Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Hałas podczas jazdy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sebek

Sebek
  • Forumowicz
  • 35 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:41, 11.08.2009

Na początek pozdrawiam wszystkich klubowiczów! Podczas jazdy robi się głośno w środku. Najbardziej jest to słyszalne przy prędkości 60-90km/h. Moim zdaniem są to łożyska przednie, czy ktoś zna dobry sposób na sprawdzenie, upewnienie się, czy to ta usterka. Z góry dziękuję.
Sebek

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:47, 11.08.2009

samochód do góry, koła na luzik i rozpędzić - urządzenie dość proste silnik elektryczny i koło pasowe na osi, moi mechanicy maja takie cudo - przydatna maszyna

#3 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:48, 11.08.2009

Podniesc auto i zakrecic kolem.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#4 Sebek

Sebek
  • Forumowicz
  • 35 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:06, 11.08.2009

Wcześniej miałem Prelude i podczas jazdy przy skręcaniu w lewo i w prawo hałas się nasilał bądż ustawał. Stąd wiedziałem, że to łożyska, nawet którego koła, stąd diagnoza była trafna.A teraz nie mogę tego sprawdzić w ten sposób, ponieważ przy kręceniu w lewo jak i w prawo hałas jest taki sam.
Sebek

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:37, 11.08.2009

Sprawdzales czy opony nie są wyzabkowane? jesli nie potrafisz tego sam ocenic podjedz do byle kapciarza. U mnie tez jest glosno - hałas i dudnienie, podejrzenie padlo odrazu na łożysko jednak okazalo sie ze to zniszczone opony.

#6 16v

16v
  • Forumowicz
  • 131 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:54, 11.08.2009

Bardzo możliwe ,że to opony.
U siebie początkowo też podejrzewałem łożyska , ale po zmianie opon na zimówki dżwięk się zmienił i jest dużo ciszej ( tak , tak , zimówki mam cichsze od letnich)

#7 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 21:03, 11.08.2009

po zmianie opon na zimówki dżwięk się zmienił i jest dużo ciszej ( tak , tak , zimówki mam cichsze od letnich)


... ja też.

Sebek, kup sobie dwie tanie używki i załóż. Powinno pomóc. Za chwilę i tak będziesz myślał o zmianie na zimówki, więc nie warto inwestować w nowe. A na wiosnę kupisz sobie nowiutkie kapciuszki ;-)

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#8 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:00, 12.08.2009

W naszych accordach ząbkowanie opon szczególnie z tyłu to normalne zjawisko,
występuje u każdego prędzej czy później.

Tylko dziwne że słyszysz to z przodu.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#9 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 08:05, 12.08.2009

Sebek, czy ten hałas jest od pierwszego dnia posiadania hondy, czy pojawił się później. Może coś było powodem pojawienia się hałasu - uderzenie w krawężnik, wymiana opony ...
Sprawdź czy wszystkie opony masz w tym samym rozmiarze i tego samego typu/marki/,

#10 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 10:05, 12.08.2009

A może po prostu tylne opony zostały przełożone na przód? Jak zakładałem letnie, to zamienili mi parę tylną z przednią i hałas przeniósł się do przodu :-)

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#11 Sebek

Sebek
  • Forumowicz
  • 35 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:01, 12.08.2009

Przed chwilą wróciłem z pracy i dziękuję za odpowiedzi, podpowiedzi! To co mówicie może mieć sens , ponieważ na wiosnę kupiłem nowe alusy 16-tki i opony letnie używki. Na początku było dobrze a po czterech miesiącach pojawił się ten hałas(głośne, denerwujące wycie). Jutro pojadę do wulkanizacji sprawdzić te opony. Pozdrawiam.
Sebek

#12 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:28, 12.08.2009

Jak na razie to najtańszym sposobem sprawdzenia czy to nie łożyska to udać się do pierwszego lepszego warsztatu np.od zawieszeń gdzie pracownik na podniesionym samochodzie stetoskopem sprawdzi prawidłowość działań łożysk,a dopiero później można przejść do kupna opon.

#13 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:55, 12.08.2009

Przed chwilą wróciłem z pracy i dziękuję za odpowiedzi, podpowiedzi! To co mówicie może mieć sens , ponieważ na wiosnę kupiłem nowe alusy 16-tki i opony letnie używki. Na początku było dobrze a po czterech miesiącach pojawił się ten hałas(głośne, denerwujące wycie). Jutro pojadę do wulkanizacji sprawdzić te opony. Pozdrawiam.


a jak sprawdzisz to oponki ?
jedyne wyjście to założenie innych na wszystkie cztery koła - dostaniesz nówki albo inne używki na próbę ?

#14 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:14, 13.08.2009

Jesli sie nie pałuje to jest szansa ze wyząbkowana opona się wyrówna na przedniej osi.

Jeśli hałas pojawił się po jakimś czasie to najprawdopodobniej powodem tego było poprostu zużycie bieżnika. Zamień przód z tylem i obadaj jak wtedy będzie się prezentował ten hałas.

#15 Sebek

Sebek
  • Forumowicz
  • 35 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:55, 13.08.2009

Byłem dzisiaj u oponiarza i sprawdził moje opony, stwierdził iż są w dobrym stanie(równe zużycie bieżnika bez ząbkowania). Sprubuję zamienić jeszcze przód z tyłem, tak jak kolega podpowiada. Jeśli to nie pomoże to wychodzi na łożyska(przód). Jeszcze odwiedzę mechanika na osłuchanie i wtedy będę miał 100% pewności. Zobaczymy co powie?

[ Dodano: 2009-08-24, 20:29 ]
Cześć! Wszystko się wyjaśniło, ten hałas to łożysko (lewe przednie). Koszty jakie poniosłem, to łożysko-140 pln + wymiana 80 pln. Teraz jest cicho aż chce się jechać. Do zobaczenia na drodze.
Sebek




IPB Skin By Virteq