie cale zawieszenie z tylu, polecam zdemontowac wozek jako 1 tap. W dalszej kolejnosci nalezzy rozkrecac kolejno wahacze i zbierac sruby of nich jest ich wszystkich 16 szt.(1 szt w ASO OK 30 zl) warto miec schemat.
W mom przypadku kilka srub nie dalo sie wykrecic nawet za pomoca palnika trzeba by lo ciac.Wozek Mona wypiaskowac i pomalowac napewno sie to my przyda, take samo z plukaniem zbiornika paliwa .Tulejki metalowo gumowe tylnej piasty mozna kupic w ASO. koszt OK 40 zl szt w zamienniki typu 555 lub oyodo itp nie polecam
  • 0

#7 ccubas

ccubas
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:salon Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:50, 20.03.2014

Należy jeszcze zobaczyć jak wygląda sprawa zabezpieczenia antykorozyjnego na wysokości sanek tylnych a dokładniej nad nimi. Trzeba się liczyć z ewentualnym zakupem odrdzewiacza i puszki farby podkładowej i zabezpieczającej . Wózka tylnego zawieszenia nie demontuje się prawie wcale ( duży koszt robocizny+ czas). Wzdłuż osi pojazdu po lewej i prawej stronie biegną podłużnice tylne które mogą posiadać ślady korozji. W moim przypadku w opisanym wyżej miejscu po zdemontowaniu wózka zobaczyłem brak zabezpieczenia antykorozyjnego na całej  i ogniska rdzy a jestem 1 właścicielem pojazdu.     


  • 0

#8 Pyra

Pyra
  • Forumowicz
  • 1022 postów
  • Skąd:Rzeszów / USA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8 / sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:02, 20.03.2014

Należy jeszcze zobaczyć jak wygląda sprawa zabezpieczenia antykorozyjnego na wysokości sanek tylnych a dokładniej nad nimi. Trzeba się liczyć z ewentualnym zakupem odrdzewiacza i puszki farby podkładowej i zabezpieczającej . Wózka tylnego zawieszenia nie demontuje się prawie wcale ( duży koszt robocizny+ czas). Wzdłuż osi pojazdu po lewej i prawej stronie biegną podłużnice tylne które mogą posiadać ślady korozji. W moim przypadku w opisanym wyżej miejscu po zdemontowaniu wózka zobaczyłem brak zabezpieczenia antykorozyjnego na całej  i ogniska rdzy a jestem 1 właścicielem pojazdu. 

masz jakieś foto story ? Mogłeś zrobić faq do działu zrób to sam


  • 0

#9 ccubas

ccubas
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:salon Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:35, 20.03.2014

Foty wykonam  i opisze całą akcje łącznie z przygodami zakupu drugiego wózka na alegro który okazał się złomem . Auto mam rozkręcone w garażu 


  • 0

#10 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 21:42, 20.03.2014

jak zamiennik to tylko CTR. Moje sworznie i łączniki mają już 50 kkm i dalej cisza. :) Nie mam zamiaru nawet próbować innych wynalazków. 

 

Polecam w tym celu kontaktować się z wolkiem lub baeer.pl


Użytkownik Miloszzz edytował ten post 21:43, 20.03.2014

  • 0

#11 Pyra

Pyra
  • Forumowicz
  • 1022 postów
  • Skąd:Rzeszów / USA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8 / sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 09:45, 21.03.2014

jak zamiennik to tylko CTR. Moje sworznie i łączniki mają już 50 kkm i dalej cisza. :) Nie mam zamiaru nawet próbować innych wynalazków. 

 

Polecam w tym celu kontaktować się z wolkiem lub baeer.pl

ccubas rób ładne foto story... !
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq