Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Navi do Accorda 2012/13 ze Stopol - unikać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 sosen

sosen
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:waw
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe
  • KM:215
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:ładne :)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:16, 07.01.2014

Hej,

Rok temu kupiłem Tourera w Plazie w Warszawie (polecam świetna obsługa i mili ludzie), dałem się jednak skusić na nawigację Phantom - kosztowała 6 tyś. ale przełknąłem.
Gdyby kiedykolwiek przyszło wam do głowy kupować to badziewie oferowane przez Stolpol i ich "specjalistów", poszukajcie najbliższej ściany, weźcie rozpęd a dalej wiadomo.
http://www.stopolgro...2ed998dea30cafa

syf i malaria.

- Stacja "wiesza się" tworząc "lustrzane odbicie" i wymagając kalibracji po każdym zwiechu.

- nie ma możliwości przyciemnienia - wali po oczach w nocy aż miło,

- nie ma możliwości podłączenia modemu - wiec nawet jak macie oryginalną Automapę to zapomnijcie o "trafficu" czy nowej opcji "radar". Wróć - możliwość podłączenia modemu jest, ale jak przyznaje się serwis, żaden z nią nie współpracuje, to samo mówią gościa z automapy. Oczywiście przed zamówieniem nikt się nawet nie zająknął.

- odtwarzanie muzyki z telefonu bezprzewodowo - zapomnijcie, nawet jak sie uda to rozłącza co dwa trzy utwory i trzeba dotykowo "wyklikiwać" odnawiajac połaczenie,

- zapomnijcie o wyjściu AUX w podłokietniku. Kupiłem kabelek zeby puszczać po nim i okazało się że.... montażyści ze Stopolu podłączyli się pod AUXa żeby konsola działała, także MP3 tylko z gwizdka ale...

- podłączenie więcej niż jednego USB skutkuje pięknym komunikatem Windowsa CE z prośbą o przypisanie litery dysku. Oczywiście nie macie klawiatury a nakładka blokuje windowsa, wiec będzie ładny errorek i nic więcej,

- dzieki temu "nowatorskiemu wynalazkowi" stracicie schowek przed dzwidnią, w który wpierniczą wam napęd DVD (po co, jeżeli jest 6 płytowa zmieniarka - nie wiem. Z pewnością dlatego że małe ludziki z chin nie były w stanie rozkminic sygnału - albo nie chciało im się),

- sterowanie stacją z przycisków kierownicy - żenada. Poza podstawowymi takimi jakie są dostępne przy zwykłej konsoli, wszystko inne na "dotyk",

- system "głośnomówiący" - opierający się na układzie mikrofonowym z Chińskiej zabawki dla dzieci. Przy normalnej jeździe z prędkością ~100 odbiorca słyszy wiecej szumów i zakłuceń niż kierowcę (dla odmiany system Hondy działa pięknie i czysto). Oczywiście przyciski wybierania i rozłaczania z kierownicy nie są sparowane z urządzeniem

- TV - niby dostępny i pięknie działający (za bardzo nie potrzebuję, ale pare razy skorzystałem). To też kpina. Jedna antenaprzylepiona pod przednia szybę, zbiera sygnał w mieście - jeszcze jeszcze, ale jak tylko opuszczacie centrum, zapomnijcie. Do tego dochodzi wysokiej częstotliwości trzask podczas zakłuceń (a są one srednio co kilkanascie sekund). Czyli TV mozna oglądać ale na parkingu.

- montaż - to jakiś ponury żart. Deskę rozdzielczą rozbierano za pomocą łomu i przecinaka, nierówno złożona, są wgniecenia. Ponieważ montowano mi również kamerę cofania, majstry ze Stopolu spieprzyli nawet mocowanie podsufitki - nierówno zamontowana, skrzypi podczas pracy konstrukcji jak 20 letni pasek garażowany pod chmurką.

I najlepszy kwiatek - Antena GPS przyklejana do szyby za pomocą dwustronnej taśmy, które to rozwiązanie odpadło po tygodniu.

A wszystko to za jedyne 6 tyś.....

Kupowałem to w pakiecie z samochodem i Automapą, teraz z tym wozi się Honda i nie zazdroszczę im, ale z drugiej strony - dopuścili partaczy do montażu w nowym samochodzie, to niech to prostują. Ja odradzam firmę krzak zwaną Stopol Group, bo pół biedy wadliwy produkt, ale instalacja go w taki sposób świadczy tylko o tym że szkoda powierzyć im starego 40 letniego ursusa, bo spieprzą.

Ponieważ, wątpię aby stopol przebrnął przez to i usunął problemy, rozglądam się za nową Navi, poszukam na grupie, gdyby ktoś posiadał dobre namiary - byłbym wdzięczny,

pozdr
Sosen.
  • 0

#2 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 21:26, 07.01.2014

Ja nie pojmuje jednej rzeczy - 6tyś ???? Przecież fabryczna tyle nie kosztuje, a zamienniki z funkcjami jakie opisujesz to koszt około 2-2.5k z montażem.
Więc jak w ogóle mogłeś zgodzić się na coś takiego ?

Pozdro
joe black
  • 0

#3 Davidowski

Davidowski
  • Forumowicz
  • 622 postów
  • Skąd:sosnowiec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:25, 07.01.2014

kup sobie to http://www.sinowhole...032-p-1117.html
310$ x 3.06zl = 948.6 zl plus przesylka i akcyza okolo 200 zl a instalacja prosta jak drut sam se to zrobisz
  • 0

#4 sosen

sosen
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:waw
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe
  • KM:215
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:ładne :)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:39, 09.01.2014

Ja nie pojmuje jednej rzeczy - 6tyś ???? Przecież fabryczna tyle nie kosztuje, a zamienniki z funkcjami jakie opisujesz to koszt około 2-2.5k z montażem.
Więc jak w ogóle mogłeś zgodzić się na coś takiego ?

Pozdro
joe black


nie niestety dałem ciała i wziąłem to co polecono mi w serwisie - przyznaję się bez bicia. Zresztą zależało mi na kamerze cofania i nawigacji,dlatego że mieszkam na stale za granica a samochód odbierałem w Plazie i tego samego dnia wracałem także nie miałem czasu na drutowanie.

kup sobie to http://www.sinowhole...032-p-1117.html
310$ x 3.06zl = 948.6 zl plus przesylka i akcyza okolo 200 zl a instalacja prosta jak drut sam se to zrobisz


To co oferuje Stopol to chyba nawet to samo, tylko z badziewniejszą (spolonizowaną) nakładką. To też chińczyk, działa na Windowsie CE, a mi zależy na tym, ze jeżeli już mam Automapę, to chciałbym mieć możliwość podpięcia do tego modemu który obsługiwałby mi Traffic i Radar. Czyli nie może to być sprzęt typu noname do którego nie ma ani supportu ani dokumentacji, jedynie broszura z chińskimi drzewkami. Inaczej ten wyświetlacz potrzebny mi jest tylko do kamery cofania (orientujecie się czy standardowy wyświetlacz który jest w Accordzie obsłuży kamerę ?).

zobaczymy czy uda im się wyeliminować te błędy, ale chyba skontaktuję się z Hondą i Mugenem w UK/Szwajcarii czy czasem nie mają dedykowanych stacji.
  • 0

#5 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 00:38, 15.01.2014

@sosen
Wiem, że teraz to Ci się na nic nie przyda, ale w dziale Audio/DVD/Navi/CB (czyli tutaj ;) ) jest przyklejony temat (na samej górze):

upgrade Audio Premium System do Navi / DVD

w którym wszystko już dawno opisaliśmy łącznie z kosztami (nota bene dużo taniej) i jak zrobić, żeby wszystko działało. Z tego co mówisz masz głównie problem z partackim montażem i z softem.
W sofcie, który opisywany jest w w/w wątku: nic się nie wiesza, samo się przyciemnia jak trzeba, podłączenie modemu jest trudne, ale nie niemożliwe (nawet można używać telefonu jako modemu) a muza z BT hula jak trzeba.
Telewizję teoretycznie i tak można oglądać tylko na parkingu - nawet jest specjalny kabelek, który umożliwia wizję tylko przy zaciągniętym ręcznym, ale z tego co mówisz nie zainstalowali go u Ciebie - z tym, że powinny być zainstalowane dwie anteny a nie jedna. AUX wg instrukcji nie działa, ponieważ urządzenie z Windows CE jest podpięte pod to wejście (choć być może można to zmienić).

Podsumowując skoro już się wykosztowałeś na to urządzenie to popatrz w necie czy nie ma lepszego softu do niego bo to mogłoby rozwikłać większość problemów.
Poczytaj wątek, który Ci podałem - tam są odnośniki do rosyjskich źródeł - i może coś znajdziesz.
Jeśli nie, to najlepszym wyjściem byłoby pewnie zainstalowanie aftermarketowego radia 2din...

Edit:
Jeśli chodzi o ten napęd DVD - zmieniarki CD nie przerobisz na DVD, bo to inny laser jest.
Na początku myślałem, że to rzeczywiście mało potrzebne, ale teraz sobie czasami zamiast CD wrzucam DVD z koncertem jakimś i leci muza a na ekran i tak nie patrzę.
  • 0

#6 sosen

sosen
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:waw
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe
  • KM:215
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:ładne :)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:07, 15.01.2014

@sosen
Wiem, że teraz to Ci się na nic nie przyda, ale w dziale Audio/DVD/Navi/CB (czyli tutaj ;) ) jest przyklejony temat (na samej górze):

upgrade Audio Premium System do Navi / DVD


hej,

dzieki serdeczna za info. Patrząc na navi - to mam dokładnie to, tylko jak wspomniałeś partacki montaż i stary soft. Tylko zapłaciłem za to 6 tyś (tak wiem przepłaciłem) i nie kiwnę palcem żeby to we własnym zakresie naprawiać. Stopol (a w zasadzie Honda bo przez nich kupowałem, czyli oni odpowiadają) ma zakichany obowiązek poprawić wszystko włącznie z nowym softem. Jak nie dadzą rady, a jestem pewien że nie dadzą, no to cóż... żona jest papugą, papier już przygotowany będą się z tym zwijać i oddawać pieniądze :)

Dostałem piany, bo okazało się że NAVI nie montowała Honda tylko partacze ze Stopolu - dzięki czemu podsufitkę źle spasowali i skrzypi, kokpit przy wentylatorach nierówno złożony i jest wgniecenie... po nowym roku specjalnie zostałem w PL dłużej, pojechałem do serwisu, przejechałem się z facetem, potwierdził że podsufitka skrzypi przy pracy konstrukcji (na hopkach tragicznie, jak w starym pasku). Zostawiłem samochód w serwisie, a gdy żona odebrała to powiedzieli ze nie byli w stanie zlokalizować usterki, przesmarowali a jak będzie dalej skrzypiało, no to trzeb jeszcze raz przyjechać. W nosie mam tych partaczy, przylatuję w sobotę, umówiony jestem z facetem, rzeczoznawcą z PZMot - 350 zł, napisze mi opinie o tym montażu, plus jeszcze o jednej usterce którą tutaj tez opisywano ( http://www.accordklu...er=asc&start=15 - mam identyczny problem jak ten na filmiku : )

Samochód nowy, kosztował w cholerę, niech oni się gimnastykują. Albo niech płacą :)


UPDATE - dzwonił do mnie facet ze Stopolu, chcą się umówić na demontaż urządzenia i instalację standardowego wyświetlacza (który mam gdzieś zbunkrowany w domu). Czyli dołączam do Waszego grona Chińczyków ;)
pozdr
w.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq