Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

wycięcie katalizatora a wzrost mocy

VI katalizator strumienica wydech

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#16 Mazurek 94

Mazurek 94
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Puławy/Lublin/Kozienice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:28, 19.10.2015

Pomimo że u mnie katalizator chyba jest w bardzo dobrym stnie to może i ja bym coś takiego u sb zrobił :D


  • 0

#17 kowalchełm

kowalchełm
  • Forumowicz
  • 280 postów
  • Skąd:Chełm / Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 20:58, 19.10.2015

również polecam wymianę ... zrobiłem to u siebie w F20B6 rok temu .... może więcej mocy nie ma ale nie zaszkodziło


  • 0

Sicilian Red ACCORD by KOWAL  >> KLIK <<
 


#18 lysymlk

lysymlk
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Działdowo
  • Silnik:F23
  • Wersja:type-v
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:06, 11.06.2017

Dobra panowie może i ja bym wywalił kata ale co wtedy z robić z drugą sondą która właśnie w nim siedzi?

 

 może to też do 2.3 podejdzie?

 

http://allegro.pl/ho...6819684733.html


Użytkownik lysymlk edytował ten post 15:27, 11.06.2017

  • 0

#19 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1721 postów
  • Skąd:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 14:41, 03.07.2017

W tym linku co podrzuciłeś masz nawet emulator - drugą sondę wkręcasz właśnie w to i błędu brak. Sonda zostaje tak jak była, tyle, że dochodzi dodatkowa tulejka (emulator) oddalająca ją od spalin... 


  • 0

#20 lysymlk

lysymlk
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Działdowo
  • Silnik:F23
  • Wersja:type-v
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:27, 24.09.2017

Kat usunięty i wstawiony ten tłumik z linku z prostym emulatorem, po tygodniu jazdy brak checka spalanie na tym samym poziomie auto żwawsze kręci wyżej i szybciej, lepiej czuć v-tec. Jest troszkę głośniej niż z katem ale fajnie to brzmi.

Niestety nie rozwiązało to problemu szarpania...

Zabieg na + :duch:


  • 0

#21 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 08:53, 24.09.2017

Hej :)
Koledzy, a co ze spalinami, a konkretniej spełnianiem określonych norm?
Ja nie jestem szalonym ekologiem, ale najbliższe badanie techniczne może zmącić Waszą radość i zadowolenie z tej operacji...
Był ktoś z Was zweryfikować poziom emisji po tym zabiegu?
Jako przykład można podać Kolegów z Wrocławia, gdzie takie numery nie przechodzą.
Na dodatek zapewne czytaliście najnowsze pomysły rządzących - ma być zbieranych więcej informacji, a przede wszystkim płatność i wpis do bazy CEP ma być zawsze, niezależnie od wyników badania (płatność z góry i wpisanie powodu 'odrzucenia' auta).
Po takim wpisie nie widzę opcji, żeby nawet znajomy diagnosta klepnął przegląd tego samego, czy następnego dnia...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#22 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 09:46, 24.09.2017

Hej :)
Koledzy, a co ze spalinami, a konkretniej spełnianiem określonych norm?
Ja nie jestem szalonym ekologiem, ale najbliższe badanie techniczne może zmącić Waszą radość i zadowolenie z tej operacji...
Był ktoś z Was zweryfikować poziom emisji po tym zabiegu?
Jako przykład można podać Kolegów z Wrocławia, gdzie takie numery nie przechodzą.
Na dodatek zapewne czytaliście najnowsze pomysły rządzących - ma być zbieranych więcej informacji, a przede wszystkim płatność i wpis do bazy CEP ma być zawsze, niezależnie od wyników badania (płatność z góry i wpisanie powodu 'odrzucenia' auta).
Po takim wpisie nie widzę opcji, żeby nawet znajomy diagnosta klepnął przegląd tego samego, czy następnego dnia...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona

Zawsze można pomyśleć o katalizatorze pokroju produktów Vibrant, które pozwalaja spełniać normy, ale jednocześnie nie dlawia silnika. Ja szukam podobnego rozwiązania.
  • 0

#23 lysymlk

lysymlk
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Działdowo
  • Silnik:F23
  • Wersja:type-v
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:34, 24.09.2017

Jeżeli chodzi o spaliny to z wydechu bardziej nie śmierdzi a co do spełniania norm to pojęcia nie mam gdyż jest to moje piąte auto w życiu i stacji diagnostycznych już trochę odwiedziłem zwłaszcza że trzykrotnie zmieniałem miejsce zamieszkania i nigdy żaden diagnosta nawet nie wspomniał o badaniu spalin. Myślę że nadal tak będzie a ja na pewno nigdy o to nie poproszę. Wszystko zależy gdzie kto mieszka, robi przeglądy. W mniejszych miejscowościach uważam że niema czym się martwić.


  • 0

#24 Hymphh

Hymphh
  • Forumowicz
  • 246 postów
  • Skąd:Marklowice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:LS-R
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:41, 24.09.2017

Jeżeli chodzi o spaliny to z wydechu bardziej nie śmierdzi a co do spełniania norm to pojęcia nie mam gdyż jest to moje piąte auto w życiu i stacji diagnostycznych już trochę odwiedziłem zwłaszcza że trzykrotnie zmieniałem miejsce zamieszkania i nigdy żaden diagnosta nawet nie wspomniał o badaniu spalin. Myślę że nadal tak będzie a ja na pewno nigdy o to nie poproszę. Wszystko zależy gdzie kto mieszka, robi przeglądy. W mniejszych miejscowościach uważam że niema czym się martwić.

jestem tego samego zdania, z ciekawości w mojej okolicy każdym autem robiłem przegląd na innej stacji, matiz, vw up i mój acco na pełnym przelocie jak był, ani słowa na temat wydechu/katów/badania spalin. Spokojnie panowie :) 


  • 0

#25 f18b2

f18b2
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:58, 24.09.2017

Od przyszłego roku badanie emisji spalin jest obowiązkowe, obecnie to tylko pierwszy przegląd w kraju jak jest to robią pomiar a tak to jeszcze mają w dupie.  Jak długo?
Pożyjemy zobaczymy ;-)


  • 0

#26 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5247 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 17:21, 24.09.2017

Kat Katem .Ciekawe co z połową,kopcichów bez dpf-u ?

Użytkownik Wlodar edytował ten post 08:09, 25.09.2017

  • 0
                       

#27 piootrRz

piootrRz
  • Forumowicz
  • 902 postów
  • Skąd:rzeszow
  • Silnik:k24
  • Wersja:Rakieta ☺
  • KM:262/275nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 07:36, 25.09.2017

U mnie w Rzeszowie na pewnym skrzyżowaniu stoi policją takim większym autem i kontrolują co drugie auto jeśli chodzi o spaliny . A ja byłem ostatnio na przeglądzie a ma cały wydech z kwasu to gość wszedł pod auto popatrzyl i powiedział koło jeden z niewielu co wstawia katalizator do wydechu a ma katalizator taki Magnaflow. Ale nic do wydechu nie wkladal.
  • 0

#28 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 10:47, 25.09.2017

ja już pisałem  o tym w zeszłym roku, mi na jednej stacji nie podbili przeglądu za spaliny


  • 0

#29 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 12:27, 25.09.2017

Hej :)

ja już pisałem  o tym w zeszłym roku, mi na jednej stacji nie podbili przeglądu za spaliny

Tyle, że póki co możesz podjechać na inną i śladu po tym nie ma w systemie... po ew. zmianach już te numery nie przejdą...

 

Sam jestem ciekawy czy to wprowadzą, a jeśli tak, to jak będzie z egzekwowaniem przepisów

Tomek


  • 0

#30 Guest_damian_acc_*

Guest_damian_acc_*
  • Guests

Napisano 14:59, 25.09.2017

Ja z ciekawości byłem na pomiarze spalin po wyjęciu kata. Nie ma szans, nasze samochody bez katalizatora badania nie przejdą jak pomiar będzie obowiązkowy.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, katalizator, strumienica wydech

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq