Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Problem z czujnikiem ciśnienia oleju i wyskakujący CHECk

VI czujnik oleju

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysieklbrt

krzysieklbrt
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S?
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:H
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:36, 09.02.2014

Witam.

Jak w temacie. 2 tyg. temu wyskoczył mi CHECK silnika (objawy: oprócz wkurzającej pomarańczowej lampki powyżej 3tyś. obrotów dławił mi się i nie chciał "iść") . Pojechałem grzecznie na komputer i Pan w zakładzie stwierdził, że to błąd immobilizera. Skasował go i przez kolejny tydzień wszystko było ok. Niestety znowu się pojawił i postanowilem odwiedzić polecanego mi innego fachowca. Komputer znowu poszedł w ruch i ..... błąd ciśnienia oleju czy jakoś tak (niestety na samochodach malo się znam, dlatego tez tu szukam pomocy:). O ile dobrze pamiętam numer błędu 1529. Fachowiec (bo mam nadzieje, że to nie jest "fachowiec") polecił mi kupić czujnik ciśnienia oleju i ewentualnie zawór ciśnienia oleju jeśli to nie ten pierwszy problem (tez nie wiem czy dobrze zapamiętałem). I tu zaczyna się problem, ponieważ Pan ze sklepu motoryzacyjnego sprowadził mi zły...

 

Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie kupić taki czujnik? Na zdjęciu widać, gdzie jest

 

http://www.fotosik.p...0b003e2972.html

 

i jak wygląda plastikowa końcówka którą się w niego wpina

 

http://www.fotosik.p...57a4be6185.html

 

Znalazłem taki czujnik tylko nie wiem czy będzie na bank dobry. 

http://www.motointeg...ju-valeo-255102

Moje auto: Honda Accord 1.8 benzyna, rok 2001, hatchback

 

A może ktoś z forumowiczów miał podobne problemy i dotyczy to czegoś innego?


  • 0

#2 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:08, 09.02.2014

Wiesz co, obu "fachofffców"bym pogonił i kazał oddać kasę za taką diagnostykę. Kody OBD II mają postać "literka+4 cyfry". Nie wiem co oznacza samo 1529 - to jest nieprofesjonalnie odczytane. Na tym forum jest milion razy opisane jak samemu odczytać błąd wskazywany przez komputer. I wtedy podać tu na forum jeśli masz problemy z samodzielną interpretacją. Polecam  stronę http://accord6gen.cb...Samodiagnostyka ECU. Jeśli masz model z OBD II to zwierasz spinaczem piny 4 i 9 i odczytujesz co do ciebie auto miga. Po co wydawać kasę jak możesz sam to zrobić i mieć pewność.


  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#3 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 11:40, 11.02.2014

jeśli chodzi o błąd P1529 , wujek google podpowiada że masz coś nie tak ze skrzynią automatyczną :)


  • 0

#4 Michał DWL

Michał DWL
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Wołów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R +
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:44, 14.02.2014

Zakłucenie pracy v-tec a może powodować takie efekty jak opisałeś . O ile sam zawór jest sprawny elektrycznie i ne zacina się meczanicznie to sam czujnik można chwilowo oszukać. A jeszcze jedna ważna sprawa cisnienie oleju.


  • 0
ACCORD ...dążenie do doskonałości :)

#5 karan90

karan90
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Kościerzyna
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:02, 01.08.2015

Witam

Mam pytanie odnosnie czujnika ciśnienia oleju,a mianowicie czy jego brak znacząco może wpłynąć na prace silnika czy jest tylko odpowiedzialny za kontrolkę ciśnienia oleju??

A problem wyniknął na skutek tego ze odkręcając czujnik urwałem go i różnorakimi metodami próbowałem go wykręcić i nie chce wyjść.

Pytanie teraz takie czy się dalej mordować żeby go wyciągnąć czy po prostu zostawić go w spokoju i go zaślepić bo jest odpowiedzialny raczej tylko za kontrolkę od niskiego poziomu(ciśnienia) oleju?


Użytkownik karan90 edytował ten post 00:03, 01.08.2015

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, czujnik oleju

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq