Skocz do zawartości


RODO w HAKP

halogeny przednie - instalacja


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:42, 29.07.2009

Witam! Nosze się z z zamiarem zainstalowania przednich halogenów do Hanii. Czy mógłby ktoś wrzucić schemat jak to zrobić?? i ewentualnie jakieś uwagi przy ich instalacji. zamierzam włożyć te: http://cgi.ebay.co.u..._trkparms=65:12

#2 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 13:13, 29.07.2009

Jesli chcesz zamontowac rowniez swiatla do jazdy dziennej to polecam prostokatne halogeny. Kratka jest bardzo mala. Sam mam teraz problem z zalozeniem dziennych.

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:21, 30.07.2009

a może ktoś wie gdzie jeszcze można kupić halogeny pomijając ebay i allegro ??

#4 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:21, 30.07.2009

a może ktoś wie gdzie jeszcze można kupić halogeny pomijając ebay i allegro ??


InterCars miał kiedyś w swojej ofercie - ale czy nadal mają to już nie wiem ;-)
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#5 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:15, 30.07.2009

akurat te z linka to są do diesla. Ja z halogenami miałem przejścia instalcje mam zrobioną niezależną i na początku kupiłem jakąś chińszyznę która po pół roku poszła do kosza i zostały mi tylko ramki :mrgreen: potem kupiłem zamienniki DEPO i tu już jestem zadowolony ale tylko ze szkieł bo plastiki potrzaskały mocowania aczkolwiek spawanie plastiku to 10zł więc nie problem. reasumując mam teraz szkła depo i ramki od chińszczyzny i jest OK jestem zadowolony nie parują itd
F1

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:21, 30.07.2009

w takim układzie czym się różnią te do diesla od tych do benzyny ??

#7 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:10, 03.12.2009

odświeżę troche. czy w VII trzeba robić instalację pod halogeny czy są już kostki i przewody?
Accord F20B6 http://www.accordklu...opic.php?t=1019
Civic EJ9 D14+
Były
Civic EG8 D15B7 + mody
Civic EJ2

#8 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:07, 18.07.2010

przylaczam sie do tematu. malin jak to podlaczales? sa juz kable czy trzeba duzo kombinowac?

#9 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:43, 18.07.2010

robiłem osobną instalację oczywiście z przekaźnikiem i bezpiecznikiem
F1

#10 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:48, 18.07.2010

a do czego sie to podpina? sorry za glupie pytania ale jezeli chodzi o elektryke to nie mam pojecia. co z przyciskiem? u mnie tam kolo regulacji wysokosci swiatek jest vsa i jakas czerwona dioda ktore mruga cokolwiek to jest. skad wziac ten guzik? duzo z tym roboty?

#11 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:53, 18.07.2010

jak kupiłem chińszczyznę to był guzik który miał pasować w tą ramkę i był... ale niestety był na duży i nie wszedł :mrgreen: więc kupiłem za 2zł jakiś badziew wmontowałem w zaślepkę i tyle... jest nawet podświetlany jak się odpali :r zasilanie wziąłem z puszki bezpieczników pod maską od tylnych świateł. prosta robota nie trzeba być elektrykiem ale jak się nie ma pojęcia to jechać do elektryka i dać mu zarobić góra 50zł za zrobienie całej instalacji łącznie z przeciągnięciem kabli do wnętrza samochodu.
F1

#12 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:57, 18.07.2010

ojciec jest elektryk wiec powie co i jak:P wlasnie chcialbym aby te guzik byl normalny jak oryginalny:) znalazlem cos takiego http://moto.allegro....rd_03_nowe.html pytanie czy trzeba zdejmowac zdezrzak zeby to zamontowac?

#13 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:02, 18.07.2010

ojciec jest elektryk wiec powie co i jak:P wlasnie chcialbym aby te guzik byl normalny jak oryginalny:) znalazlem cos takiego http://moto.allegro....rd_03_nowe.html pytanie czy trzeba zdejmowac zdezrzak zeby to zamontowac?


właśnie taki guzik miałem (i identyczny zestaw) tylko że był za duży :r BTW nie kupuj tego jak to jakiś no name kup halogeny ze znakiem i homologacją DEPO na szkle masz pewność że od kamieni nie potrzaskają a takie jak z linka wytrzymały u mnie 3 miesiące...

[ Dodano: 2010-07-18, 20:06 ]
od tego gościa kupiłem 2lata zero problemów ze szkłem
http://allegro.pl/it...nowy_prawy.html
w aukcji nie pisze że DEPO ale na szkle jest przed zakupem warto się upewnić.
F1

#14 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:23, 18.07.2010

malin_f1, zerknij jak to jest u mnie bo chyba mam inny zderzak troche niz Ty i bede potrzebowal jeszcze taka dodatkowa zaslepke? rozumem ze kable wykorzystales te z tego chinskiego zestawu? zadzwonie do aso i zapytam ile to kosztuje i moze znajde z jakiegos rozbitka oryginal.

mam jeszcze do Ciebie pytanie bo masz xenony a jak rozwiazales sprawe spryskiwaczy? czy jezdzisz bez jak ja teraz?:D

#15 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:53, 18.07.2010

miałem zakładać spryski od grupy VW kosztują z pompką na allegro ok 150zł jeden kolega z forum je montował wrzucił nawet fotki z tym że on ma org lampy pod xenon a ja mam zestaw włożony do zwykłych lamp żeby nie było zwykłe lampy w Accordzie mają homologację na xenon :mrgreen: zestaw który mam jeździ sobie już prawie 3 lata żarniki nie wykazują śladów zużycia wszystko gra :mrgreen:
Co do sprysków lamp to powiem tak mam 2 inne samochody z fabrycznym xenonem w obydwu odłączyłem spryskiwacze raz że szkoda płynu dwa że często myję samochody i dbam o czystość więc lampa praktycznie ciągle jest czysta, czasem trzeba psiknąć na szybę przy czym odrazu wali na lampy samochód czysty a maska zabryzgana płynem i zostają ślady...

Co do halogenów to faktycznie masz polifta więc nie wiem jak to jest rozwiązane w poliftowych tam chyba trzeba ciąć zderzak :?: nie pamiętam ale w poliftowych bez halogenów nie widziałem zaślepek...
F1




IPB Skin By Virteq