Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Dywaniki gumowe VII gen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
242 odpowiedzi w tym temacie

#196 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 20:47, 28.04.2017

Hej :)

Koledzy, tak się przypadkiem zdarzyło, że mam u siebie wszystkie trzy komplety polecane na forum (Doma, MotoHobby i Prismat).

Postaram się zrobić jakieś porównanie tych dywaników i napisać swoje wrażenia (pewnie fotki też się pojawią)...

Tylko muszę znaleźć chwilkę czasu...

 

Pozdrawiam

Tomek

 

P.S. na pierwszy rzut oka MotoHobby i Doma są bardzo zbliżone jakością materiałów, grubością... nawet zapakowane są identycznie...


  • 0

#197 Arek1984

Arek1984
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Milanówek
  • Silnik:2.0
  • Wersja:tourer
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:44, 12.07.2017

Te dywaniki mają co prawda wyższy rant i są głębsze, ale nie będą Ci pasowały (zwłaszcza ten od strony kierowcy). Ten kto to wystawia i pisze takie rzeczy powinien zawisnąć :bicz:
W zeszłym roku kupiłem taki oto komplet na zimę i jest super:

http://moto.allegro....oryginalne.html

Jest przede wszystkim idealnie dopasowany do Accorda VIIgen. i wcale nie jest taki płytki jak widać na zdjęciach.
A propos tego co napisałem na wstępie - porównaj sobie jak wykrojony jest jeden i drugi dywanik dla kierowcy. Chcesz mieć dobrze dopasowane, kup te które podałem w linku.
POLECAM JE!!!


Witam.

 

Te dywaniki mają co prawda wyższy rant i są głębsze, ale nie będą Ci pasowały (zwłaszcza ten od strony kierowcy). Ten kto to wystawia i pisze takie rzeczy powinien zawisnąć :bicz:
W zeszłym roku kupiłem taki oto komplet na zimę i jest super:

http://moto.allegro....oryginalne.html

Jest przede wszystkim idealnie dopasowany do Accorda VIIgen. i wcale nie jest taki płytki jak widać na zdjęciach.
A propos tego co napisałem na wstępie - porównaj sobie jak wykrojony jest jeden i drugi dywanik dla kierowcy. Chcesz mieć dobrze dopasowane, kup te które podałem w linku.
POLECAM JE!!!

Witam

A dokładniejszy link na tę stronę z wycieraczkami do hondy to można, bo mi wskakuje strona startowa allegro...?


  • 0

#198 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 07:58, 12.07.2017

Hej :)
Muszę się w końcu zabrać za to porównanie dywaników (zdjęcia są, ale jeszcze nie udostępnione).
Jeśli dla kogoś cena dywaników gumowych Doma nie jest zaporowa, to zdecydowanie polecam ten wybór, głównie za sprawą tylnych dywaników, które są o kilka centymetrów dłuższe (no i trochę lepiej/dokładniej wykonane). Drugie w kolejności, które również mogę polecić to Motohobby, szczególnie jeśli z tyłu rzadko ktoś podróżuje - są wykonane trochę gorzej, ale dopasowanie przednich jest niemal identyczne jak Doma.

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#199 cysior

cysior
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:Zachodniopomorskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 18:19, 22.07.2017

Odradzam kupno dywaników z wysokim rantem firmy rezaw plast. Już po kilku miesiącach zaczeły się falować po bokach. Najgorzej jest z przodu ze stroną pasażera .

Dywaniki tej firmy kupiłem jakies 5 lat temu do Civica i trzymały się nieźle, wiec producent "udoskonalił" zapewne skład gumy od tamtej pory i taki efekt..

Odradzam też sklep na allegro sport-km który to wypiął się totalnie na zgłoszenie reklamacji poprzez rękojmię. Cwaniak wie, że za 100zł po sądach i rzeczoznawcach nikt nie bedzie biegał. Na zdjęciu brudne, bo po marcowym błocie, jeszcze przed wiosennym ich "praniem"

 

TT9IzAAl.jpg?1


Użytkownik cysior edytował ten post 18:26, 22.07.2017

  • -1

#200 szpon2

szpon2
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:16, 26.07.2017

Słuchajcie szybki temat, szukam gumowej maty do bagażnika polećcie coś sprawdzonego proszę. 

Wersja - sedan, ben 2.0, VII gen wersja po lift

dzięki,


  • 0

#201 WojtekJ

WojtekJ
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:29, 27.07.2017

Ja polecę ...

 

Kupowałem do Mazdy 6 GJ matę gumową Rezaw Plast, do Corsy C matę z tworzywa Rezaw Plast, do Accorda VII po lifcie matę z Elo-Car, mam więc możliwość porównania jakości mat i materiałów, z których są wykonane.

 

Mata sprzedawana przez Elo-Car podoba mi się chyba najbardziej i zdecydowanie ją polecę - mata jest dobrze skrojona, nigdzie nie odstaje, ranty są sztywne, guma nie śmierdzi.

Znajdziesz ją na allegro, tytuł aukcji to " Honda Accord sedan 2003- dywanik bagażnika 100%GUM " (nie jestem pewien czy mogę podać link do aukcji, ale łatwo takową wyszukasz).

Była to jedna z dwóch aukcji z matami wykonanymi z gumy znalezionych przeze mnie na przestrzeni roku czy dwóch.

Nie przepadam za tanimi matami z lekkiego tworzywa, takich na allegro i w sklepach jest większość, polecę Ci te gumowe ...


  • 0

#202 sadam_gizycko

sadam_gizycko
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:GIŻYCKO
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:24, 28.07.2017

Słuchajcie szybki temat, szukam gumowej maty do bagażnika polećcie coś sprawdzonego proszę. 

Wersja - sedan, ben 2.0, VII gen wersja po lift

dzięki,

polecam z firmy rezaw plast, idealnie pasuje, na środku posiada gumową matę antypoślizgową, nie wiem czy do polift czymś się różni, ja mam 2003 rok i idealnie pasuje, http://allegro.pl/ma...5051009278.html


  • 0

#203 WojtekJ

WojtekJ
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:05, 28.07.2017

Ja właśnie taką jak opisywaną przez Sadama mam w Corsie. Osobiście polecałbym obejrzenie najpierw maty z tworzywa (jak ta) i maty z gumy, aby mieć porównanie.

Sam nie lubię mat z tworzywa, kojarzą mi się z tandetą, są nieestetyczne.

Różnica jest jak między twardymi i tanimi plastikami w samochodzie, a porządniejszymi, miękkimi.

Generalnie to samo, służy podobnie, funkcjonalnie się nie różni, ale te pierwsze plastiki niespecjalnie się zwykle lubi.

Zaleta opisywanej maty to jej niska waga, łatwo to cudo wyjąć z auta i umyć.


  • 0

#204 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:07, 28.07.2017

Hej :)
W sedanie nie ma tego problemu, ale w kombi (gdzie klapa otwiera się równo z podłogą bagażnika) plastikowy rant maty do bagażnika skutecznie niszczy tapicerkę klapy - po 6 latach normalnej eksploatacji, w miejscach gdzie taca dotyka klapy, weluru tapicerki praktycznie nie ma - przetarte do plastiku.

Pozdrawiam
Tomek


wysłane z fona
  • 0

#205 Bart

Bart
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:10, 15.09.2017

Ma ktoś u siebie takie https://anicar.pl/pl...rd-2003-2008/74 lub takie http://www.motohobby.pl/pl/accord-vii-02-08/3334-komplet-dywanikow-gumowych.html? Jak one leżą. Jak sprawują się w zimie i czy dywanik kierowcy ma te dwa otwory służące do zaczepiania go za te haczyki pod fotelem kierowcy?


  • 0

#206 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 17:22, 18.09.2017

Hej :)

W tym temacie masz moje wypowiedzi na temat tych dywaników post 196 i post 198.

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#207 Bart

Bart
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:34, 26.09.2017

Skoro ja tak dużo wiedzy zaczerpnąłem od Was Koledzy na tym forum dorzucę coś i ja dla jego rozwoju, może się komuś przyda. Dziś zakupiłem na zimę dywaniki DOMA. Podziękowania dla Jarka za opinie;) Co do dopasowania są naprawdę ok. W aucie wyglądają tak https://www.fotosik....82f034738216bb0. Dywaniki pasażera i z tyłu też ładnie są dopasowane. Dywaniki nie śmierdzą gumą i sprawiają wrażenie że się nie ślizgają. Jeśli miałbym się doczepić do czegoś to do tego że dywanik kierowcy jest lekko za krótki w jego przedniej części i mógłby trochę głębiej podchodzić pod pedały. Wygląda to tak https://www.fotosik.pl/zdjecie/b99c863b3810bd77. Uwaga dla tych co w swoich autkach mają pod siedzeniem kierowcy 2 haczyki do zaczepienia dywanika. Dywanik kierowcy DOMA nie ma otworów w miejscach tych haczyków. Ja wybrnąłem z tego tak że zrobiłem sobie 2 otwory w dywaniku kierowcy, wstawiłem tam stopery i nie dość że wyszło super to jeszcze jest już na 100% stabilnie https://www.fotosik....0682dac58b8d346 . Na portalu aukcyjnym udało się kupić taniej niż na stronie DOMA. W sumie dywaniki, przesyłka i stopery to równe 100 zł. Jestem zadowolony z efektu. Kolejny plan zrealizowany:)


Użytkownik Bart edytował ten post 22:40, 26.09.2017

  • 0

#208 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 07:21, 27.09.2017

a te stopery to gdzie kupiles?

EDIT: a sorry dopiero zobaczylem ze te dywaniki maja niskie korytko, ja szukam z wysokim na zime :(


Użytkownik crony edytował ten post 07:22, 27.09.2017

  • -1

#209 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 07:34, 27.09.2017

Hej :)

EDIT: a sorry dopiero zobaczylem ze te dywaniki maja niskie korytko, ja szukam z wysokim na zime :(

Niby rant niski, ale w zupełności wystarczający - testowane przez 6 zim i nigdy nic się nie wylało, niezależnie od pogody, czy nawyków osób wsiadających (ew. otrzepywanie butów)...
Mam dwójkę dzieci, a to chyba najlepsi 'testerzy'...
Bierz śmiało.

Pozdrawiam
Tomek

P.S. z wysokim nie znajdziesz niczego wartego uwagi...
  • 0

#210 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 08:06, 27.09.2017

kurde to lipa, z niskim mam oemowe, wiec chyba zostana na ta zime potestuje, ewentulanie jakimis starymi recznikami podloze, ale zawsze mialem z wysokim i powiem ze tylko dzieki temu kaluza ktora mialem pod nogami nie wylewala sie na wykladzine, 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq